16 GODINA SA VAMA !!! Dobro dosli na Delta Radio Forum !!! Uzivajte uz najbolju narodnu muziku na internetu !!!

***INFO: UKOLIKO IMATE PROBLEMA SA PRISTUPOM FORUMA PUTEM GOOGLE CHROMA ,EDGE-A ILI OPERE KORISTITE MOZZILU ZA POKRETANJE FORUMA ***

Slušajte Radio 31 Plus pomoću:

Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime


SLUSATE RADIO 31 PLUS UZICE:


Prikaz rezultata 1 do 2 od 2
  1. #1
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,217
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4604

    Question Glumac Milorad Mandic Manda preminuo je danas u 56. godini

    Glumac Milorad Mandic Manda preminuo je danas u 56. godini

    BEOGRAD - Glumac Milorad Mandić Manda preminuo je danas u 56. godini nakon što mu je pozlilo tokom izvođenja predstave "Petar Pan" u UK Vuk Karadžić, potvrdio je za Tanjug umetnički direktor pozorišta "Boško Buha" Milan Karadžić.

    Karadžić je inače režirao predstavu "Petar Pan" u kojoj je Manda tumačio lik Kapetana Kuke.

    Mandić je rođen 3. maja 1961. godine u Beogradu.

    Nakon diplomiranja na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, postao je član beogradskog dečijeg pozorišta "Boško Buha", za čijeg direktora je imenovan početkom godine.

    Dobitnik je brojnih glumačkih priznanja, a ostaće upamćene njegove uloge u filmovima "Lepa sela lepo gore", "Mrtav ladan", "Točkovi" i TV serijama "Selo gori, a baba se češlja", "Vratiće se rode" i brojnim drugim.

    Znatan deo svoje karijere posvetio je deci, i danas se pamte emisije "Bajka za laku noć" i "S one strane duge" koja se emitovala na Trećem kanalu nacionalne televizije.


    Saučešće Siniše Malog povodom smrti Milorada Mandića Mande

    Povodom iznenadne smrti Mande, gradonačelnik Beograda Siniša Mali uputio je saučešće porodici istaknutog glumca.

    "Sa izuzetnim žaljenjem primio sam vest da nas je napustio naš Milorad Mandić Manda. Molim vas da u moje lično ime i u ime Grada Beograda primite iskrene izraze saučešća. Odlaskom velikog glumca izgubio je ceo Beograd, jer je naš Manda ostavio ogroman trag u kulturi glavnog grada i cele Srbije. Uz njegove uloge odrastale su generacije dece u pozorištu i pred malim ekranima, a filmske uloge postavile su ga rame uz rame sa najvećim velikanima srpskog glumišta", navodi se u telegramu saučešća gradonačelnika Beograda, saopštila je Služba za informisanje Gradske uprave Grada Beograda.

    Tanjug
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  2. Članovi koji su se zahvalili Dj.Vesna za ovaj post:

    sokac91 (16.06.2016)

  3. #2
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,217
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4604


    Sutra sahrana Milorada Mandića Mande

    BEOGRAD - Glumac Milorad Mandić Manda biće sahranjen sutra u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu, saopštilo je Pozorište "Boško Buha", na čijem čelu je bio.

    Opelo počinje u 13.30 u Crkvi Svetog Nikole na Novom groblju, a prethodno će u 11 sati, na Velikoj sceni Narodnog pozorišta u Beogradu, biti održana komemoracija.

    Milorad Mandić Manda (1961-2016) preminuo je u sredu, nakon što mu je pozlilo tokom izvođenja predstave "Petar Pan" u Ustanovi kulture "Vuk Karadžić".

    "Manda je zaspao u kostimu Kapetana Kuke, ali mi znamo da je on bio Petar Pan, večiti dečak koji je mnogo želeo, mnogo sanjao i koji je neprestano leteo. Zato ipak i dalje ne verujemo da nije više sa nama, i obraćamo mu se direktno, jer znamo da može da nas čuje: Mando, hvala ti, volimo te i čuvaćemo te! I čuvaćemo naše pozorište", napisao je povodom iznenadne smrti svog upravnika ansambl pozorišta "Boško Buha".

    Od Mandića su se prethodnih dana oprštale kolege i prijatelji sa nevericom primajući vest o njegovoj preranoj smrti.

    "Milorad Mandić - Manda bio je izuzetan, neponovljiv i veliki majstor glumačke umetnosti", istkla je ekipa serije "Selo gori, a baba se češlja" na čelu sa rediteljem i glumcem Radošom Bajićem.

    Dugogodišnji direktor Jugoslovenske kinoteke Radoslav Zelenović će pamtiti Mandića po optimizmu i vedrini koje je iskazivao pri svakom susretu.

    Voljeni Manda bio je heroj detinstva glumca Bojana Perića, ali i generacija dece koja su odrastala uz njegovu emisiju "S one strane duge" i pozorišne predstave.

    Rečima "s one strane tuge" Branislav Trifunović izrazio je svoje žaljenje za kolegom, a glumica Marijana Mićić napisala je na svom tviter profilu: "Bože, ima li kraja?!", aludirajući na činjenicu da su nas u kratkom vremenskom periodu napustili i Dragan Nikolić, Velimir Bata Živojinović i Marinko Madžgalj.

    Mandić je rođen 3. maja 1961. na Dušanovcu, a odrastao je na Novom Beogradu. Diplomirao je glumu na Fakultteu dramskih umetnosti u Beogradu u klasi profesora Vladimira Jevtovića.

    Kao mlad glumac igrao je u seriji "Vuk Karadžić" pored Mikija Manojlovića i Aleksandra Berčeka, a tada ga je, kako je jednom prilikom rekao, reditelj te monumentalne serije Đorđe Kadijević, naučio da samo onaj ko čeka može da se bavi glumom.

    On je dočekao brojne uloge u filmu, seriji i pozorištu, među kojima će se pamtiti njegovi likovi i replike u filmovima "Lepa sela, lepo gore", "Ivkova slava", "Mrtav ladan", "Pljačka Trećeg rajha", "Točkovi", "Tri palme za dve bitange i ribicu", "Braća po materi", te u serijama "Selo gori, a baba se češlja", "Ravna gora", "Jagodići", "Bolji život".

    Vodeći popularni šou "S one strane duge", tokom devedesetih godina, postao je televizijska ikona za decu, koju je opčinio pitanjem "Da li si se zaljubiška?", a na koju je trebalo odgovoriti sa "tamba" ili "lamba", odnosno da ili ne.

    Gluma je za Mandića bila beskrajno traganje za pravom merom kojom će graditi lik koji tumači, a aplauz publike, komentar slučajnog prolaznika doživljavao je kao nešto što puni baterije glumca.

    "Po meni je suština da napraviš nešto što će da ostane generacijama. Ne kao uzor ili ikona, nego da bude ideja na kojoj će se posle graditi. I kao čovek i kao glumac moram da budem iskren i otvoren, nema nikakvih tajni, nema skrivenih namera. Biti licemer u ovom poslu je katastrofa. Ili ga radiš ili ne radiš. Kad me sretne neko ko je pre dvadeset godina pratio dečju emisiju koju sam radio, prvo me zabrine koliko sam mator, a onda me vrati u to vreme kad sam bio mlad, i bude mi drago. Vidim da je i on zapamtio nešto, jer sam nesebično delio svoja iskustva sa svima," napisao je Mandić o sebi.

    Na svojoj matičnoj i na mnogim drugim scenama odigrao je više od 30 pozorišnih komada, snimio preko 20 igranih filmova i više od 15 TV serijala.

    Pored godišnjih nagrada svoje kuće, dobitnik je i Zlatnog ćurana na festivalu "Dani komedije" u Jagodini, dve nagrade "Joakim Vujuć", Zlatne značke Kulturno prosvetne zajednice Beograda, a 6. juna ove godine mu je dodeljena Plaketa Jugoslovenske kinoteke za izuzetan doprinos filmskoj umetnosti.

    Tanjug

    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

Slične Teme

  1. Preminuo britanski glumac Dzon Hart
    By Dj.Vesna in forum Aktuelnosti
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 29.01.2017, 16:35
  2. Preminuo glumac Djordje Jelisic
    By Dj.Vesna in forum Aktuelnosti
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 28.05.2016, 15:39
  3. Preminuo glumac Marinko Madzgalj
    By Dj.Vesna in forum Aktuelnosti
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 26.03.2016, 20:06
  4. Dragan Nikolic preminuo jutros u 72. godini zivota
    By Dj.Vesna in forum Aktuelnosti
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 11.03.2016, 18:17
  5. Preminuo glumac Dragomir Cumic Cume
    By Dj.Vesna in forum Aktuelnosti
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 12.11.2013, 15:57

Pravila Postanja

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

PRIJATELJI SAJTA: