Štefanek Prlainoviću: Država pomaže srpskim sportistima

BEOGRAD - Olimpijski šampion u rvanju Davor Štefanek reagovao je danas na izjavu vaterpoliste Andrije Prlainovića da nema sistematskog ulaganja države u srpski sport, ističući da država pomaže sportistima.

Prlainović je, nakon što su vaterpolisti osvojili prvo olimpijsko zlato, izjavio da nema sistematskog ulaganja države i da se srpski vaterpolo klubovi gase.

Štefanek je preko Fejsbuka poručio da to nije istina, da država pomaže srpskim sportistima, te da su njegove kolege i on do svojih uspeha upravo stigli uz njenu pomoć.

"Uz sve cestitke vaterpolistima za osvojeno zlato, ne razumem izjavu Prlainovica koju je dao nakon utakmice. Pod uslovom da je tacno preneta od strane novinara! Naime, nije tacno da u našoj zemlji nema sistemskog finansiranja sporta. Rezultat koji sam ja napravio i koje prave moje kolege iz reprezentacije je uz izuzetnu pomoc i podršku naše države preko resornog Ministarstva za sport i omladinu kao i Olimpijskog komiteta", naveo je Štefanek.

"Više od 200 dana priprema godišnje uz sve stipendije i drugo što nam pripada kao vrhunskim sportistima, obezbeđeno je od strane naše države. Mi smo mali sport i nemamo sponzora i sve što nam omogući naš Savez je od novca koje daje država. Mislim da smo unazad par godina ravnopravni sa našim protivnicima iz Evrope i sveta baš zbog podrške naše države. Uz izvinjenje Prlainovicu, ovo naša javnost mora da zna", napisao je Šrefanek.

"Moj cilj je ostvaren ali naš zajednicki posle osvajanja olimpijskog zlata je da što više dece dovedemo u rvacke sale i omasovimo ovaj divni sport. Roditelji bi trebalo da znaju da iza svih naših i prošlih i buducih aktivnosti stoji naša država. Hvala svima na podršci, ali morao sam da se oglasim jer je to istina", napisao je Štefanek na Fejsbuku.


Tanjug