16 GODINA SA VAMA !!! Dobro dosli na Delta Radio Forum !!! Uzivajte uz najbolju narodnu muziku na internetu !!!

***INFO: UKOLIKO IMATE PROBLEMA SA PRISTUPOM FORUMA PUTEM GOOGLE CHROMA ,EDGE-A ILI OPERE KORISTITE MOZZILU ZA POKRETANJE FORUMA ***

Slušajte Radio 31 Plus pomoću:

Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime


SLUSATE RADIO 31 PLUS UZICE:


Prikaz rezultata 1 do 2 od 2
  1. #1
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,217
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4600

    Jadranka Stojakovic - Biografija

    Jadranka Stojakovic - Biografija


    Jadranka Stojaković (rođena 24. jula 1950. u Sarajevu) je karijeru započela u grupi Kombo 6 sa kojom je izvodila žanrovski raznovrstan materijal. Prvi put je samostalno nastupila 1968. godine na festivalu Mladi pjevaju proljeću. Svirala je akustičnu gitaru i usnu harmoniku izvodeći pesme bliske zabavnoj muzici. Posle nekoliko meseci je njen ujak, trombonista Vukašin Radulović, poveo sa svojom grupom na koncerte po Nemačkoj i Norveškoj. Svirajući materijal zasnovan na blues, jazz i country muzici u inostranstvu je ostala pune tri godine, najčešće nastupajući po klubovima. Po povratku u Sarajevo, započela je karijeru izvodeći pretežno svoje akustičarske kompozicije, ali joj je prvi snimak za TV emisiju "Na ti", bila obrada narodne "Čaj šukarije".

    Jadranka je učestvovala na jugoslovenskom izboru za Pesmu Evrovizije 1972. godine sa pesmom "Tik, tika, taka", a sledeće godine je na Šlageru sezone izvodila pesmu "Pajaco". Te 1973. godine na Omladinskom festivalu u Subotici osvaja prvu nagradu publike izvodeći pesmu Vlade Miloša "Ti ne znaš dom gdje živi on". Zatim odlazi na dvomesečnu turneju po SSSR-u, ponovo nastupa na domaćim festivalima, a 1974. godine na Omladini beleži još jedan uspeh sa pesmom "Muzika je svirala" Vlade Miloša. Ubrzo sa Bijelim dugmetom snima Bregovićevu pesmu "Čekala sam", ogledajući se prvi put u izvođenju jedne čisto rock kompozicije. U to vreme često je izvodila i Bregovićevu pesmu "Ima neka tajna veza" u akustičnoj verziji.

    Godine 1975. odlazi na četvoromesečnu turneju po SSSR-u sa grupom Saše Subote.
    U drugoj polovini sedamdesetih godina objavljuje čitavu seriju singlova koje često snima sa članovima sastava S vremena na vreme ili grupom 071. Paralelno se bavila slikarstvom, imala je nekoliko samostalnih izložbi, pretežno ulja i serigrafija. Na otvaranjima izložbi, često je držala koncerte pod nazivom Pjevam pjesnike, na kojima je izvodila kompozicije na tekstove Desanke Maksimović, Antuna Branka Šimića, Duška Trifunovića i drugih.

    Diplomirala je na Likovnoj akademiji u Sarajevu Za emisije TV Sarajevo komponovala je muziku za dečje serije "Kaži mi, kaži" i "Putovanja". U listu "Oslobođenje" pisala je o novim grupama u rubrici "Mladi koji dolaze".

    Godine 1981. objavljuje LP "Svitanje" na kojoj je autor muzike urađene po tekstovima Desanke Maksimović, Duška Trifunovića, Marine Tucaković. Najveći uspeh postiže pesma "Što te nema", obrada stare bosanske sevdalinke, na tekst Alekse Šantića. Aranžmane za pesme je radio Rajko Dujmić iz Novih fosila. Sledeće godine izlazi joj LP "Da odmoriš malo dušu" na kome su radijski hitovi "Svijet se dijeli na dvoje" i "Sve smo mogli mi". Za Zimsku olimpijadu u Sarajevu koja je održana 1984. godine Jadranka je komponovala i izvela glavnu muzičku temu.

    Iste godine nastupa na tradicionalnom festivalu Šakahateš u Japanu. Naime, tokijski novinar Niši Gući koji je radio kao dopisnik u Beogradu, poneo je u Japan njene ploče i na osnovu tih snimaka je dobila poziv da učestvuje na petodnevnom festivalu Komunističke partije Japana koji se održava za prvomajske praznike. Ona je nastupala na napuštenom američkom aerodromu pred oko trista hiljada posetilaca izvodeći svoje, ali i jugoslovenske narodne i revolucionarne pesme koje je publika dobro prihvatila. Na istu manifestaciju odlazi i sledeće godine Krajem te godine objavljuje četvrti album "Sve te više volim" koji je snimila sa članovima jazz grupe Birdland. Godine 1987. ponovo nastupa u Japanu i tada izvodi na japanskom pesmu "Što te nema". Krajem iste godine u Tokiju, pod imenom Ranka San, snima prvu ploču za njihovo tržište. Na domaćoj ploči "Vjerujem" zabeležila je pesme "Što te nema" i "Tokyo" na japanskom jeziku. Ploču je uradila sa Rajkom Dujmićem (produkcija, aranžmani, klavijature) i Duškom Mandićem (gitara, bas, PPG programi).

    Od 1988. godine Jadranka živi u Japanu. Redovno nastupa i za firmu Toshiba snima svoje i kompozicije japanskih autora, ali i verzije pesama "Đelem, đelem", "Kaleš bre, Anđo" i "Jovano, Jovanke" na japanskom. Novi CD "Baby Universe" snimila je u Nemačkoj pevajući na engleskom, japanskom i više nepostojećem srpskohrvatskom jeziku. Na ploči su korišćeni etno elementi i instrumenti violina, saz, šamizen. Jadranka često nastupa sa pratećom grupom muzičara koji sviraju gitaru, violinu, mandolinu i instrument biwa (japanska vrsta leuta, skraćenog vrata).
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  2. #2
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,217
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4600

    Odg: Jadranka Stojakovic - Biografija

    Diskografija



    Singlovi

    "Putovanja"/"Postoji neko"/"Priča o nama"/"Ti ne znaš dom gdje živi on" (PGP RTB 1973.)
    "Muzika je svirala"/"Na licu tvom" (PGP RTB 1974.)
    "Čekala sam" / "Ko zna reći" (PGP RTB 1974.)
    "Sve smo mogli mi" / "Život je jednosmjerna cesta" (PGP RTB 1974.)
    "Nova nada" / "Sve smo mogli mi" (PGP RTB 1975.)
    "Gledaš me tako čudno" / "Na buri" (PGP RTB 1976.)
    "Ti si tu" / "Predosjećanje" (PGP RTB 1977.)
    "Ne idi tamo" / "Tjesno doba" (PGP RTB 1977.)
    "Tamo gdje sam ja" / "Ponedjeljak i ti" (PGP RTB 1978.)
    "Ti i ja" / "U ime svega" (PGP RTB 1979.)
    "0 tom potom" / "Obična tema" (Diskoton 1981.)




    Albumi

    "Putovanja" (PGP RTB 1976. kompilacija)
    "Svitanje" (Diskoton 1981.)
    "Da odmoriš malo dušu" (Diskoton 1982.)
    "Sve te više volim" (1985.)
    "Vjerujem" (PGP RTB 1987.)
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

Slične Teme

  1. Jadranka Stojakovic - Diskografija
    By SeRbIaN_GiRl in forum Diskografije / Kolekcije Zabavne Muzike
    Odgovori: 21
    Zadnji Post: 24.05.2023, 20:57
  2. Jadranka Stojakovic 2015 - The Best Of Collection
    By aramisBL in forum Kanta Za Smece ( Linkovi koji su istekli ili ne rade )
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 02.08.2016, 20:04
  3. Jadranka Stojakovic - Tekstualna Diskografija
    By Dj.Vesna in forum Zabavne
    Odgovori: 5
    Zadnji Post: 06.07.2016, 06:12
  4. Preminula Jadranka Stojakovic
    By Dj.Vesna in forum Muzicke Novosti
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 04.05.2016, 18:26
  5. Jadranka Stojakovic 2013 - Boje zvuka 3CD
    By aramisBL in forum Albumi iz 2013. godine
    Odgovori: 3
    Zadnji Post: 20.08.2014, 17:06

Pravila Postanja

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

PRIJATELJI SAJTA: