Bozinov doneo pobedu Partizanu nad Borcem



BEOGRAD - Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom terenu Borac iz Čačka sa 2:1 (1:1) u utakmici 22. kola Superlige Srbije.

Gosti su poveli u 17. minutu preko Marka Jevtovića, ali su Andrija Živković u 38. i Valeri Božinov u 84. doneli preokret Partizanu.

Partizan je uspeo da slavi na kraju turbuletne polusezone, možda i rezultatski najgore u klupskoj istoriji na domaćoj sceni, pošto je završio na četvrtom mestu i sa čak 26 bodova zaostatka za liderom Crvenom zvezdom.

Ekipa Ljubinka Drulović pred praznim tribinama u Humskoj bila je bolji rival, posebno u drugom poluvremenu kada je imala konstantnu inicijativu, a ponovo je spasilac bio Božinov.


Drulović: Zaslužena pobeda ; Kosanović: Pali u finišu

Drulović je rekao da je njegov tim zasluženo došao do pobede.

"Specifična utakmica zbog praznih tribina. Opet sam morao da napravim tri izmene zbog povreda igrača. Bili smo kvalitetni, stvorili mnogo šansi i mislio sam da ćemo kasnije biti kažnjeni. Borac je iz jedne šanse postigao gol, ali smo uspeli da preokrenemo. Čestitam mojim igračima na zasluženoj pobedi", rekao je Drulović posle utakmice za televiziju "Arenasport".

Njegov kolega Milorad Kosanović izjavio je da su fudbaleri Borca u finišu pali, za šta su kažnjeni.

"Došli smo bez tri standardna igrača i još sam morao da promenim dva igrača zbog povreda, što je pola tima. Normalno je da smo pali, ali mogli smo da dobijemo da je Knežević iskoristio priliku kod 1:1. Dobar meč dva tima, Partizan je u finišu iskoristio šansu i pobedio. Imamo dovoljan broj bodova i siguran sam da ćemo zadržati mesto u vrhu", zaključio je strateg Čačana.

U preostala dva meča ovog kola Metalac je minimalnim rezultatom savladao Spartak golom Nikole Dimitrijevića, dok su Čukarički i Voždovac remizirali - 0:0.

Prolećni deo sezone Superlige Srbije nastavlja se 20. februara naredne godine.

Rezultati i strelci 22. kola:

Jagodina - Rad 1:0 (Savković 6)

Mladost Lučani - OFK Beograd 0:0

Novi Pazar - Vojvodina 1:1 (Osmanagić 61. - Ivanić 10)

Radnik - Radnički Niš 2:1 (S. Stojanović 5, F. Stojanović 73. - Đuričković 41)

Javor - Crvena zvezda 0:3 (Vijeira 4, Plavšić 56, Katai 72)

Partizan - Borac 2:1 (Živković 38, Božinov 84. - Jevtović 17)

Čukarički - Voždovac 0:0

Metalac - Spartak 1:0 (Dimitrijević 38)

Tabela: Crvena zvezda 62 boda, Borac 37, Čukarički 37, Partizan 36, Vojvodina 35, Radnički Niš 32, Javor 30, Mladost 30, Voždovac 29, Radnik 27, Novi Pazar 24, Metalac 24, OFK Beograd 19, Jagodina 19, Rad 16, Spartak 15 (-2).

Tanjug