Ivana Maksimovic nosi zastavu Srbije na otvaranju OI u Riju

BEOGRAD - Olimpijska vicešampionka u streljaštvu iz Londona Ivana Maksimović Anđušić nosiće zastavu Srbije na svečanoj ceremoniji otvaranja Olimpijskih igara u Riju, odlucio je Olimpijski komitet Srbije (OKS).

Odluka je doneta na dašnjoj sednici Izvršnog odbora, a na predlog Sportske komisije OKS.

"Sportska komisija formirala je predlog na osnovu nominacija sportista od strane nacionalnih sportskih saveza koji će imati svoje predstavnike na Olimpijskim igrama u Riju. U obzir su uzeti samo oni sportisti koji će u trenutku otvaranja biti u Rio de Žaneiru", saopšteno je iz OKS.

Olimpijske igre u Riju održaće se od 5. do 21. avgusta.

Ponosna sam, dostojanstveno do nove medalje

Srpska reprezentativka u streljaštvu Ivana Maksimović Anđušić izjavila je da je ponosna što je izabrana da nosi zastavu Srbije na otvaranju Olimpijskih igara u Riju i obećala da će uciniti sve da osvoji novu medalju.

Maksimovićeva je pre četiri godine u Londonu osvojila srebrrnu medalju u gađanju MK puškom, što je bila jubilarna 100. medalja Srbije.

"Jako sam srećna i veoma ponosna što sam baš ja izabrana da nosim zastavu. To je za mene posebna čast, jer sam se našla među izabranim sportistima koji su pre mene nosili srpski barjak. Dostojanstveno ću predstavljati zemlju, prvo ću na otvaranju nositi zastavu, a onda probati da osvojim jednu ili dve medalje", rekla je Maksimovićeva za Blic.

Na prethodnim Igrama u Londonu na ceremoniji otvaranja zastavu Srbije nosio je Novak Đoković, a u Pekingu 2008. godine bajraktar je bila Jasna Šekarić.

Tanjug