16 GODINA SA VAMA !!! Dobro dosli na Delta Radio Forum !!! Uzivajte uz najbolju narodnu muziku na internetu !!!

***INFO: UKOLIKO IMATE PROBLEMA SA PRISTUPOM FORUMA PUTEM GOOGLE CHROMA ,EDGE-A ILI OPERE KORISTITE MOZZILU ZA POKRETANJE FORUMA ***

Slušajte Radio 31 Plus pomoću:

Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime


SLUSATE RADIO 31 PLUS UZICE:


Prikaz rezultata 1 do 2 od 2
  1. #1
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599

    Question Borislav Boro Drljaca - Biografija

    Borislav Boro Drljaca - Biografija

    Datum rođenja: 29. Avgust 1941.
    Mjesto rođenja: Donja Suvaja, BiH
    Prebivalište: Beograd
    Država: Srbija
    Zanimanje: Pevač

    Borislav Boro Drljača je pevač narodne muzike koji je rođen 29. avgusta 1941. godine u selu Donja Suvaja, u opštini Bosanska Krupa. Borin otac Branko je bio ekonom, poslovođa u trgovini i matičar, a takođe je lepo pevao i svirao gitaru. Majka Stoja je bila ekonom i stradala je u Drugom svetskom ratu. Posle njene smrti, otac se ponovo oženio, a pevaču nije ostala nijedna majčina slika.

    Bora je završio osnovnu školu u Suvaji nakon čega je otišao kod strica u Bačku Topolu. Tamo je završio srednju poljoprivrednu školu. Bio je mlad kada je došao u Beograd i počeo je da peva u KUD “Branko Radičević” i “Španac”. Siromaštvo je odredilo njegov put jer ga je motivisalo da postane neko i nešto u životu. Prijavio se na audiciju za Radio Beograd koju je položio i ubrzo je njegova muzička karijera krenula uzlaznom putanjom.

    Bora je bio jedan od najpopularnijih pevača u Jugoslaviji. Stekao je status Istaknuti umetnik i dobio je nagradu za životno delo. Snimio je preko 50 nosača zvuka na kojima se nalazi oko 400 pesama. Prodao je preko pet miliona ploča i kaseta. Nastupao je po celom svetu, a najviše u Americi, Kanadi, Australiji i zapadnoj Evropi. Najteži period u njegovoj karijeri bio je početak jugoslovenskih ratova kada srpska televizija nije htela da pušta njegove pesme jer je rođen u Bosni, i obratno, bosanska televizija ga je zabranila jer je poreklom Srbin.

    Iz prvog braka, sa pokojnom suprugom Vericom, ima dva sina: Vladimira koji je magistrirao menadžment u Parizu i Branislava koji je diplomirao slikarstvo u Beogradu. Bora je teško podneo supruginu smrt jer je u pitanju samoubistvu. Verica je uzela previše sedativa i ostavila je oproštajno pismo u kome nikoga nije krivila za to što je uradila. Sa drugom suprugom, Radomirkom Sladić, živi u Beogradu. Upoznali su se na njegovom koncertu 2007. godine i od tada su zajedno.

    1967. godine je sa ansamblom Dušana Vukojčića za Diskos izdao singlicu sa pesmama: “Ne znam mlađan gde ću pre”, “Zalut'o sam jednog dana”, “Ne čekaj me ti večeras, majko”, “Sinoć dođe draga”.

    1968. godine je objavio dve singlice. Prva je sa ansamblom Aksentija Šoškića i izašla za RTB. Na njoj se nalaze pesme: “Vrati se jer srce te voli”, “Sve djevojke Banjaluke”, “Fehro, bona Fehira”, “Šta cu, jadan”. Druga singlica je snimljena za istu izdavačku kuću sa ansamblom Miodraga Todorovića Krnjevca i na njoj su numere: “Hajrudine, mili sine”, “Tri jarana”, “Fatima”, “Vatra stara dogorjeva”.

    1969. godine je nastupio na festivalu Ilidža izvodeći pesmu “Usamljen lutam”. Za Jugoton je izdao tri singlice na kojima su pesme: “Za ljubav tvoju”, “Ljubiti te, dušo, neću”, “Svaka cura”, “Vojničko pismo”, “Poslednja noć, ljubavi”, “Zauvek poklon taj”, “Neću te kleti”, “Nek’ plače stara majka”, “Vječno patim, majko”.

    1970. godine je učestvovao na dva festivala: Beogradskom saboru sa numerom “Pozdravljam te” i Ilidži “Ljubav je radost najveća”. Za Jugoton je objavio dve singlice sa ansamblima Žarka Pavlovića Valjevca i Ace Stepića. Na njima su pesme: “Ti si sve sto zelim”, “Dođi u snu, majko”, “Al’, ipak, idi drugom”, “Bolujem, dragu milujem”, “Kriv sam što te drugi voli”.

    1971. godine je ponovo nastupio na Beogradskom saboru i Ilidži sa numerama: “Sve za ljubav ja sam dao” i “Zaborav, zaborav”. Još je snimio pesme: “Poslednja suza”, “Pjesmu volim ponajviše”, “Pijano srce”, “Poslednju paru za pjesmu dajem”, “Verenica”.

    1972. godine je na Beogradskom saboru izveo numeru “Živjeti se mora”. Sa ansamblom Žarka Josipovića – Škule je za RTB izdao singlicu sa pesmama: “Muziko, sviraj, sviraj”, “Grliću i ljubiću”, “Voljena ženo”, “Danima tražim dragu”.

    1973. godine je objavio tri singlice. Prvu je uradio sa ansamblom Žarka Josipovića i na njoj su numere: “Pjesma život vraća”, “Lijepa Krupa”, “Ljubimac”, “Ostaješ sama ti”. Pesme: “Oj, oraje, oraje” i “Oj, Suvajo, moje rodno mesto” je sa grupom Krajišnika snimio za Diskos. Za RTB je, sa ansamblom Novice Negovanovića, izdao pesme: “Budi moje blago” i “Noćima je sanjam”. Prvi album “Stare dobre pjesme” je snimio za RTV Ljubljana i na njemu su numere: “Vojino kolo”, “Verenica”, “Poslednju paru za pjesmu dajem”, “Lijepa Krupo”, “S’ one strane Plive”, “Sandino kolo”, “Narodno kolo”, “Oj, djevojko, pod brdom”, “Sarajevo, divno mjesto”, “Ljubav je radost najveća”, “Oj, Jelena, kćeri moja jedina”, “Svadbarka”.

    1974. godine je nastupio na Beogradskom saboru sa pesmom “Od sinoć te čekam”. Sa grupom Krajišnika je snimio pesme: “Krajišnici, gdje ćemo na prelo” i “Mala moja iz Bosanske Krupe” koje su postale veliki hitovi.

    1975. godine se pojavio na tri festivala: Beogradskom saboru, Hit paradi i Jugoslovenskom festivalu Pariz izvodeći pesme: “Dobar dan”, “Podkozarko djevojko” i “Nas dvoje smo srećni”. Za RTB je objavio četiri singlice sa pesmama: “Kome li se u snu smeši”, “Srce mi od želje gori”, “Kajaćeš se ako odeš”, “Kad zapjeva grupa Krajišnika”, “Ajde, mala, izaberi”. Za Beograd Disk je izdao album sa numerama: “Ti si sve što želim sada”, “Put putuje mlad latife”, “Srdo moja, ne srdi se na me”, “Devojka sokolu zulum učinila”, “Niz polje idu, babo, sejmeni”, “Zarasle su staze”, “Jovane, Jovo, jedini sine”, “Haj, san zaspala”, “Za ljubav tvoju”, “U lijepom starom gradu Višegradu”, “Zlatibore, moj zeleni bore”, “Pjevaj mi, pjevaj, sokole”.

    1976. godine je na Hit paradi izveo numeru “Sliku tvoju na grudima držim”, a na Beogradskom saboru “Nit’ je kasno, nit’ opasno”. Snimio je singlice sa pesmama: “Bez tebe srce mi je prazno”, “Budimo zajedno, bićemo najjači”, “Dođi u snu, majko”, “Aj, san zaspala”.


    1977. godine je na festivalu Hit leta izveo pesmu “Dal’ ću tebi, ili ćeš ti meni”. Za RTB je izdao dve singlice uz pratnju ansambla Branimira Đokića na kojima su pesme: “Sve zbog žene što se lažno klela”, “Krajišnici, Krajina vas krasi”, “Ne živi se hiljadu godinu”. Sa grupom Krajišnici i uz pratnju duvačkog orkestra Radovana Babića otpevao je pesme: “Tjeraj, mala, stado iza brijega”, “Nas dva brata oba ratujemo”.

    1978. godine je na Hit paradi izveo numeru “Ako ljubav jednom prođe”. U izdanju RTB-a su izašle dve singlice sa pesmama: “Takva je ljubav naša”, “Daleko smo k'o sever i jug”, “U društvu sam lijepih žena”. Uz pratnju ansambla Branka Milenovića je za Diskoton snimio album na kome se nalaze pesme: “Pjevaj mi, pjevaj, sokole”, “Sarajevo divno mjesto”, “Vino piju age sarajlije”, ” Oj, Prijedore”, “Čiča peče rakiju”, “Zbogom, moja postojbino”, “Oj, oraje, oraje”, “Na put se spremam”, “Aj, san zaspala”, “Banja Luko”, “Što me mladog ostavljaš”.

    1979. godine je učestvovao na Hit paradi i premijerno izveo numeru “Kume, izgore ti kesa”. Pored nje, na singlici se našla i “U mladosti bogatstvo sam hteo”.

    1980. godine se pojavio na dva festivala: Hit paradi sa pesmom “Zapjevajmo veselo” i Ilidži sa jednim od svojih najvećih hitova “Prijo moja, kako ćemo”. Sa grupom Krajišnika i orkestrom Bis je za Jugoton snimio pesme: “Zapjevajmo veselo, krajišnici mili”, “Kad bosanac pije”. U izdanju Diskotona izašao je album “Ajde, pobro da ga zapjevamo” na kome se, osim naslovne pesme, nalazi još 9 numera: “Teško je ljubit’ tajno”, “Pošla cura cveće brati”, “Babo mi veli onomad”, “Sjetuje me majka”, “Kad bi smela da ti kažem”, “Ciganin i violina”, “Zaigrali cigančići”, “Tarapani”, “Ciganski oproštaj”.

    1981. godine je za RTB snimio album sa pesmama: “Još uvek te volim”, “Ti si sada tuđa žena”, “Volio sam i voleću”, “Svako žali što je mladost prošla”, “Pismo ratnom drugu”, “Kosibaso, čuvaj nogu”, “U društvu sam lijepih žena”.

    1982. godine je uz pratnju orkestra Zorana Pejkovića za RTB izdao album “Jugosloven” sa numerama: “Jugosloven”, “Tvoj je rođendan”, “Bosanac”, “Volim te”, “Širok potok, a ćuprije nema”, “Ostale su ruže nezalivene”, “Tjeraj stado sa planine”, “Sve počinjem ispočetka”.


    1984. godine je na MESAM-u izveo numeru “Hej, jarani, zora sviće”. Uz pratnju orkestra Dragana Stojkovića je za izdavačku kuću RTB snimio album “Nas dvoje veže ljubav” sa pesmama: “Ćuti, Đurđa”, “Zapjevajmo veselo”, “Ljubav je radost najveća”, “Srećan brak”, “Nas dvoje veže ljubav”, “Ženi me, ćaća”, “Kad Bosanac pije”, “Volio sam jako”.

    1985. godine je za RTB snimio album “Čovjek sam iz naroda” sa pesmama: “Čovjek sam iz naroda”, “Šta bi dala moja mala”, “Danima te čekam”, “Krajišnici, Krajina vas krasi”, “Kajaćeš se ako odeš”, “Ti si kriva što sad pijem”, “Ja sam šnajder”, “Lutalica ja sam bio”, “Kad zapjeva grupa Krajišnika”, “Noćima je sanjam”.

    1986. godine je sa orkestrom Dragana Stojkovića Bosanca objavio album “Pjevaj, srce” sa numerama: “Pjevaj, srce”, “Svega će biti, samo nas neće”, “Oprosti mi za prošle dane”, “Nema tebe, nema sreće”, “Ona je ljubav života moga”, “Pobjegla mi žena”, “Volim te više od sebe”, “Kad muškarac plače”, “Ostarismo, ostarismo”.

    1988. godine je uz pratnju orkestra Dragana Aleksandrića za Jugodisk izdao album “Alal vera, majstore” sa pesmama: “Alal vera, majstore”, “Ne veruj pesmi, vinu i ženi”, “Lepoto moja”, “Ja drugu ljubav neću”, “Oj, Krajino”, “Ljuti Krajišnik”, “Odlazi, ostani sama”, “Bosno moja, dok ti ime traje”, “Pevaću za vas”, “Više me ne gledaš”.

    1989. godine je za Diskoton izašao album “Ko će da te čuva” sa pesmama: “Ko će da te čuva”, “Istinu moramo reći”, “Ne namiguj na me, tuđa ženo”, “Šije Mica košuljicu”, “Momak i po mene zovu”, “Krajina je moj otac i majka”, “Danijela”, “Ljubim po tri žene”.

    1990. godine je uz pratnju orkestra Ranka Maćića za Jugodisk objavio album “Ko te uze, zlato moje”. Na njemu se nalaze pesme: “Ko te uze, zlato moje”, “Pusti da te gledam”, “Od Benkovca pa do Beograda”, “Od sutona do svanuća”, “Nisam doktor”, “Neću te kleti”, “Zbog ljubavi”. Zatim je sa orkestrom S. Mitrovića snimio album “Ne dam Krajine” sa pesmama: “Ne dam Krajine”, “Sa Manjače krenuli su vuci”, “Istinu moramo reći”, “Na Avali pokraj Beograda”, “Jedno jutro svanu zora”, “Kuvaj, kuvaj kaficu”, “Stade Srbin do Srbina”, “Kapetan Dragan”, “Verenica”, “Mi pjevamo posle bitke”.

    1991. godine je izdao album “Krajino, Krajino” sa numerama: “Krajino, Krajino” ( Krvava haljino), “Malovane, visoka planino”, “Krajina je moj otac i majka”, “Stara staza”, “Oj, Krajino”, “Tri sokola, tri heroja”, “Ljubio sam devojke i žene”, “Na put se spremam”. Sa orkestrom Branimira Đokića je za RTB snimio album “Ja sam čovjek za tebe” sa pesmama: “Tebi je sve oprošteno”, “Ja sam čovek za tebe”, “Potraži novu ljubav”, “Oj Krajino”, “Dobar glas me bije”, “Neće Srbin sa ognjišta svoga”, “Da li ima nešto lepše”, “Ljubio sam devojke i žene”, “Svako ima svojih pet minuta”, “Pozdrav nosi reka Una”.

    1995. godine je, nakon duže pauze, ponovo za RTB objavio novi album koji je naišao na odličan prijem publike. Na njemu se nalaze pesme: “Nema raja bez svog zavičaja”, “Hoću srećnu da te pamtim”, “Stara kajla, a momak u duši”, “Svadba, svadba”, “Ranjene duše”, “Tugo moja, još nas rane bole”, “Kako da zaboravim te”, “Danijela”.

    1996. godine je sa orkestrom Slavka Mitrovića – Caleta za izdavačku kuću Nina trade izdao album “Krajišnik sam ja” sa numerama: “Oči zelene”, “I ti me ostavi”, “Harmoniko moja”, “Razbolje se srce moje”, “Da si, majko, živa”, “Krajišnik sam ja”, “Rastasmo se, draga”, “Hej, mladosti, stani malo”, “Oj, livado rosna travo”, “Kosibasa”.

    1998. godine je započeo saradnju sa ZAM-om i snimio je album “Sine, sine” na kome su pesme: “Sine, sine”, “Plači, mala, plači”, “Nema raja”, “Zdravica”, “Za ljubav tvoju”, “Kako ti je, kako ti je”, “Žuta proja”, “Prolazi jesen”, “Hani”, “Proklet da je život celi”.

    1999. godine je u izdanju Grand produkcije izašao CD “Rača 2” kao nastavak pesme “Plači, mala, plači”. Sa orkestrom Siniše Vicentijevića je snimio numere: “Pjevaj, mala, pjevaj”, “Prevede me žedna preko vode”, “Otišla je Danijela”, “Šta ću kući tako rano”, “Krajina je majka”, “Oj, Bojana pitaj Milijanu”, “Jedna mala”, “Nevernice moja”, ” Ja sam šnajder”, “Peške idem iz grada”, “Dođi da se pozdravimo”, “Gledam tuđu ženu”.

    2001. godine je na Moravskim biserima sa Erom Ojdanićem izveo duet “Jao, mala, šta nam radiš”.

    2002. godine je na istom festivalu nastupio sa numerom “Sve su žene za promene”. Za Grand je snimio CD sa pesmama: “Car ostaje car”, “Stara kuća”, “Ćeri moje malene”, “Ženiću se deset puta”, “Banja Luko, tebe Vrbas dijeli”, “Rodna gruda”, “Mina”, “Krajišnici”, “Rača tri”, “Ne žalite mene”, “Jedan je Drljača”.

    2004. godine je u izdanju Granda objavio CD “Stari vuk” sa numerama: “Stari vuk”, “Hej, Nado, Nado”, “Krive su, krive, oči zelene”, “Ti si mene već zaboravila”, “Sve behara i sve cveta”, “Vila bana sa planine zvala”, “Ostani sa mnom, pravi mi društvo”, “Hoćeš, mala, biti moja”, “Poleti, golube moj”, “Oj Bojana, pitaj Milijanu”.

    2007. godine je ponovo za Grand objavio CD “Brbljivica” na kome se, osim ove pesme, nalaze: “Mojom ćeš se zvati”, “Ode voz”, “Sokolica”, “Ostariću, preboleti neću”, “Pusto polje”, “Gorom pjeva mladi Radivoje”, “Nek’ uvenu ruže”, “Zvijezda tjera mjeseca”, “Otišla je Danijela”.

    2008. godine je na Moravskim biserima otpevao još jedan duet sa Erom Ojdanićem pod nazivom “Supermeni”, a sledeće godine je premijerno izveo numeru “Grešila si u životu”.

    2010. godine je izdao novi CD sa pesmama: “Idem dalje, ne odustajem”, “Melem za dušu”, “Neću te kleti”, “Bojani ću srce dati”, “Sjećaš li se, draga, mene”, “Slavuj peva, a Una žubori”, “Legenda si, brale”, “Otac i kćer”, “Lek za ostavljene”.

    2011. godine je učestvovao na dva festivala. Prvi je Lira, festival nove narodne muzike, na kome je izveo numeru “Rođen za promene”, a drugi su Moravski biseri gde je otpevao “Ja sam taj”.

    2012. godine je za Grand izašao novi CD sa pesmama: “Sećanje na tebe”, “Dobro došli, prijatelji”, “Grmečlija ljuti” (duet sa Lastama Vrbanje), “Ja sam rođen za promene”, “Grmeč i Una”, “Rada iz Novoga Sada”.

    2014. godine je dobio nagrade za interpretaciju na festivalima Miholjsko leto u Šapcu gde je otpevao “Što me nisi čekala još malo” i na Moravskim biserima gde je izveo “Neka tebi bude dobro”.

    2015. godine je objavio dva singla: “Banjaluko, pozdravi Krajinu” i “Grliće te moja sena”.

    U karijeri je izveo i brojne duete, a neki od njih su:

    – “Tamburico sa tri žice” sa Žarkom Glišićem,
    – “Kod Milana u korjene” sa Miloradom Gagićem,
    – “Oj, devojko, đe si ruže brala” sa Zoricom Brunclik,
    – “Dodji kući, Momčilo” sa Bajom Malim Knindžom,
    – “Čiča drljo” sa Nemoguće vruće,
    – “Svadba” sa Erom Ojdanićem i Dobrivojem Topalovićem,
    – “Dođi da te deda” sa Dragicom Filipović Gagom,
    – “Lek za ostavljene” sa Vesnom Rivas.

    2010. godine je ušao u kuću “Velikog brata” u kojoj se zadržao 27 dana. Nije pravio skandale, već se dobro slagao sa svim učesnicima.

    2015. godine je bio deo rijaliti programa “Parovi”. Vilu je morao da napusti jer mu je umro brat. Iako su poštovaoci njegovog lika i dela smatrali degutantnim to što se pojavio u društvu starleta, Bora je izjavio da nije uradio ništa nemoralno. Supruga mu je zamerila zbog pipkanja učesnica, ali on se samo trudio da napravi šou i da narodu bude zanimljiv.

    Bora je veliki gurman koga u životu drže ljubav prema hrani, suprugi i muzici. Osim starije, voli ga i mlađa populacija pa na Fejsbuku postoji stranica “Dnevna doza Drljače” koja broji preko 70.000 pratilaca.
    Najpopularnija pesma

    Najslušanija Borina pesma na portalu YouTube je “Stari Vuk”. Svi klipovi ove pesme kombinirano imaju preko 1 milion pregleda na datum 7.12. 2015. godine.

    Sadržaj ovog članka je vlasništvo sajta biografija.org.
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  2. #2
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599
    Pevač Bora Drljača preminuo je danas, 11. oktobra, u 80. godini života


    Folk pevač je preminuo nakon nekoliko operacija

    Kako saznajemo, pevač je preminuo u kući.

    U poslednjih nekoliko meseci više puta je bio hospitalizovan.
    U junu ove godine je ponovo primljen u bolnicu, na hirurško odeljenje onkologije u Kliničkom centru Srbije, ovaj put radi lečenja melanoma na koži. Operisan je tada i otklonjen mu je melanom, kao i žlezde koje su se nalazile oko njega.

    U novembru 2019. godine operisao je tumor na debelom crevu, a nakon toga usledilo je još nekoliko operacija.

    Bora je za Telegraf JETSET pre nekoliko meseci podelio kroz šta je prošao, nakon operacije debelog creva.

    - Bio sam na operaciji, više sam proveo vremena u bolnici nego kod kuće za ovo vreme izolacije. Bolje mi je i sigurnije bilo u bolnici nego kod kuće. Bio sam više od mesec i po dana u bolnici, zbog tromba koji sam dobio nakon operacije debelog creva. Za to nema operacije, nema lekova, nego samo ležanje i injekcija, jedna ujutru, uveče ili preko infuzije. Tako da sam bezveze proveo mesec i po dana u bolnici, dosadilo mi ležanje, nisam znao da hodam kad je trebalo da idem kući - počeo je priču Bora 12. maja.
    - Sve je prošlo kako treba, još čekam terapiju, a bio sam i na konzilijumu. Oni su na magnetnoj videli nešto između debelog creva, međutim, nije maligno, nije bilo ništa. Još nisam konce skinuo, baš sam danas zvao doktora da skinem konce. Valjda će sve biti u redu i godine su tu. Kad pričam sa ljudima kažu mi: "Ti nisi bolestan, zvoni ti glas", da , samo mi je glas ostao, mogu da pevam šta hoću - ispričao nam je tada pevač.

    Borislav Bora Drljača rođen je 29. avgusta 1941. godine u selu Donja Suvaja, u opštini Bosanska Krupa.

    Borin otac Branko je bio ekonom, poslovođa u trgovini i matičar, a takođe je lepo pevao i svirao gitaru. Majka Stoja je bila ekonom i stradala je u Drugom svetskom ratu. Posle njene smrti, otac se ponovo oženio, a pevaču nije ostala nijedna majčina slika.

    Osnovnu školu završio je u Suvaji, nakon čega je otišao kod strica u Bačku Topolu. Tamo je završio srednju poljoprivrednu školu. Bio je mlad kada je došao u Beograd i počeo je da peva u KUD "Branko Radičević" i "Španac". Siromaštvo je odredilo njegov put, jer ga je motivisalo da postane neko i nešto u životu. Prijavio se na audiciju za Radio Beograd, koju je položio i ubrzo je njegova muzička karijera krenula uzlaznom putanjom.
    Bio je jedan od najpopularnijih pevača u Jugoslaviji. Stekao je status Istaknuti umetnik i dobio je nagradu za životno delo. Snimio je preko 50 nosača zvuka na kojima se nalazi oko 400 pesama. Prodao je više od pet miliona ploča i kaseta. Nastupao je po celom svetu, a najviše u Americi, Kanadi, Australiji i zapadnoj Evropi.



    Telegraf.rs
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

Slične Teme

  1. Borislav Mitrovic Silja
    By svetogligoric in forum Narodna Kola
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 01.02.2017, 22:38
  2. Preminuo Borislav Bora Stanojevic
    By Dj.Vesna in forum Aktuelnosti
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 21.12.2015, 18:34
  3. Bora Drljaca - Biografija
    By Dj.Vesna in forum Biog. Izvodjaca Narodne Muzike
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 24.02.2014, 20:46
  4. Odgovori: 11
    Zadnji Post: 18.06.2012, 08:46
  5. Borislav Drljaca
    By teacher in forum Kanta Za Smece ( Linkovi koji su istekli ili ne rade )
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 03.11.2008, 18:56

Pravila Postanja

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

PRIJATELJI SAJTA: