Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su i drugu pobedu na startu sezone u ABA ligi

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su i drugu pobedu na startu sezone u ABA ligi, pošto su večeras u derbiju kola savladali Cedevitu sa 88:64 (15:7, 23:25, 28:12, 22:20).

Pred skoro 6.000 gledalaca u dvorani "Aleksandar Nikolić" crveno-beli su odigrali na nivou dvostrukog uzastopnog šampiona i očitali lekciju Zagrepčanina.

Najefikasniji u Zvezdinom timu bio je Marko Simonović sa 16 poena, Čarls Dženkins postigao je 15, Milko Bjelica 10, a Nikola Rebić devet.

Istakao se i Stefan Jović, koji je meč završio sa tri poena i fantastičnih 16 asistencija.

Kod Cedevite, koja je sezonu otvorila skorom 0-2, najefikasniji je bio Džanan Musa sa 12 poeena, Rašad Džejms postigao je 11, a Karlo Žganec 10.

Zvezda u narednom kolu, već u četvrtak, gostuje Zadru, dok Cedevita dočekuje MZT iz Skoplja.


Radonjić: Značajna pobeda, bili smo pametni

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić ocenio je da je večerašnja pobeda protiv Cedevite (88:64) izuzetno značajna i zahvalio se navijačima na podršci.

"Zahvalnost navijačima koji su došli, napunili dvoranu i sjajnom atmosferom nam pomogli da odigramo dobro i da na kraju budemo svi zadovoljni. Start lige uvek može da bude problematičan, rekao sam da moramo da igramo dobro i to smo uradili. Imali smo mali pad u drugom delu druge četvrtine, ali smo zadržali dobru odbranu, bili pametni u napadu i došli do značajne pobede protiv jednog od najvećih konkurenata za najviši plasman", rekao je Radonjić na konferenciji za medije.

Zvezdin prvotimac Milko Bjelica konstatovao je da je pobedama protiv MZT-a i Cedeveite ostvaren start sezone kakav su svi želeli.

"Dve pobede, ubedljivije nego što smo očekivali. Cedevita je sigurno bolja ekipa nego što je to večeras pokazala. Odigrali smo koncentrisano svih 40 minuta, pogotovo u odbrani. Zadovoljan sam i samo treba da nastavimo što bolje možemo", rekao je iskusni krilni centar.

Trener Cedevite Veljko Mršić rekao je da je na terenu postojao samo jedan tim.

"Večeras je igrala samo jedna ekipa, mi smo bili tu samo zato što smo morali. Ono što smo prikazli bilo je jako loše, Zvezda nas je agresivnošću naterala na greške", istakao je on.

Mršić je rekao da će, ukoliko ne bude bio u mogućnosti da izvuče maksimum od ekipa, znati da prepozna trenutak i povuče se.

Tanjug 03 Oktobar 2016