16 GODINA SA VAMA !!! Dobro dosli na Delta Radio Forum !!! Uzivajte uz najbolju narodnu muziku na internetu !!!

***INFO: UKOLIKO IMATE PROBLEMA SA PRISTUPOM FORUMA PUTEM GOOGLE CHROMA ,EDGE-A ILI OPERE KORISTITE MOZZILU ZA POKRETANJE FORUMA ***

Slušajte Radio 31 Plus pomoću:

Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime


SLUSATE RADIO 31 PLUS UZICE:


Prikaz rezultata 1 do 2 od 2
  1. #1
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,217
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4600

    Mitar Miric - Biografija

    Mitar Miric - Biografija

    Mitar Mirić je bivši jugoslovenski pevač čije su pesme zavoleli mnogi. U svojoj je bogatoj karijeri duže vreme sarađivao sa pokojnim Novicom Uroševićem, koji je napisao velik broj pesama u vremenu od 1979. godine do 1997. godine. Mitar Mirić je pevao i pod imenom „Tarmi Rićmi“.

    Mitar Mirić je rođen u mesecu januaru 1957. godine u selu Bogutovo u blizini grada Ugljevika u Bosni i Hercegovini. U Ugljeviku je završio srednju školu, a sa pevanjem je krenuo 1975. godine kada službeno započinje njegova profesionalna karijera.

    Godine 1975. je snimio svoj prvi singl „Od mene je ljubav jača“. Pesma je snimljena u saradnji sa Diskotonom čije je sedište bilo u Sarajevu. Samog godinu dana posle se preselio u Srbiju i nastavio dalje saradnju sa kućom Diskos čije je sedište bilo u Aleksandrovcu.


    U svojoj je karijeri objavio preko 22 albuma te velik broj kompilacija i singlova. Objavljivao je albume za mnoge izdavače, a među njima se osim Diskosa i Diskotona našao i Grand te Zam, PGP RTS i JV.

    Mitar iza sebe ima mnogo hitova kao što su: „Devojka preko puta“, „Dobro jutro rekoh zori“, „Najjači smo, najjači“, „Haljine svilene“, „Dajte mi da zivim“, „Samo kazi“, „Čudotvorac“, „Devica“, „Voli me danas više nego juče“, „Grešnik“, „Hoću mesto u tvom srcu“, „Na rastanku nisam suze krio“…

    poznati.info
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  2. #2
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,217
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4600
    Mitar Mirić (Bogutovo Selo kod Ugljevika, 16. januar 1957) srpski je pjevač novokomponovane narodne muzike, kao i tradicionalnih pjesama.

    Muzička karijera

    Prvu singl-ploču snimio je 1975. godine za sarajevski Diskoton, gdje se kao autori pojavljuju velikani sevdalinke Zaim Imamović i Ismet Alajbegović Šerbo. Krajem sedamdesetih godina otkrivaju ga čelni ljudi izdavačke kuće Diskos (Aleksandrovac). Mitar je od 1979. do 1997. sarađivao sa Novicom Uroševićem, koji mu je komponovao gotovo sve pjesme izdate na tim albumima. Pobjeđuje na čuvenom festivalu narodne muzike Ilidža 1979. i 1980. godine, od kada njegova popularnost raste. Vrhunac dostiže izdavši albume „Dobro jutro, rekoh zori”, „U svanuće ne idem do kuće”, „Sve su iste osim tebe”, „Živela ljubav”, koji su prodati u milionskim tiražima i višestruko nagrađivani dijamantskim pločama. Od 1979. do 1984. sarađivao je i sa Branimirom Đokićem, koji ga je sa svojim ansamblom pratio na svim albumima u tom periodu. Takođe, aktivno je sarađivao sa poznatim kompozitorima kao što su Rade Vučković, Ljubo Kešelj, Dragan Aleksandrić, Dragan Brajović Braja, Marina Tucaković, Pera Stokanović. Tokom dugogodišnje karijere nagrađen je brojnim priznanjima i decenijama je jedan od najpopularnijih pjevača narodne muzike. Svoj posljednji album izdaje 2016. godine za Grand produkciju, pod nazivom Pametnica, koji sadrži 10 novih pjesama.

    Diskografija

    1979 — Okreni se, ne okrenula se
    1980 — Voli me danas više nego juče
    1981 — Hoću mesto u tvom srcu
    1982 — Dobro jutro, rekoh zori
    1983 — U svanuće ne idem do kuće
    1984 — Sve su iste osim tebe
    1984 — Živela ljubav
    1986 — Ne diraj čoveka za stolom
    1987 — Ako umrem da mi žao nije
    1988 — Dajte mi da živim
    1989 — Ne može nam niko ništa
    1990 — Duša od čoveka
    1992 — Nepopravljiv

    1993 — Bog je poslao ženu
    1995 — Dotakni me
    1996 — Čudotvorac
    1997 — Ja ne živim ovde
    1998 — Pustolov
    2000 — Samo kaži
    2002 — Nekad sam i ja voleo
    2003 — Pomirenje
    2006 — Neka puca
    2009 — Ličiš na sve moje bivše
    2011 — Nemoj da mi brojiš bore
    2016 — Pametnica

    muzika.radio-stanice.org
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

Slične Teme

  1. Mitar Miric
    By goxykv in forum Tekstovi Narodnih Pesama
    Odgovori: 186
    Zadnji Post: 20.03.2023, 23:21
  2. Mitar Miric - 2016 - Pametnica
    By Cerikani in forum Albumi iz 2016. godine
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 30.03.2016, 21:45
  3. Mitar Miric - Tekstualna Diskografija
    By Dj.Vesna in forum Narodne
    Odgovori: 2
    Zadnji Post: 30.03.2016, 16:20
  4. Mitar Miric 1995 - Dotakni me
    By aramisBL in forum Rip by aramisBL 320 kbps
    Odgovori: 1
    Zadnji Post: 19.06.2015, 15:31

Pravila Postanja

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

PRIJATELJI SAJTA: