Djokovic, uz malo muke, eliminisao Sepija

MELBURN - Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala Australijan opena, pošto je danas u trećem kolu savladao Italijana Andreasa Sepija 6:1, 7:5, 7:6 (8:6).

Đoković je do 12. pobede u isto toliko mečeva sa Sepijem došao posle dva sata i 22 minuta igre, uz čak 37 neiznuđenih grešaka i dve spašene set lopte u taj-brejku trećeg seta.

Petostruki šampion i branilac titule u osmini finala igraće protiv Francuza Žila Simona, koji je ranije danas pobedio Argentinca Federika Delbonisa 6:3, 6:2, 6:1.

Đoković u međusobnim duelima protiv Simona vodi 9:1.


Đoković: Imao sam problema, jedna lopta do četvrtog seta


Đoković je nakon meča trećeg kola Australijan opena protiv Italijana Andreasa Sepija rekao da je imao problema, ali da je srećan što nije morao da igra četvrti set.

Đoković je slavio 6:1, 7:5, 7:6 (8:6) i plasirao se u osminu finala, gde ga čeka Francuz Žil Simon.

"Dobro sam otvorio meč, dobio prvi set, a onda je on u drugom i trećem setu počeo da servira odlično. Bilo mi je potrebno vremena da počnem da čitam servise. U taj-brejku sam napravio nekoliko grešaka na 4:2, ali dobro je što nismo otišli u četvrti set", izjavio je Đoković.

On je rekao da mu sve ono što je do sada uradio u Melburnu da je za pravo da veruje da može daleko.

"Ne mogu ništa da garantujem, ali verujem da mogu daleko", poručio je petostruki šampion Australijan opena.

Tanjug