Snezana Babic Sneki - Biografija


Snežana Babić Sneki je pevačica sa velikim brojem pesama koje su odmah postale hitovi. Bilo je potrebno samo jedno učestvovanje na u popularnoj muzičkoj emisiji „Disko folk“ za poziv direktora marketinga, Lidije Habić za saradnjom sa Snežanom koja je tada potpisala za RTS.


Snežana Babić Sneki je rođena 1968. godine u mestu Pančevu, a već je u detinjstvu pokazivala sklonost prema pozorištu i muzici kada je učestvovala na brojnim muzičkim takmičenjima. Tada je usporedo sa osnovnom školom pohađala i muzičku školu „Jovan Bandur“, gdje je učila pevanje i sviranje hamornike.

Od svoje devete godine Snežana je član Dečjeg operskog studija u Jugoslaviji za uloge u brojnim dečjim operama kao što su: „Zvezda Fifi“ i „Šumska kraljica“. Na takmičenju dečjeg stvaralaštva Jugoslavije osvaja prvu nagradu za muzičko i glumačko ostvarenje. Sa samo dve spomenute uloge Snežana je beležila preko 300 predstava.

Usporedo sa klasičnom muzikom Snežana pokazuje i interesovanje za narodnu muziku te tako postaje člankom KUD „Abrašević“ iz mesta Pančevo. Kao solist iz spomenutog društva, Snežana učestvuje na brojnim koncertima i turnejama i postaje član Radio Beograda.


Posle toga je usledila audicija za pevača amatera u Beogradu kada biva zapažena i dobija priliku da snimi prvi album u izdanju RTV-a iz Ljubljane. Sa prvog albuma koji je snimila 1988. godine izdvaja se pesma „Neka stari ko voleti ne zna“ koja je uvrštena u fonoteku Radio Beograda.

Sa albumom „Takni me takni“ održala je velik broj solističkih koncerata u Beogradu. Sa tog albuma su nezaboravne pesme: „Harmoniko, sviraj sama“, „Živote, grešila sam“ i „Ja nisam prva ni poslednja“.

Snežana Babić Sneki je postala višestruka dobitnica Oskara za popularnost te je dobila nagradu „Mesam“ u kategoriji pevačice godine. Postala je vlasnicom mnogih priznanja za velik broj prodanih ploča.

Snežana je vodila i „Sneki show“ te snimila velik broj zabavnih programa, a mnogi od njih su emitovani na u udarnim TV terminima kao dio zabavnih i novogodišnjih programa. Od muzičkih hitova ne treba zaboraviti na: „Pijmo“, „Svatovi“, „Bumerang“, „Igračka“ i mnoge druge.

Izvor;poznati.info