16 GODINA SA VAMA !!! Dobro dosli na Delta Radio Forum !!! Uzivajte uz najbolju narodnu muziku na internetu !!!

***INFO: UKOLIKO IMATE PROBLEMA SA PRISTUPOM FORUMA PUTEM GOOGLE CHROMA ,EDGE-A ILI OPERE KORISTITE MOZZILU ZA POKRETANJE FORUMA ***

Slušajte Radio 31 Plus pomoću:

Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime


SLUSATE RADIO 31 PLUS UZICE:


Prikaz rezultata 1 do 3 od 3
  1. #1
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599

    Question Boris Novkovic - Biografija

    Boris Novkovic - Biografija

    Boris Novković, hrvatski kantautor i pjevač pop glazbe rođen je u Sarajevu na Božić 1967. godine, a svoju prvu gitaru, na kojoj još uvijek svira dobio je sa 13 godina. Rođen je u glazbenoj obitelji – otac Đorđe bio je jedan od najvećih autora hrvatske zabavne glazbe, a majka Ozana radila je kao profesor glazbe.

    Glazbenu karijeru Boris Novković započeo je 1986. godine albumom “Kuda idu izgubljene djevojke (Tamara)”, a istoimeni singl, koji je Boris sam napisao, donio mu je nezapamćen uspjeh na prostorima bivše države. Drugi album “Jači od sudbine” objavljen je 1987. godine i do danas je ostao najprodavaniji album Borisa Novkovića, koji je dostigao tiražu od 160 tisuća primjeraka, a na kojem je produkciju radio Nikša Bratoš. Osim naslovne skladbe album je donio hitove “Plakat ću sutra” i “Da te nisam ljubio”. Godinu dana kasnije progovorio je buntovni Boris na albumu “Dok svira radio”, a naslovna pjesma ponovno je postala ogroman hit. Album “Obojeni snovi” objavljen je 1989. godine, a na njemu su se našli hitovi “Ne vjerujem tvojim usnama”, “Ajša”, “U tvojim očima”, “Srce zna”. Dvije godine kasnije Boris je objavio svoj peti studijski album pod nazivom “100x” koji je izbacio hit pjesme “Zora zna”, “Ti si tu”, “Ako ovo nije ljubav”, “Opasna zona”, “Kad te srce zamnom zaboli”. Šesti album “Struji struja” objavljen je 1993. godine, a osim naslovne hit pjesme, na njemu su se našle “Više ništa nije kao prije” i pobjednička pjesma Zagrebfesta 1991. godine “Lete ptice, lete avioni”. 1995. godine izašao je album “U dobru i zlu”, na kojem se nalaze popularne skladbe “Sve mijenja se”, “Bijeli golub”, “Pjesma moja, to si ti”, “Kada ti ljubav zakuca jednom na vrata”. Iste godine, desetogodišnjicu karijere obilježio je albumom “The best of Boris”. Album “Sve gubi sjaj bez ljubavi” izašao je 1997. godine, a donio je hitove “Kavkaz, Blato, Kutjevo”, “Za sve one divne žene”, duet s Kemalom Montenom “Daleko”, “Rekla je Boris”. Album “Branim se” objavljen je 1999. godine, a naslovna skladba pobjednička je pjesma trećeg Hrvatskog radijskog festivala. Deseti studijski album “Direkt” objavljen je 2000. godine, a 2002. godine album “Ko je kriv”, koji je najavio istoimeni veliki hit, duet sa Severinom. Sa albuma će ostati zapamćene pjesme “Pijesak”, “Zlatna jabuka”, “Eloise”, “Nebo boje vanilije”, te “Ko sam bez tebe”.

    Još jedan The best of album objavljen je 2003. godine, a donio je presjek glazbenih uradaka u periodu od 1995. do 2003. godine. Posljednji studijski album “Ostvaren san” objavljen je 2004. godine, a potom je godinu dana kasnije album dopunjen pobjedničkom pjesmom Dore 2005. “Vukovi umiru sami”. Croatia Records objavila je 2005. godine Zlatnu kolekciju sa 36 najvećih hitova Borisa Novkovića. U studenom 2006. godine Boris je u koncertnoj dvorani “Vatroslav Lisinski” održao nezaboravan koncert prožet emocijama i sjećanjima na njegovih “prvih dvadeset” glazbenih godina. Koncert je zabilježen na dvostrukom live CD izdanju. Na njemu se nalazi 26 pjesama, te jedna nova pjesma “ Ružo snena ” . To je prva studijski snimljena pjesma nakon pjesme “ Vukovi umiru sami “ na koju se čekalo gotovo dvije godine. Na albumu se nalaze i dueti sa Borisovim gostima Severinom, Kemalom Montenom i Ivicom Kostelićem.

    Tijekom dvadeset godina karijere Boris Novković pjevao je na gotovo svim festivalskim pozornicama diljem Hrvatske, a najveća želja bila mu je nastup na Eurosongu. Njegov prvi pokušaj bio je nastup na tadašnjoj Jugovoziji 1989. godine kada je s pjesmom “Dajana” osvojio drugo mjesto, iza pobjednice Tajči. Kao nagrada za drugo mjesto pripalo mu je pravo nastupa na Međunarodnom festivalu u Maleziji (Kuala Lumpur) . U Hrvatskoj je iz četvrtog pokušaja uspio pobijediti na Dori, te 2005. godine zajedno sa članicama ansambla Lado predstavljao je Hrvatsku u Kijevu s pjesmom “Vukovi umiru sami”, gdje su osvojili 11. mjesto. Sudionik je gotovo svih domaćih festivala (Festival zabavne glazbe "SPLIT", Melodije hrvatskog Jadrana, Hrvatski radijski festival, "Zagrebfest") i dobitnik velikog broja nagrada od kojih izdvajamo Nagradu za najboljeg kantautora po izboru emisije “Turki party” 1997., “Zlatna ruža” Večernjeg lista” 1998. godine, “Večernjakova ruža” 2005. godine. Za diskografsku nagradu Porin bio je nominiran 1998. godine u kategoriji vokalne suradnje za pjesmu “Daleko” (duet s Kemalom Montenom). razdoblju 1997 - 2005. dobitnik je većeg broja nagrada od kojih navodimo:

    Dobitnik je najvećeg hrvatskog diskografskog priznanja - "Zlatne ptice" (1999.), te je nositelj statusa hrvatskog glazbenog umjetnika, a 2002. godine na solističkom koncertu u dvorani "Vatroslav Lisinski" Croatia Records dodijelila mu je priznanje "Kristalna gitara" kao najtiražnijem kantautoru sa preko 500.000 prodanih nosača zvuka u razdoblju 1986. - 2002.g.

    Boris Novković izrazito je kantautorski orijentiran, te je jedan od najizvođenijih hrvatskih autora i izvođača na Hrvatskom radiju. U svom kantautorskom radu okušao se i kao skladatelj za neke druge izvođače, pa je tako najzaslužniji za pokretanje karijere Tonija Cetinskog, za kojeg je napisao neke od njegovih prvih velikih hitova. Boris Novković autor je i pobjedničke pjesme Dore 2006. godine, pjesme “Moja štikla” koju je pjevala Severina, a koja je u glazbenim krugovima doživljena na različite načine. Svoju prvu pjesmu Boris je napisao kao 16-godišnjak, a bila je to skladba “Bongo, Bongo” koju je otpjevala grupa “Srebrna krila” i koja se našla na njihovom albumu “Djevuška” iz 1983. godine. Borisove pjesme pjevali su i Tajči (“Srce me je izdalo”, “Kad se mrzi i voli), Erwin Baučić (“Uvijek ti”), Danijela (“Zakon”), Klinci s ribnjaka (“Volim te”).

    Boris Novković poznat je i kao veliki zaljubljenik u nogomet. Od malena je navijač zagrebačkog Dinama, za čije je juniore nekada i igrao, a bio je i aktivni član Humanih zvijezda estrade.
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  2. Članovi koji su se zahvalili Dj.Vesna za ovaj post:

    sokac91 (01.10.2016)

  3. #2
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599
    Albumi

    Kuda idu izgubljene djevojke
    1. Tamara
    2. Ne zovi me njegovim imenom
    3. Isplači se
    4. Zapali
    5. Ubi me ljepotom
    6. Odlazim i ja u JNA
    7. 1000 milja od pakla
    8. Bye baby, bye
    9. Mrzim ponedjeljak
    10. Usamljeni vuk
    11. Kraj je uvijek glup

    Jači od sudbine
    1. Mi smo jači i od sudbine
    2. Da te nisam ljubio
    3. Digni ruke
    4. Glumim da te ne volim
    5. Plakat ću sutra
    6. ...kao Bitlsi
    7. Nena
    8. Kreni sad uz mene
    9. Na usnama ti med

    Dok svira radio
    1. Dok svira radio
    2. Padam, padam
    3. Nisam tebe zbario
    4. Ljuljaj se u ritmu
    5. Twist ispod duge
    6. Sunce na zapadu
    7. S tobom mi je najbolje

    Obojeni snovi
    1. Ne vjerujem tvojim usnama
    2. U tvojim očima
    3. Ajša
    4. Iza hladnog pogleda
    5. Utjeha
    6. Prolazi godina
    7. Odakle te znam
    8. Srce zna (uvijek si bila jedina)
    9. Bezimena
    10. Julija

    100X
    1. Zora zna
    2. Opasna zona (za ljubljenje bombona)
    3. Ti si tu
    4. S tobom, poludjet' ću
    5. Ne vjerujem da me više ne voliš
    6. Ako ovo nije ljubav
    7. Ne mogu te preboljeti (kuda bježiš od mene)
    8. Nek' nam noćas život bude drug
    9. Sve do neba, sve do zvijezda
    10. Kad te srce za mnom zaboli
    11. 100 puta preko puta

    Struji struja
    1. Struji struja
    2. Kurve sudbine
    3. Sve miriše na kraj
    4. Reci gdje da pobjegnem
    5. I pod ledom
    6. Više ništa nije kao prije
    7. Loša navika
    8. Odlazim
    9. Stvorena za mene
    10. Učinit ću sve zbog tebe
    11. Lete ptice, lete avioni
    12. Dajana
    13. Ništa se ne događa
    14. Kad te srce za mnom zaboli

    U dobru i u zlu
    1. Digni me visoko
    2. Daj mi, daj mi
    3. U dobru i zlu
    4. Čisto ludilo
    5. Sve mijenja se
    6. Da se dogodi
    7. Bijeli golub
    8. Samo ti
    9. Grlim mrak
    10. Ti si ona stvar
    11. Pjesma moja, to si ti
    12. Kada ti ljubav zakuca jednom na vrata

    The Best
    1. Mašta moja
    2. Struji struja
    3. Tamara
    4. Plakat ću sutra
    5. Mi smo jači i od sudbine
    6. Ti si tu
    7. Od kad nisam tvoj
    8. Lete ptice, lete avioni
    9. Dok svira radio
    10. Više ništa nije kao prije
    11. Ajša
    12. Ne vjerujem tvojim usnama
    13. U tvojim očima
    14. Emily

    Sve gubi sjaj bez ljubavi
    1. Kavkaz, Blato, Kutjevo
    2. Ugao ulice
    3. Sve gubi sjaj bez ljubavi
    4. Bit' ću dobro ja
    5. Priznaj mi
    6. Još te volim
    7. Mirisi ljeta
    8. Za sve one divne žene
    9. Daleko
    10. Rekla je Boris
    11. Čini mi se
    12. Neka bude ti
    13. Neuprljana ljubav
    14. Sve nas ljubav spaja
    15. Oprosti mi
    16. Ja ću ove noći

    Branim se
    1. Prodala me ti
    2. Što se ja večeras spremam
    3. Neka druga su vremena
    4. J.M.B.G. broj
    5. Ne mogu da ne mislim na tebe
    6. Branim se
    7. Ja te sanjam
    8. Tugalica
    9. Kockari
    10. Bilo je davno

    Direkt
    1. U tvome tijelu
    2. S tobom je drugačije
    3. Sve je manje prijatelja
    4. Pahulja na dlanu
    5. Poljubi me
    6. Čaša vina
    7. Prevara
    8. Budi tu
    9. Svaki put
    10. Gore iznad oblaka
    11. Ljubav u miljama

    Ko je kriv
    1. Osloni se
    2. Da si barem tu
    3. Pijesak
    4. Za tebe se borim
    5. Zlatna jabuka
    6. Eloise
    7. Nebo boje vanilije
    8. Staklo
    9. 'Ko sam bez tebe
    10. 'ko je kriv
    11. To mogu samo najbolji

    The best of 1995.-2003.
    1. Godinama nema radosti
    2. U dobru i zlu
    3. Bijeli golub
    4. Sve mijenja se
    5. Pjesma moja, to si ti
    6. Daleko
    7. Sve gubi sjaj bez ljubavi
    8. Branim se
    9. Lete ptice, lete avioni
    10. Prodala me ti
    11. 'ko je kriv
    12. 'Ko sam bez tebe

    Ostvaren san
    1. Ostvaren san
    2. Vukovi umiru sami
    3. Malo nas je al' nas ima
    4. Njoj
    5. Čitam te k'o knjigu
    6. Blagoslov
    7. To su bili dani
    8. Zgrabi svoju sreću
    9. Nije fer
    10. Ti i ja
    11. Minut duže
    12. Da li si to ti
    13. Pjevam o tebi
    14. Prežalit' ću
    15. Fulfilled dream

    20 Live
    Cd 1
    1. Ostvaren san
    2. 'Ko sam bez tebe
    3. Ne vjerujem tvojim usnama
    4. Eloise
    5. Prodala me ti
    6. Plakat ću sutra
    7. Da te nisam ljubio
    8. Kad te srce za mnom zaboli
    9. U dobru i zlu
    10. Mi smo jači i od sudbine
    11. Pjesma moja to si ti
    12. Kansas city
    13. Dok svira radio

    CD 2
    1. Ružo snena
    2. Daleko
    3. Lete ptice, lete avioni
    4. 'ko je kriv
    5. Moja štikla
    6. Ajša
    7. Vukovi umiru sami
    8. Struji struja
    9. Mašta moja
    10. U tvojim očima
    11. Tamara
    12. Sve mijenja se
    13. Emily
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  4. Članovi koji su se zahvalili Dj.Vesna za ovaj post:

    sokac91 (01.10.2016)

  5. #3
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599
    Nagrade


    Sudionik je gotovo svih domaćih festivala (Festival zabavne glazbe "SPLIT", Melodije hrvatskog Jadrana, Hrvatski radijski festival, "Zagrebfest") i dobitnik velikog broja nagrada. Pobjednik je Hrvatskog radijskog festivala 1999.g. koji se održao u Vodicama, te "Zagrebfesta 2001."

    Dobitnik je najvećeg hrvatskog diskografskog priznanja - "Zlatne ptice" 1999.g., te je nositelj statusa hrvatskog glazbenog umjetnika. Izrazito je kantautorski orijentiran sa glazbenim pop opredjeljenjem.

    U razdoblju 1997 - 2005. dobitnik je većeg broja nagrada od kojih navodimo:

    1997.g. - dobitnik je nagrade Obiteljskog radija za najboljeg kantautora po izboru emisije "Turki party"

    1998.g. - dobitnik je "Zlatne ruže" Večernjeg lista"

    1998.g. - nominiran je za diskografsku nagradu "Porin" u kategoriji vokalne suradnje za pjesmu "Daleko" (sa Kemalom Montenom)

    1999.g. - dobitnik "Zlatne ptice" - nagrade HNZS "Croatia records"

    1999.g. - dobitnik GRAND PRIX-a Hrvatskog radijskog festivala u Vodicama

    2001.g. - dobitnik GARND PRIX-a (Prva nagrada stručnog žirija) festivala "ZAGREBFEST 2001." za pjesmu "Sve jeseni i zime"

    2005.g. - dobitnik "Večernjakove ruže"

    2005.g. - pobjednik Hrvatske pjesme za pjesmu Europe – "DORA 2005."
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  6. Članovi koji su se zahvalili Dj.Vesna za ovaj post:

    sokac91 (01.10.2016)

Slične Teme

  1. Boris Novkovic 2003 - The Best Of (2CD)
    By aramisBL in forum Kanta Za Smece ( Linkovi koji su istekli ili ne rade )
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 02.11.2014, 11:26
  2. Boris Novkovic - 2011 - Via ljubav
    By ★KOVAC★ in forum Zabavna Muzika
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 03.10.2012, 02:17
  3. Boris Novkovic - Tekstovi Pesama
    By Dj.Vesna in forum Tekstovi Zabavnih Pesama
    Odgovori: 48
    Zadnji Post: 03.01.2012, 09:23

Pravila Postanja

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

PRIJATELJI SAJTA: