Lepi Mica - Biografija

Miroslav Pržulj, poznatiji kao Lepi Mića, je srpski pevač rođen 1. januara 1970. godine. Poreklom je iz Bosne i Hercegovine. U Sarajevu je radio kao kelner, a u međuvremenu je upisao Srednju muzičku školu. Na muzičkoj sceni je aktuelan od 1989. godine i za to vreme je snimio 9 albuma. Tokom rata u Bosni preselio je u Beograd. Živi u centru Beograda, kako kaže u ženinom stanu.

2013. godine je učestvovao u rijaliti šou programu “Farma”, ali je diskvalifikovan zbog govora mržnje. Dve godine kasnije je rešio ponovo da okuša sreću, pa se trenutno nalazi na imanju u Lisovićima.

Sebe naziva srpskim patriotom i nacionalistom koji voli svoj narod, ali u tome vidi i razlog zbog kojeg nije dostigao popularnost i slavu koju smatra da zaslužuje. Važi za konfliktnu ličnost jer se u medijima prepucavao sa mnogim kolegama, a neki od njih su Šerif Konjević i njegov kum Nazif Gljiva koji je, takođe, bio na “Farmi”.
Diskografija:

– 1989. godine objavljuje svoj prvi album “Rulet sreće” sa pesmama: Rulet sreće, Poljubac, Ti si lijepa, djevojko, Ti si moje toplo ljeto, Ljepa Mara, Djevojacki nemir, Bombona, Kad se sjetim Bosne;
– 1990. godine album “Sad kad se rastajemo” sa pesmama: U ovom gradu, Sve se vrti u krug, Garo moja, Živim kao pijanica, Bitanga i princeza, Da li znas, da li znas, Sada kad se rastajemo, Vrati se, vrati se;
– 1992. godine album “Krvava svadba” sa pesmama: Balada o Radovanu, Gora Romanija, Hercegovino naša, Krvava svadba 1, Krvava svadba 2, Ratkova vojska, Republika Srpska, Srbin svoje izgubiti neće, Srbin svoje ne da;
– 1993. godine album “Pravoslavci” sa pesmama: Braća pravoslavci, Zapjevaj, majko Srpkinjo, Vukovi s’ Romanije, Rodjendan Republike Srpske, Vojniče, Srpski Ratniče, Krajišnici, Radić Boro, Oj, Ilidžo;
– 1994. godine album “Gdje cvjetaju božuri” sa pesmama: Stari četnik, Gdje cvjetaju božuri, Crna Gora, majka moja, Oj, Krajino, Muslimani, bolje da vas nema, Slobodarski narod srpski, Krsna slava, Tamo u tudjini;
– 1996. godine album “Ženo plave kose” sa pesmama: Ženo plave kose, Kome da kažem, Ti si meni, Voleću te, Samo suze briši, Kad bi tvoje usne, Znam, dobro znam, Gubitnik;
– 1998. godine album ” Svaka me zima na tebe sjeća” sa pesmama: Svaka me zima na tebe sjeća, Avlija, Boemi, Sedam gora, Samo ti vjeruj mi, Nek sve umre, Morao sam poći, Stara majka;
– 2001. godine album “Srbima za sva vremena” sa pesmama: Živjeće Srbija, Teci, Drino, teci, Ko ne pamti kosovo, Ranjenici, Nevesinje, Trebinje…, Ustaj, moja rodbino, Republika Srpska, Dražin barjak, Top, Pita majka;
– 2008. godine album “Oj, Srbijo, majko moja” sa pesmama: Kosovo, Milena, Moja Krajina, O Nenade, pobratime mio, Oj Srbijo, moja majko, Republika Srpska, Srpkinja je mene majka rodila, Stari djedo.