Ada Admira Grahovic - Biografija

ADA-ADMIRA GRAHOVIC, rodjena je 18.novembra,u znaku skorpije,kao blizankinja s bratom,starijim 5 minuta.Cesto i sama ima obicaj reci,da to sto je rodjena "naopako"tj.na noge,itekeko ima veze s mnogo situacija u njenom zivotu.Kao svestrano,hiperaktivno dijete,brzo je uocila i prihvatila osjecaj talentiranosti,jako izrazene intuicije i samokriticnosti sto joj je cesto pomoglo kao vodic po zivotnim stazama.
U skolskoj klupi,kao odlican djak,bila je uvijek i dobro drustvo,s puno optimizma,humora i vise umjetnickih crta,kaze rado je pomogala svojim kolegama.Po zavrsetku gimnazije,upisuje Visu Ekonomsku Skolu u Bihacu,i uporedo,nakon mnostva nagrada ,za knjizevna,slikarska djela,i prvog aplauza,uplovljava u muzicke vode.
Osamostaljuje se i tu pocinje pravo odrastanje i zivljenje od vlastitog rada.Zaposljava se i kao novinar,i djeluje na tom polju oko 5 god. u prekidima. Ipak pjesma i muzika su ono sto nikad nije prekidala i ostavljala.
Danas,djevojka,koja je bliza tridesetoj nego dvadesetoj,kaze nezali ni zbog ceg, i umije da zivi i osjeca zivot punim plucima.Iako 10 god.je u ovom poslu kaze da se rado sjeca i pocetaka i ne stidi se ni jedne odradjene "tezge",nekad zabavnjak a sad narodnjak,ne vuce paralele u muzickim standardima vec kao umjetnik,kantautor,u muzici prepoznaje dobru i losu pjesmu.


2005-te objavljuje prvi autorski album pod nazivom "OD SUTRA MIJENJAM SVE",i vec nakon godinu dana ulazi opet u studio,prefarbane kose-iz crne u plavu,i sve lakse krene,kako se i sama sali na svoj racun,i uradi drugi CD, pod nazivom "ZA GODINA STO", objavljen pocetkom 2007-e za kucu GOLD.
Uz stalne nastupe, trudi se da nadje vremena i za dovrsavanje svoje knjige: satire, poezije i aforizama pod nazivom "ZIVOT BEZ VITAMINA", ali je uradila i 20-tak pjesama za neke od svojih kolega.Kaze da joj je posebno drago sto je medju njima i njen najbolji prijatelj Amir S., te Enco i dr.Zivotni cilj za nju znaci-MOGUCI DOMET KAD SMO VODJENI SVOJOM STRASCU ZA ZIVOTOM,SAMOSVJESCU O SVOJIM MOGUCNOSTIMA,I SNAGOM UMA I DUHA DA NEDOSTIZNO NASTANIMO NA SVOJOJ ADRESI.
Zivotni moto je za nju-IDEALAN RAZLOG I POVOD DA SVOJE "JA" TRAZIMO, NADJEMO ILI NE NADJEMO U NEKOM DRUGOM BEZ SUMNJI. Ljubav je za nju-VJECNO UZIMANJE I DAVANJE, ZABORAVLJANJE I PREPOZNAVANJE, VJECNA BORBA I POMIRENJE SA SAMIM SOBOM,STIZANJE I KASNJENJE,ono zbog cega se -STOPUT RODIMO I UMREMO, LJUBAV JE ONO STO NAS NE OBJESTAVA NI ZA MJESTO NI VRIJEME KAD CE DA NAS UHVATI ILI NAPUSTI...o ovom i mnogo vise u Adinoj knjizi koja ce se naci i na sajtu cim je dovrsi


Sve je u redu

Evo me na pragu tvom
odavno je svanulo
otvaras mi bijesan ko ris
stavljam novo sjenilo
popravljam rumenilo
kao da se vracam na bis

Ma, nije mi u krvi da se lazima branim
da ti musku sujetu hranim
desilo se ono sto se desiti mora
cemu ljubomora

Ref.
Samo od sebe, tako se desi
nekad se probudis na tudjoj adresi
nema tu price ko je u pravu
kad poslije lude noci izgubis glavu

Samo od sebe, tako se desi
zbog tudjih usana da nisi sto jesi
sutra po starom, logicnom slijedu
neka me tvoje usne opet zavedu
i sve je u redu

Samo sam u prolazu
ne pricaj o porazu
ljubav ce pobjediti sve
ponekad je prevara
samo igra nerava
koliko se moze i sm'je

Ref.2x