Mareju titula u Londonu i prvo mesto na ATP listi


LONDON - Najbolji teniser sveta Britanac Endi Marej prvi put u karijeri završiće godinu kao svetski broj 1, nakon što je večeras u finalu završnog Mastersa u Londonu savladao Novaka Đokovića sa 6:3, 6:4.

Mareju su za briljantan završetak 2016 godine i 11. pobedu u 35. duelu protiv Đokovića bila potrebna 104 minuta.

Britanac je prvi put osvojio trofej, a Đoković je, sa druge strane, posle pet pobeda u finalima poražen, i to u duelu koji je ušao u istoriju jer su se prvi put u poslednjem meču sezone dvojica najboljih borili za prvo mesto na ATP listi.

Nakon izjednačenog uvodnog dela meča, Marej je prvi napravio brejk za 4:3, a potom i priveo set kraju.

Na startu drugog opet je oduzeo servis Đokoviću, potom je to uradio još jednom. Đoković je odmah uzvratio, napravio prvi brejk, ali više od toga nije mogao.

Ukupni nagradni fond u Londonu iznosio je 7,5 miliona dolara, a Marej je inkasirao 2,3 miliona.


Đoković: Marej je trenutno najbolji

Najbolji srpski teniser Novak Đoković čestitao je Endiju Mareju osvajanje Mastersa i mesto broj 1 na ATP listi na kraju godine.

Marej je večeras u finalu savladao Đokovića sa 6:3, 6:4.

"Endi je najbolji teniser sveta u ovom trenutku, zaslužio je da pobedi, igrao je bolje u ključnim momentima, a ja nisam uspeo da se vratim. Igrao sam sve bolje kako je meč odmicao, ali to nije bilo dovoljno", rekao je Đoković posle meča na ceremoniji dodele pehara.

"Ovo je bila sjajna godina za mene, desilo se toliko stvari na koje mogu da budem ponosan, pogotovo u prvih šest meseci. Obojica smo bili deo istorije na ovom meču, čast je bila da budem deo ovog događaja", rekao je Đoković.


Tanjug