Dejan Milenkovic Deks - Biografija

Dejan Milenković Deks, folk pevač, kompozitor i profesor muzičke umetnosti. Već sa 16 godina imao prve svirke i vremenom izgradio veliki repertoar, naročito u žanru narodne muzike. U saradnji sa Vladom Todosijevićem 1992. godine objavljuje svoj prvi album za beogradsku izdavačku Jugodisk, a mnoge pesme sa ovog albuma bile su često slušane na radio-stanicama. Uporedo sa muzičkim studijama počinje intenzivno da nastupa, kako po Srbiji tako i u zemljama regiona mada se uvak najlepse osećao u svom rodnom gradu, gde je nastupao u elitnim beogradskim klubovima i splavovima, ali nijednog trenutka nije zapostavio svoje školovanje i 2000. godine je diplomirao, a potom i specijalizirao na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu. Krajem decembra 2001. godine, izdaje svoj drugi album pod nazivom Pogrešna žena u izdanju beogradske izdavačke kuće ITV Melomarket, a osim naslovne, sa ovog albuma izdvojile su se i pesme Ne traži me i Ja se nikad ne predajem. Stalno je zaposlen u jednoj beogradskoj školi kao profesor muzike, a učestvovao je kao izvodjač i kompozitor na brojnim festivalima na kojima je osvojio veliki broj nagrada. Takođe, bavi se i stvaranjem muzike za decu. Nedavno je za beogradski Jugodisk objavio svoj novi album, sa koga su pesme Kraljica lepote i Spas ne postoji već pronašle put do slušalaca i intenzivno se emituju na TV i radio-stanicama. Saradjuje sa velikanima estradne scene kao što su Vlada Todosijević, Beki Bekić, Milanka Stevanović, Pera Budimčić, Mlađa Milosavljević, mada najviše sam stvara muziku za svoje pesme.

Izvor; deksofficial.blogspot.no