Ivan Gavrilovic - Biografija

Datum rođenja: 8. Jun 1968.
Mjesto rođenja: Beograd
Država: Srbija
Zanimanje: Pevač, muzičar
Žanr: Turbo-folk

Ivan Gavrilović je srpski pevač i voditelj rođen 8. juna 1968. godine u Beogradu. Završio je Srednju i Višu ekonomsku školu, ali nije radio u struci. Iz braka sa suprugom Marinom ima dva sina, Nikolu i Iliju. Hobi mu je skupljanje fudbalskih dresova i gledanje filmova od kojih se posebno izdvaja “Avatar”. Privatno sluša tehno muziku, a san mu je da napravi veliki koncert u Beogradu na otvorenom.

Kao dečak trenirao je fudbal u klubu “Crvena zvezda”, ali počeo je da se bavi muzikom zbog čega je morao da bira čemu će se posvetiti. Sa Racom Milojevićem i Dejanom Bodlovićem je osnovao pop-dens grupu “Fanki Haus Bend” koja je 1992. godine objavila prvi album “Ajde, malo mrdaj”. Iako su doživeli veliki uspeh i napunili Sava Centar, Ivan Gavrilović se odlučio da sam nastavi karijeru.

1994. godine je izdao prvi solo album pod nazivom “200 na sat” na kome je istoimena pesma proglašena za hit godine, a album za najuspešniji. Postao je kralj diskoteka čije su pesme bile prve na većini top-lista. Zbog toga se smatra jednim od simbola muzike devedesetih godina prošlog veka. Snimio je 10 albuma i na svakom od njih se izdvojilo po par hitova.

Ipak, njegovom ličnom kartom se smatra pesma “Idi, muko” koja je od 2000. godine redovno bila na repertoatu svih kafana. Ivan ju je prvo ponudio kolegi Džeju Ramadanovskom, ali on nije bio spreman da mu plati toliko novca. Osim što je pevao, u većini spotova koje je snimio je i igrao.

U svojoj biografiji i emisiji “Goli život” je opisao burnu vezu sa ćerkom bivšeg predsednika Republike Srbije, Marijom Milošević, u kojoj je, zamalo, stradao. Pored lascivnih detalja, tvrdio je da su ljudi iz DB-a u Atini pokušali da ga ubiju.

Učestvovao je u rijaliti programima: “Parovi”, “Maldivi” i “Farma” nakon čega su isplivali mnogi detalji iz njegovog privatnog života. Često se pojavljuje u tabloidima koji pišu o njegovom neverstvu i raznim aferama.

Diskografija:

– 1992. godine kao član grupe “Fanki Haus Bend” objavio je album “Ajde, malo mrdaj” sa pesmama: Majmune, Gangster za ljubav, Giljam Dade, Dani za plakanje, Ribe da brže mrdaju guze, Letim, Cipele za đuskanje, Kao poljubac u proleće;
– 1994. godine album “200 na sat” sa pesmama: 200 na sat, Pevaj, Došao sam da te ženim, Udri, grome, Dođi mi, Koga sada ljubim, Mladosti, Ostani;
– 1995. godine album “Motori” sa pesmama: Motori, Prevara, Gde se sreća sakrila, Kada umrem, Volela si me, Zima, Kako si mi ti, Zgazio sam sve, Lutkica;
– 1996. godine album “Hoću s’ tobom da đuskam” sa pesmama: Biti najbolji, Lopata, Hoću s’ tobom da đuskam, Hajde, bar malo, Anđele, Dragi Bože, Neću ništa misliti, Kap mi dođe kao reka;
– 1997. godine album “Nasmeši se” sa pesmama: Žena kao ti, To malo sexa, Bio sam samo jedan, Tvoja sudbina, Leto, Nasmeši se, Veliki drug, Daleko je raj;
– 1998. godine album “Tri godine” sa pesmama: Intro, Želim da te imam celu noć, Tri godine, Dođe mi, Uzmi najbolje, Leto za kraj, Molim nebo, Hajde, ruke mi daj, Ti si mi u mislima, Idemo (duet sa Dejanom Stankovićem);
– 2000. godine album “Zemlja nek’ se uvija” sa pesmama: Idi, muko, Da se igramo, Ja sam kao robot, Ruke mi daj, Daj da budemo jedno, Pevajmo, Ana, Zemlja neka se uvija, Priznaj mi, Ja nisam normalna, Želim da si opet tu, Letnja pesma;
– 2001. godine album “S’ vremena na vreme” sa pesmama: Ali, zašto, Mašina, S’ vremena na vreme, Pomisli na nas, Iscepana košulja, Ti, Ruke mi daj, Daleko je raj, Da skupa pletemo, Kantri šumadinac;
– 2002. godine album “Laži me nežno” sa pesmama: Eh, da nam je svake noći to, Laži me nežno, Makedonska, Marina, Na ludi kamen, Neću sada da bežim, Sunce, Zašto je takva sudbina;
– 2005. godine album “Gas do daske” sa pesmama: Zašto bi, Gas do daske, Bandit, Pusti nek’ traje, Hoću s’ tobom da đuskam, Dosta je glupih priča, Plešimo, Ti, Ja te volim, Idi, muko;
– 2012. godine album “Priznaj mi” sa pesmama: Priznaj mi, Krajnje je vreme, Bio sam samo jedan, Kriv sam samo ja, Opusti se, Idemo svi, Dani za plakanje (duet sa Slađom Delibašić), Ja nisam normalna (duet sa Bebicom), Daj mi čašu, brate (duet sa Ferom, SK92);

Singlovi:

– 2007. godine pesma “Tako kul”;
– 2009. godine duet sa Ruminom “Alo vizhte”;
– 2010. godine duet sa Anom Đorđević “Ti nisi normalna”;
– 2011. godine pesma “Svanula je zora” i duet sa Bobanom Radosavljevićem “Biraj njega”;
– 2014. godine pesma “Hoću opet da đuskam”;
– 2015. godine duet “Kamen po kamen” sa Južnim Vetrom.

Najpopularnija pesma

Sudeći po broju pregleda na portalu YouTube, najpopularnija Ivanova pesma je hit iz 90-ih “200 na sat”sa 1 700 000 pregleda/slušanja na nezvaničnom klipu, na datum 30.10.2015. godine. Pesma je plagijat grupe 2 Unlimited stvar No Limit, sa dodatkom turbo folk melodija.

adržaj ovog članka je vlasništvo sajta biografija.org.