Milica Todorovic - Biografija


Datum rođenja: 13. Oktobar 1990.
Mjesto rođenja: Kruševac
Država: Srbija
Zanimanje: Pevačica
Žanr: Turbo-folk

Milica Todorović je srpska pevačica koja je postala poznata pobedom u drugoj sezoni Zvezda Granda. Rođena je 13. 10. 1990. godine u Kruševcu, od oca Milana i majke Jasmine. Ima starijeg brata Vladana, stariju sestru Jovanu i mlađu sestru Anđelu.

U osnovnoj školi je trenirala rukomet i džudo, ali je volela i muziku. Sa dvanaest godina je pobedila na školskom karaoke takmičenju sa Šakirinom pesmom Whenever wherever. Učestvovala je u dečjem mjuziklu Marinkove detinjarije u kruševačkom pozorištu. Sa trinaest godina je počela da svira klavir. Prijavila se na takmičenje Zvezde Granda, ali je ispala. Naredne godine se ponovo prijavila i pobedila, postavši tako najmlađa pobednica u istoriji ovog takmičenja.


Učesnica je svih pet Grandovih festivala; 2006. godine prolazi u finale sa pesmom Zašto cura sedi sama, 2008. godine nastupa sa pesmom SMS, 2010. peva pesmu Sa bilo kim, 2012. osvaja četvrto mesto sa pesmom Zbog tebe, a 2014. godine drugo sa pesmom Konačna odluka.

Snimila je jedan album Pamtim ja 2009. godine, kada je postala punoletna. Objavila je mnogo singlova, kao što su Reci ja, Sve je uzalud, Tri čaše, Moje zlato (duet sa DJ Dragonom).


Bavi se i glumom. U Kusturičinoj pank operi Vreme Cigana (Dom za vešanje) tumačila je ulogu Perhanove devojke Azre. Tako je dobila priliku da nastupa u Rusiji i Španiji, Pariskoj operi i Operi Bastilje sa kolegom Stevanom Anđelkovićem, takođe zvezdom Granda. Otpevala je pesmu Jutros mi je ruža procvetala za holivudski film Običan čovek u kojem glumi i Ben Kingsli.

Član je žirija u emisiji Neki novi klinci, uz kolege iz Zvezda Granda Radu Manojlović, Baneta Manojlovića i Milana Topalovića Topalka.

Pet meseci se zabavljala sa kolegom pevačem iz Zvezda Granda, Nenadom Jovanovićem. Posle te veze, zabavljala se četiri godine sa Radetom Kovačevićem, kompozitorom i bratom poznatog pevača Saše Kovačevića. Njen trenutni dečko je koreograf Miloš Paunović.
Najpopularnija pesma

Najpopularnija Miličina pesma je “Tri čaše” koja na portalu YouTube broji 46 152 780 slušanja na datum 19.05.2016. godine.


Sadržaj ovog članka je vlasništvo sajta biografija.org.