Bojana Stamenov - Biografija

Datum rođenja: 24. Jun 1986.
Mjesto rođenja: Beograd
Prebivalište: Beograd
Država: Srbija
Zanimanje: Pevačica
Žanr: Soul, jazz, R&B, funk

Bojana Stamenov je srpska pevačica koja se bavi soul, džez i bluz muzikom. Rođena je 24. juna 1986. godine u Beogradu. Pored roditelja, njenu porodicu čine baka, starija sestra, mlađa sestra, zet i sestrić za koga je jako vezana. Bojanin otac je muzičar, samouki roker i gitarista, a majka je žena iz senke koja odlično peva. Od njih je nasledila ljubav prema muzici.


Sa sedam godina je prvi put nastupala dok je sa luna-parkom putovala po Srbiji. Otac je u kompenzaciji dobio ringišpil pa je Bojana zabavljala ljude pevajući Cecine i Brenine pesme. Prvi honorar od 20 dinara je zaradila svirajući gitaru u kraju, u kafiću “Mrak”. Kada je pobedila na karaokama, kao nagradu je dobila bend “Rezident” sa kojim je nastupala u Bitef art kafeu. U srednjoj školi je završila odseke za gitaru, lutnju i renesansno pevanje.


U javnosti se prvi put pojavila 2011. godine u emisiji “Ja imam talenat”. Njen prijatelj, Nikola Demonja, joj je predložio da se prijavi, a reakcije su bile i više nego pozitivne. Osvojila je četvrto mesto i upoznala mnoge ljude sa kojima će u budućnosti sarađivati. Učestvovala je na mnogobrojnim festivalima i manifestacijama kao što su: Beer fest, Foam fest, Ulica otvorenog srca u Beogradu, Cantat talenti u Novom Sadu, Runjićeve večeri u Splitu, itd. Takođe gostuje i u predstavama koje se igraju u pozorištu “Boško Buha”. Na Beosongu je izvela pesmu “Ceo svet je moj” i u finalu, pored Danice Krstić sa pesmom “Suze za kraj” i Alekse Jelića sa pesmom “Vodi me”. osvojila je najveći broj glasova publike i stručnog žirija. Vladimir Graić Graja je komponovao njenu pesmu, a Leontina Vukomanović je autor teksta.


U maju 2015. godine u Beču je predstavljala Srbiju na Evrosongu sa istom pesmom koju je otpevala i snimila na engleskom jeziku pod nazivom “Beauty never lies”. Sa ukupno 53 poena osvojila je 10. mesto iako su joj mnogi predviđali pobedu. Pesma je proglašena za “gej himnu” i izvela ju je na paradi ponosa u Amsterdamu.

13. juna 2015. godine je održala prvi solistički koncert u Centru “Sava”. U budućnosti bi volela da snimi album na kome će sve pesme biti na engleskom jeziku. Jedan od saradnika će sigurno biti kompozitor Vladimir Graić Graja. Do sada je snimila par pesama i to su:

– 2011. godine duet sa Aleksom Jelićem “Mladi i ludi”;
– 2012. godine duet sa DJ Play-om “I feel free” koji je bio himna Foam festa i pesmu “Spinnin” sa Pookie-m;
– 2013. godine pesmu “There is no need to be shy” sa Pookie-m;
– 2015. godine pesmu “Ceo svet je moj” ili “Beauty never lies”.

Trenutno je jedna od učesnica rijaliti programa “Farma”. Pošto je postala ambasador fonda “Podrži život”, smatra da je ovo jedan od načina da promoviše prave vrednosti i da svoju slavu stavi u službu humanih ciljeva.

Najveći problem joj pričinjavaju astma zbog koje je zamalo prestala da se bavi muzikom i višak kilograma zbog kojih se nalazi na posebnom režimu ishrane. Jedan od ciljeva joj je da na “Farmi” izgubi 20 kg kako bi uspela da prekrsti noge.
Najpoznatija pesma

Najpoznatija pesma, svakako je ona sa kojom je nastupa na Evroviziji. Kombinirano svi klipovi njenog nastupa imaju preko 6 miliona pregleda na portalu YouTube.

Sadržaj ovog članka je vlasništvo sajta biografija.org.