16 GODINA SA VAMA !!! Dobro dosli na Delta Radio Forum !!! Uzivajte uz najbolju narodnu muziku na internetu !!!

***INFO: UKOLIKO IMATE PROBLEMA SA PRISTUPOM FORUMA PUTEM GOOGLE CHROMA ,EDGE-A ILI OPERE KORISTITE MOZZILU ZA POKRETANJE FORUMA ***

Slušajte Radio 31 Plus pomoću:

Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime


SLUSATE RADIO 31 PLUS UZICE:


Prikaz rezultata 1 do 2 od 2
  1. #1
    Webmaster ★KOVAC★'s Avatar
    Registrovan
    Dec 2010
    Lokacija
    Užice
    Age
    35
    Postovi
    3,028
    Country: Serbia
    Thanked: 18525

    Question Lola Novakovic - Biografija

    Lola Novakovic - Biografija

    Rođena 25. travnja 1935.
    Beograd, Srbija
    Žanr pop
    Zanimanje pjevač
    Djelatno razdoblje 1957. - 1985.

    Zorana Lola Novaković (Beograd, 25. travnja 1935 - ) je jugoslavenska i srpska pjevačica izuzetno popularna tijekom 1960-ih i 1970-ih godina prošlog stoljeća.

    Životopis

    Lolin otac Milan Novaković, bio predratni beogradski trgovac, a majka Radmila, Zagrepčanka podrijetlom iz Žumberka. Lola je počela pjevati sa orkestrom Pet Adrijatika 1953. Pred kraj 1957. god. počela je nastupati u beogradskom lokalu Stambol-kapiji, zajedno sa zagrebačkim pjevačem Stjepanom Džimijem Stanićem. Tu ju je zamjetio istočno njemački glazbeni manadžer i pozvao da nastupi uz Ivu Robića na Leipziškom sajmu kao predstavnica Jugoslavije. U Njemačkoj je snimila prvu ploču. Od kraja 1958. nastupa po noćnim barovima tada mondenog Bejruta s istim orkestrom Pet Adrijatika.
    Nakon povratka u Jugoslaviju, Lola je imala zapažene nastupe na tadašnjim brojnim festivalima zabavne glazbe.
    1961. godine pobijedila je na Opatijskom festivalu sa pjesmom Alfonsa Vučere; Jednom u gradu ko zna kom ( u alternaciji sa Anicom Zubović). Zatim je pobjedila 1962. godine na Zagrebačkom festivalu, s pjesmom skladatelja Alfonsa Vučera, Ti nisi došao (u alternaciji je tu pjesmu izvela Gabi Novak). Taj njen finalni nastup bio je antologijski, jer se Lola rasplakala (zbog sasvim drugih razloga),- ali to je publiku toliko impresioniralo da joj je gotovo jednoglasno dodijelila prvu nagradu.[1]
    1962. godine bila je predstavnica Jugoslavije na Pjesmi Evrovizije sa skladbom Jože Privšeka i Drage Britvića; Ne pali svetla u sumrak, i osvojila 4. mjesto. 1963. bila je na šestomjesečnoj turneji po Japanu, tamo je nastupila u preko 40 televizijskih emisija. 1964. godine osvojila je prvo mjesto na međunarodnom festivalu zabavne glazbe u Rimu sa skladbom Duška Vidaka Ulica četiri fontane.

    Diskografija

    Singl i EP ploče


    Babalu, Alisa u zemlji čudesa (1957., Decca, Leipzig, , 7" Single)
    Mustafa, Ko zna, Niko kao ti, Ljubav, ah, ljubav (1960. Jugoton, 7" EP 30077)
    Nije Ljubomora (Mascheroni: Tango Della Gelosia), Rozali (Nowa , Menke , Luth : Rosalie), Pesma Arlekina (Giraud: L'Arlequin De Tolede), Millet: Valentino (1962. Jugoton, 7" EP)
    Svitanje (Stjepan Mihaljinec), xxx (xxx) (1961. Jugoton, 7" Single SY 1166)
    Priča jedne ljubavi, Ne ostavljaj me samu (1962. Jugoton, 7" Single SY-1182)
    Beli bagrem, Zaborav (1962. PGP-RTB, 7" Single EP 17 140)
    Ostavljaš Me Samu (Grossi, Casadei: M' Hai Lasciato Sola), Igra Torera (Bindi: Appuntamento a Madrid), Deca Pireja (Hadjidakis: Les enfants du Piree), Noć bez snova (D'Anzi: Notturno senza luna) (1961., Jugoton, 7" EP)
    Priča Jedne Ljubavi (Almaran: Historia de un amor) , Srebrić: Ne ostavljaj me samu (1961., Jugoton, 7", Single)
    Ostavljaš me samu (M' hai lasciato sola), Igra torera (Appuntamento a Madrid), Deca Pireja (Les enfants du Piree), Noć bez snova (Notturno senza luna) -San Remo '61(1961. Jugoton, 7" EP 3105)
    Nije ljubomora (Tango della gelosia), Rozali (Rosalie), Pesma arlekina (L'arlequin de tolede), Valentino (1962. Jugoton, 7" EP 3127)
    Seti se, Samo časak, Gringo, Mlada ljubav (1963. PGP-RTB, 7" EP 185)
    M. Vaucaire (V. Jakovljević): Ne, Ne žalim ni za čim (Non, je ne regrette rien), V. Pallavicini: Wini - Wini, C. Pace: Romantična pesma (Canzonetta romantica), B. L. Chotas: Jesi li siguran (Are you sure) (1963. PGP-RTB, 7" EP)
    Matador (. Burgess , J. Bowers: El Matador), U srcu kamarge (R. Jollet: Au coeur de la Camargue), Tvoje zbogom (Giraud , Dorsey, de la Delanoé: Ton adieu), Bosa nova (B. Mann, C. Weil: Blame It on the Bossa Nova) (1964. PGP-RTB, 7" EP 50187)
    Ne, ne žalim ni za čim, Wini - wini, Romantična pesma, Jesi li siguran (1964. PGP-RTB, 7" EP 186)
    Kap Veselja (C. Sanches: Gotazon Apasinado), Topli Dani (Bazzocchi , Meccia: I Giorni Caldi), Kakav Dan (Watts/Mosley : Oh! What A Day), Livingston/Evans: Tammy (1965. PGP-RTB, 7" EP 50189)
    Mama, mama, Svi moji dani, Letnja igra, Zlatokosa (1966. PGP-RTB, 7" EP 50195)
    Tišina (Il silenzio), Ti si taj (Tu sei quello), Mali dečak (Donna, Donna), Taj dom je prazan (Lady of the House) (1966. PGP-RTB, 7" EP 50194)
    Tamburino, ciao..., Vi niste znali (Voi non sapete), Zašto uvek ja da budem kriva (Perche io), Prošlost se vratila (The World We Knew) (1968. PGP-RTB, 7" EP 50115)
    Znam zašto živim (Vaš šlager sezone '72), Posle tebe (Aprčs toi) (Evrovizija '72), B1 Malo tražim, Kao ljubičice (Come le viole (Sanremo '72) (1972. PGP-RTB, 7" EP 52003)
    Duga topla noć (Beogradsko proleće '73), Istina je (1973. PGP-RTB, 7" Single SF 52558)
    Misli na mene, Obala ljubavi (1973. PGP-RTB, 7" Single S 51 609)
    Harmonika, Tiše, tiše (1981. PGP-RTB, 7" Single 1120611)

    Albumi

    1000000 želja (1975. PGP-RTB, LP 5294) (Dignimo čaše, Duga topla noć, Jednom se živi, Milion želja, Voli me sad, B1 Dunave, Dunave, Istina je, Malo tražim, Reka suza, Ljubi me, Život je kratak)
    Lola (1974, PGP-RTB, LP 5233) (Don Žuan, Smiri se srce, Veruj mi, Ptica, Eldorado, Povratak, Kap veselja, Misli na mene, Put detinjstva, Tišina, Nestvarna priča, B6 Koliko te volim)

    Izvor: Vikipedija
    VODITELJ I DJ KOVAČ

  2. Članovi koji su se zahvalili ★KOVAC★ za ovaj post:

    sokac91 (22.07.2016)

  3. #2
    Webmaster ★KOVAC★'s Avatar
    Registrovan
    Dec 2010
    Lokacija
    Užice
    Age
    35
    Postovi
    3,028
    Country: Serbia
    Thanked: 18525
    Preminula Lola Novaković

    Izvor: Studio B, 03.Apr.2016, 16:37


    Poznata jugoslovenska i srpska pevačica Zorana Lola Novaković preminula je u 81. godini života, prenosi RTS.

    Lola Novaković rođena je 25. aprila 1935. godine u Beogradu.

    Izuzetno popularna bila je tokom šezdesetih i sedamdesetih godina 20. veka. Kao predstavnica Jugoslavije, 1962. godine je sa kompozicijom "Ne pali svetla u sumrak" osvojila 4. mesto na takmičenju za "Pesmu Evrovizije".

    Lola je bila prvi domaći estradni umetnik koji je gostovao u Rusiji 1960. godine.
    VODITELJ I DJ KOVAČ

  4. Članovi koji su se zahvalili ★KOVAC★ za ovaj post:

    sokac91 (22.07.2016)

Slične Teme

  1. Lola Novakovic - Lola
    By sokac91 in forum Kanta Za Smece ( Linkovi koji su istekli ili ne rade )
    Odgovori: 1
    Zadnji Post: 04.04.2016, 17:42
  2. Lola 1997 - ZaM CD 162
    By aramisBL in forum Kanta Za Smece ( Linkovi koji su istekli ili ne rade )
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 28.05.2015, 11:56
  3. Lola - Diskografija
    By SeRbIaN_GiRl in forum Kanta Za Smece ( Linkovi koji su istekli ili ne rade )
    Odgovori: 6
    Zadnji Post: 23.05.2011, 21:19
  4. Lola Novakovic - Tekstualna Kolekcija
    By SeRbIaN_GiRl in forum Zabavne
    Odgovori: 1
    Zadnji Post: 19.06.2009, 23:46
  5. Lola Novakovic - Kolekcija
    By SeRbIaN_GiRl in forum Kanta Za Smece ( Linkovi koji su istekli ili ne rade )
    Odgovori: 10
    Zadnji Post: 19.06.2009, 23:25

Pravila Postanja

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

PRIJATELJI SAJTA: