16 GODINA SA VAMA !!! Dobro dosli na Delta Radio Forum !!! Uzivajte uz najbolju narodnu muziku na internetu !!!

***INFO: UKOLIKO IMATE PROBLEMA SA PRISTUPOM FORUMA PUTEM GOOGLE CHROMA ,EDGE-A ILI OPERE KORISTITE MOZZILU ZA POKRETANJE FORUMA ***

Slušajte Radio 31 Plus pomoću:

Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime


SLUSATE RADIO 31 PLUS UZICE:


Prikaz rezultata 1 do 2 od 2
  1. #1
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599

    Question Zorica Markovic - Biografija

    Zorica Markovic - Biografija

    Zorica Marković je rođena 09.06.1959. godine u Kosjeriću. Počela je da peva u polju čuvajući ovce i slušajući muziku sa tranzistora što je nije sprečilo da postane jedna od najtraženijih pevačica osamdesetih godina prošlog veka.

    U mladosti je trenirala rukomet i aktivno se bavila sportom, a iako peva narodnu muziku ne krije da su joj omiljene grupe Pink Flojd i Korn.

    Živi u kući, u kojoj joj društvo, pored dece, pravi i papagaj. Nema uzore, ali voli da se druži sa simpatičnim ljudima najrazličitijih profesija. Voli dobar provod koji zamišlja uz zvuke alternativne muzike. Trenutno se ne bavi aktivno sportom, ali u prošlosti je trenirala rukomet. U slobodno vreme voli rekreativno da trči. Najviše se ponosi svojim uspehom na estradnom planu, jer misli da je to osnov za sva njena dostignuća..

    Preko tri decenije je u šoubiznisu kao estradni umetnik, sa 30 albuma prodatih u 5.000.000 primeraka.

    Učesnica je rijalitija “VIP Veliki brat” 2008. godine. Vlasnica je restorana “Lepeza” u Jajincima, a u njenoj kafani nastupaju brojni poznati pevači i pevačice. Veliku popularnost je stekla svojim nastupom u filmu “Tesna koža” i hitom “Lijte kiše”.

    Ima dva sina, Dejana i Iliju.

    poznati.info
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  2. Ukupan broj zahvalnica za ovaj post:2
    Članovi koji su se zahvalili Dj.Vesna za ovaj post:

    goranka (19.03.2017), sokac91 (23.11.2016)

  3. #2
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599


    Datum rođenja: 9. Jun 1959.
    Mjesto rođenja: Kosjerić
    Država: Srbija
    Zanimanje: Pevačica
    Žanr: Turbo-folk, folk


    Zorica Marković je srpska turbo-folk pevačica rođena 9. juna 1959. godine u Kosjeriću. Od malih nogu je pevala u polju dok je čuvala ovce. Iako ima samo 8 razreda osnovne škole, proslavila se osamdesetih godina prošlog veka kada je prodala preko 5 miliona ploča. Smatra da je pevač Mitar Mirić najzaslužniji za njen proboj na estradi jer joj je omogućio da gostuje na njegovim nastupima i tako pokaže svoj talenat.


    U mladosti je trenirala rukomet i aktivno se bavila sportom. Sada u slobodno vreme džogira. Ima problema sa srcem zbog čega je morala da promeni način života i ishrane. Muzika koju privatno sluša se razlikuje od one kojom se bavi pa su joj omiljene grupe: Pink Flojd i Korn. Vlasnica je restorana “Lepeza” koji se nalazi u Jajincima i u kojem nastupaju mnoge estradne ličnosti. Iz prethodnih brakova ima dva sina, Dejana i Iliju.

    Biografiju je obogatila pojavom u kultnom filmu “Tesna kože 3” i izvela jedan od svojih najvećih hitova “Lijte kiše”. Učestvovala je u rijaliti šou programima “VIP Veliki brat”, “Parovi” i “Farma” sa koje je izbačena jer je fizički nasrnula na starletu Staniju Dobrojević, što ipak nije sprečilo producente da je pozovu na Farmu u izdanju 2016. godine.

    Njeno ime se često pojavljuje u žutoj štampi gde je povezuju uglavnom sa mlađim muškarcima, navode da je ostala dužna većini kolega sa kojima je sarađivala i, generalno, prikazuju je u lošem svetlu. Takođe, objavljena je i vest da ju je suprug Kemal, sa kojim je bila 10 godina u braku, pretukao jer ga je prevarila. Rekla je da će objaviti knjigu u kojoj će opisati teške događaje iz svog života.


    Festivali

    1984. godine se pojavila na MESAM-u sa pesmom “Joj, brko Radoje”;
    1985. godine je učestvovala na Hit paradi sa pesmom “Tražim te, zumbuli cvatu”;
    1986. godine je na MESAM-u izvela pesmu “Ej, bosanska tvrda glavo”;
    1987. godine u Vogošći, u Sarajevu, je otpevala “Čuvaj se, čuvaj”, a godinu dana kasnije pesmu “Hej, moj dragi, do veče mi dođi”;
    1994. godine je osvojila prvu nagradu na MESAM-u sa jednim od svojih najvećih hitova “Mirno spavaj, nano”;
    1995. godine na Moravskim biserima je izvela duet “Srpkinja” sa Srećkom Ćosićem, a 1996. godine je otpevala pesmu “Hteo si mnogo više”;
    2010. godine je učestvovala na Grand festivalu sa pesmom “Sine Ilija”, a 2012. godine na istom festivalu je izvela duet “Nemaš nerava” sa koleginicom Natašom Matić.

    Diskografija

    – 1979. godine je objavila dve pesme: Koga volim njemu se predajem i Zar sam kriva što sam lepa žena;
    – 1980. godine je snimila pesme: Želim da te imam uvek pored sebe i Ne postoje više ograde ni međe;
    – 1981. godine je izdala dva singla: Hej, čobane vragolane i Ti si vatra, ti si plamen;
    – 1982. godine je objavila album “Ako grešim sama ću da platim” sa pesmama: Probaj da živiš bez mene, Neka drugi gledaju za nama, Ako grešim sama ću da platim, Zaljubljena u jednog čoveka, Joj, da si moj, Kasno je, kasno je, Ti si čovek koga sreća prati, Slomila se maslinova grana;
    – 1983. godine album “Rođen da me voli” sa pesmama: Rođen da me voli, Ključ ostavi ispod vrata, Da ti nisam usne dala, Ljubim onog ko se meni sviđa, Hajde, dragi, da se zakunemo, Moje malo nevaljalo, Bila bi ti sve, Biću tvoja pa šta bude;
    – 1984. godine album “Nisi moj, ali ja sam tvoja” sa pesmama: Šta će biti kada se sretnemo, Joj, brko Radoje, Ostaćeš uvek u srcu mom, Skazaljke su poklopljene, Ostaješ mi samo ti, Lepota tvoja mami me i plaši, Hajde da se volimo, U nedelju veridba je naša, Nisi moj, ali ja sam tvoja;
    – 1985. godine album “Zumbuli cvatu” sa pesmama: Tražim te, zumbuli cvatu, Smiriću te samo ja, Ne dam te nikom, Ja slika, ti prilika, Pusti me, Raduj mi se, Tvoje oči, Mogu li te još jednom poljubiti, Nauči me da volim, Neka traje koliko traje;
    – 1986. godine album “Otrove moj” sa pesmama: Otrove moj, To više nismo mi, Ja sam vatra, ti si led, Anđele plavi, Patikice, Zašto sam te upoznala, Ja ću drugom biti lepa, Sinoć sam te snila, snila;
    – 1987. godine album “Nema više ja i ti” sa pesmama: Nema više ja i ti, U vrtu vene cveće, Ej, da te pitam nešto, Crno vino i plave oči, Doći ću ti, majko, Ej, bosanska tvrda glavo, Da te ne volim, Kažu da sam čudna ja, Bogatstvo nije sreća, Oko moje ljubomorno;
    – 1988. godine album “Lijte kiše” sa pesmama: Lijte kiše, Da tebe nema, Čuvaj se, Svadbeno veselje, Sastavi nas, Bože, Kad pogrešno srce voli, Sutra je dan odlaska tvog, Kaži, srce, Hej, moj dragi, doveče mi dođi (duet sa Zlajom Timotićem);
    – 1989. godine album “Svuda sa tobom” sa pesmama: Devojačka tuga, Čemu uzdisaji, Svuda sa tobom, Mujo i banaćanka, Sećanje na tebe, Neka samo pesmu ostave, Bluz ‘88, Života mi mog, Zajedno smo jači;
    – 1990. godine album “Ljubila sam varalicu” sa pesmama: Ljubila sam varalicu, Ako dođe ljubav nova, Mazi me, Moj delija, Šta mi bi, Pomozi mi, Pobedi sebe, Idrize, Idrize;
    – 1991. godine album “Otrov i šlag” sa pesmama: Tebe nema, Napiću se, vratiću se, Decembar, Goriš od želje, Gotovo je, gotovo, On više nije moj, Varala sam život, Otrov i šlag;
    – 1992. godine album “Kad me život zaboli” sa pesmama: Kad me život zaboli, Samo mene nema ko da voli, Poljubi me snažno, Kolo narodno, Što nas dvoje, Devojčica, Ostariću s’ tobom, Moj božure;
    – 1993. godine album “Putuj, srećo” sa pesmama: Putuj, srećo, Idu dani, Dirli, dirli daj, Ruzmarin, Grešna ti duša, Plavi safir, Lanci, Kad prođe mladost i lepota, Živeću sa nesrećnima;
    – 1994. godine album “Živim život tebi iz inata” sa pesmama: Živim život tebi iz inata, Mirno spavaj, nano, Radi šta hoćeš posle mene, Htela bih, Robinja, Eh, da mogu, Ljubi me i laži, Treba mi žestoko piće;
    – 1996. godine album “Zagrli me, pesmo” sa pesmama: 77 dana, Kazniće te godine, Prodao si dušu, I sinoć sam u snu zaplakala, Slobodna žena, Hiljadu noći, Oči izdajice, Zagrli me, pesmo, Svadba, Greška života;
    – 1997. godine album “Naša stvar” sa pesmama: Devojačka suza, Stara majka, Gde si pravdo, dal’ te ima, Gde da pođem, Naša stvar, Posle tebe, Da sam te samo volela, To mogu samo ja, Ko je žena ta, Opet sam njemu dala sve;
    – 1998. godine album “Pozdravi ga ti” sa pesmama: Pozdravi ga ti, Zašto sam te upoznala, Tebe nema, Varala sam život, Dirli, daj, Ne budi me rano, Zumbuli, Devojačka tuga, 77 dana, Mile Rabadžija;
    – 1999. godine album “Vreme je” sa pesmama: Kupi mi sreću, majko, Teku dani tuge, Ma svi ste vi isti, Il’ njen sluga, il’ moj kralj, Crna ptica, Samo ljubav ponesi, Svadba najbolja, Bog mi dao lutalicu, Samo ja nemam nikoga, U veselju prijatelju;
    – 2000. godine album “Italija” sa pesmama: Sila Boga ne moli, Italija, Gladna sam te, žedna sam te, Ima dana za megdana, Cigansko poselo, Šta će meni ovaj život, Ne idi u proleće, Dođi, vrati se;
    – 2001. godine album “Novi hitovi za novi milenijum” sa pesmama: Misli gazda, Požarevac, Kučevo, Brate moj, Sin će biti fudbaler, Miris tvoje ljubavi, Ako me drugi ljubio, Svekrva i tašta, Austrija;
    – 2002. godine album “Parižani” sa pesmam: Parižani, Ženski bećarac, Šta mi radiš, Zbogom, društvo, Sa tobom k'o bez tebe, More suza, Pazi, pazi, Sunce moje;
    – 2003. godine album “Pečalba je tuga pregolema” sa pesmama: Pečalba je tuga pregolema, Cajka, Crni milioner, Bacaj, sine, i ne žali, Tri kocke leda, Dobro jutro, komšija, Sve bih mogla, Ne damo se, ne damo;
    – 2004. godine album “Vozi, Miško” sa pesmama: Vozi, Miško, Živela sloboda, Četrdeset neka, Peče čiča rakiju, Moj Dragane jabuko, Ma nosi se, Pita mene nana, Car si, kumašine, Tebi treba žena kao ja, Veselo društvo;
    – 2006.mgodine album “Žena kavaljer” sa pesmama: Žena kavaljer, Ja volim život Cigana, Mi možemo sve, Savremene žene, Let iz Beča, Kasno je za bivše, Licemer, Nisam kamen, Priča gubitnika, Uragan, Vlaška svadba, Na mojoj strani.


    Najpopularnija pesma

    Sudeći prema portalu YouTube najpopularnija Zoričina pesma je “Lijte kiše” sa 1 579 516 pregleda na datum 10.11.2015. godine.


    Sadržaj ovog članka je vlasništvo sajta biografija.org.

    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  4. Članovi koji su se zahvalili Dj.Vesna za ovaj post:

    sokac91 (23.11.2016)

Slične Teme

  1. Zorica Markovic - 1980 Singl
    By Dj.Vesna in forum Kanta Za Smece ( Linkovi koji su istekli ili ne rade )
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 03.03.2017, 20:01
  2. Zorica Markovic 1997 - Nasa stvar
    By aramisBL in forum Kanta Za Smece ( Linkovi koji su istekli ili ne rade )
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 24.05.2015, 18:15
  3. Boban Markovic - Biografija
    By Dj.Vesna in forum Biog. Izvodjaca Narodne Muzike
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 11.10.2013, 20:07
  4. Zorica Markovic..tekstovi pesama
    By Dj.Vesna in forum Tekstovi Narodnih Pesama
    Odgovori: 33
    Zadnji Post: 12.12.2011, 21:32

Pravila Postanja

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

PRIJATELJI SAJTA: