16 GODINA SA VAMA !!! Dobro dosli na Delta Radio Forum !!! Uzivajte uz najbolju narodnu muziku na internetu !!!

***INFO: UKOLIKO IMATE PROBLEMA SA PRISTUPOM FORUMA PUTEM GOOGLE CHROMA ,EDGE-A ILI OPERE KORISTITE MOZZILU ZA POKRETANJE FORUMA ***

Slušajte Radio 31 Plus pomoću:

Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime


SLUSATE RADIO 31 PLUS UZICE:


Prikaz rezultata 1 do 2 od 2
  1. #1
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599

    Question Merima Njegomir - Biografija

    Merima Njegomir - Biografija

    Merima Njegomir je rođena 9. novembra 1953. godine u Zemunu. Živela je sa još tri brata i roditeljima koji su je od malena učili da nađe “pristojan” posao koji bi podrazumevao i socijalno osiguranje. Njena majka je od jutra do večeri slušala Radio Beograd, sve vreme pevušeći, a Merima ju je oponašala. Iz ugla majke njena kćerka je bila nemuzikalna i stalno je falširala što je majku posebno nerviralo, tako da je dugo bila u ubeđenju da Merima ne zna da peva. Tek nakon završetka srednje ugostiteljske škole, sasvim slučajno prvi put je stala pred mikrofon, pevajući nekoliko pesama za svoje društvo u pratnji orkestra “Citadela” (Banovci). Godine 1972. od pomenutog orkestra dobila je primamljivu ponudu, koju je posle silnih prepirki sa roditeljima prihvatila. Posle nekoliko meseci rada počele su da se nižu ponude najprestižnijih beogradskih restorana. Pevala je u “Domu armije”, “Beograđanci” u hotelu “Putnik”, da bi 1975. godine zapevala sa tada već poznatim pevačem Stanišom Stošićem u tada najluksuznijem beogradskom restoranu “Romanitar”. Uporedo je završila višu ugostiteljsku i srednju muzičku školu, smer solo pevanje. Dok je pevala u “Romanitaru” primetio je Svetomir Šešić, jedan od urednika Radio Beograda, i pozvao je da snimi probne snimke, od kojih pesme “Idem putem pesma se ori” i “Bisenija ćeri najmilija” ostaju kao trajni snimci Radio Beograda. Godine 1977. počela je da peva sa orkestrom “Zlatne strune” gde je upoznala Dragana Živkovića Tozovca, koji joj je komponovao prve dve pesme za album koji je izašao 1978. godine pod nazivom “Volela sam tebe dragi” za Diskos iz Zagreba. Sledeće godine prešla je u PGP u kome je boravila sve do 2001. godine kada je prešla u “Grand produktion”. Ubrzo se udala, a u naredne četiri godine snimila je četiri albuma i rodila četvoro dece - Ljubicu, Milicu, Jelenu i Marka. U svojoj prebogatoj pevačkoj karijeri osvojila je 20 prvih nagrada na raznim festivalima u zemlji. Za pevačicu godine je izabrana 1993. i 1996. godine. Snimila je 24 albuma, i preko 100 trajnih snimaka izvornih pesama za Radio Beograd. Dobitnik je estradne nagrade Srbije čime je stekla status estradnog umetnika.


    Njene najpoznatije pesme su: Ivanova korita, Ruzmarin, Opilo nas vino, Zbog tebe, Da nije ljubavi tvoje, Bol bolujem, Magle, magle, A gde si ti, Pamtim još. Poznate su njene interpretacije tradicionalnih pesama: Zajdi, zajdi, Marijo bela kumrijo, Sejdefu majka buđaše, Što si Leno na golemo, Svu noć mi bilbil prepeva, Jutros mi je ruža procvetala. Jedna je od retkih pevača narodne muzike koja je imala niz koncerata na beogradskom Kolarcu, a u svome repertoaru peva i na dvadeset stranih jezika (među kojima i na hebrejskom, kineskom, turskom, grčkom, italijanskom, mađarskom, a naročito je poznata kao interpretatorka ruskih narodnih pesama i romansi). Dobitnica je niza nagrada, među kojima je najznačajnija Vukova nagrada za doprinos srpskoj kulturi. Kao urednica narodne redakcije RTS-a, posvećena je projektima vezanim za snimanje, čuvanje i promociju tradicionalne muzike Srbije.
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  2. #2
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599
    Merima Njegomir preminula je danas u 69. godini - http://www.radio-delta.com/forum/forum.php

    Pevačica Merima Njegomir preminula je danas u 69. godini nakon borbe sa rakom pankreasa, a za njeno ime se tokom višedecenijske karijere nije vezan nijedan skandal http://www.radio-delta.com/forum/forum.php

    Ona je svoju najveću želju da dugo traje na muzičkom nebu uspela da ostvari velikim trudom i radom, koji su na kraju neminovno i dali rezultat, pa je uspeh nije izostao. Zbog karijere kako je jednom prilikom otkrila nije propustila ništa važno, ali jedna stvar joj nije pošla za rukom.

    - Uvek sam bila radoholik, a svaki rad podrazumeva uspeh. U karijeri sam ostvarila ono što sam najviše želela, a to je da trajem. Zbog pevanja nisam propustila ništa važno i lepo u životu, jedino mi brak nije uspeo. Moj suprug i ja smo se razveli 1995, ali sad vidim da je to bila dobra odluka. Posle toga sam jednostavno umetnički uzletela. Stekla sam slobodu, a umetniku je ona najvažnija. Deca su uvek bila uz mene, a važno mi je i što sam s bivšim suprugom u odličnim prijateljskim odnosima - rekla je Merima jednom prilikom koja je istakla da razvod nije doživela kao poraz.

    - Ne mislim tako. To je prosto život. I dobar razvod je uspeh. Uostalom, gde piše da ste uspešni samo ako imate jedan brak. Ni za čim ne žalim, bilo je stvari za koje mislim da su mogle drugačije da se reše, ali, nikad se ne okrećem za onim što je prošlo, gledam samo napred - rekla je za "Novosti" pevačica, koju je odlazak bivšeg supruga Milana 2019. godine, s kojim ima četvoro dece, jako potresao.

    - Umro je Milan Njegomir. Umro je čovek sa kojim sam bila od svoje 21. godine života. Iz velike ljubavi rođeno je četvoro dece. Bez obzira što nismo ostali da živimo zajedno i što nam nisu uvek cvetale ruže, neraskidiva veza i komunikacija je trajala do poslednjeg dana, do 21. avgusta kada je, nažalost, izgubio bitku sa životom i otišao zauvek. Neizmerno sam tužna - bila je emotivna nakon smrti bivšeg supruga.

    Iako se pre nekoliko godina spekusalo da se Merima udala za biznismena Dragoljuba Markovića ona to demantovala.

    - Samo jednom u životu sam se udavala, i to za Milana, sa kojim imam četvoro dece. Ne pada mi na pamet da ikad više to uradim - rekla je tada Merima.
    http://www.radio-delta.com/forum/forum.php
    Preuzeto sa/informer.rs
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

Slične Teme

  1. Merima Njegomir - Diskografija
    By ★KOVAC★ in forum Diskografije / Kolekcije Narodne Muzike
    Odgovori: 36
    Zadnji Post: 02.08.2022, 12:12
  2. Merima Njegomir - Tekstualna Diskografija
    By Dj.Vesna in forum Narodne
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 17.11.2016, 20:33
  3. Merima Njegomir 2016 - Ej Ljubavi Stara
    By mirkan in forum Kanta Za Smece ( Linkovi koji su istekli ili ne rade )
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 17.11.2016, 20:01
  4. Amira Medunjanin & Merima Kljuco
    By sokac91 in forum Zabavna Muzika
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 15.03.2016, 18:04
  5. Merima Njegomir 2012 - Po rastanku
    By ★KOVAC★ in forum Albumi iz 2012. godine
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 23.09.2012, 18:30

Pravila Postanja

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

PRIJATELJI SAJTA: