16 GODINA SA VAMA !!! Dobro dosli na Delta Radio Forum !!! Uzivajte uz najbolju narodnu muziku na internetu !!!

***INFO: UKOLIKO IMATE PROBLEMA SA PRISTUPOM FORUMA PUTEM GOOGLE CHROMA ,EDGE-A ILI OPERE KORISTITE MOZZILU ZA POKRETANJE FORUMA ***

Slušajte Radio 31 Plus pomoću:

Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime


SLUSATE RADIO 31 PLUS UZICE:


Prikaz rezultata 1 do 2 od 2

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    bobanrosic's Avatar
    Registrovan
    Jul 2009
    Age
    42
    Postovi
    4
    Thanked: 0

    Ana Bekuta - Biografija

    Ana Bekuta - Biografija


    Ime i prezime:Ana Bekuta

    Rođendan:06. 09. 1959.

    Porodica:sin Igor, unuci Branko i Sonja

    Karijera:
    albumi „Ti si mene varao“, „Ti mi trebaš“, „Samo ti“, „Uvek postoji nada“, „Stani, stani zoro“, „Tu sam ruku da ti pružim“, „Pitaš kako živim“, „Taj život moj“, „Opet imam razlog da živim“, „Sve je bolje od samoće“, „Brojanica“, „Kriv si samo ti“, „Svirajte mi onu pesmu“, „Dve suze“, „Manite se, ljudi“
    Zanimanje:pevačica
    Mini biografija:

    Poznata folk pevačica rođena je kao Nada Polić, ali je po diktatu estradnih zakona promenila ime u Ana Bekuta. Njenu životnu priču kreiralo je rano rođenje sina i odluka da se posveti muzici kako bi i njemu i sebi priuštila život kakav zaslužuju


    Previše Nada



    Nada Topčagić, Nada Mamula, Nada Knežević, Nada Obrić bila su poznata imena u vreme kada je Nada Polić stidljivim koracima stupala na javnu scenu. Još jedna Nada, bilo bi previše, ocenio je njen tadašnji kompozitor Predrag Vuković Vukas, tvorac ideje da Nada Polić postane Ana Bekuta:
    – Vukasu se nije svidelo prezime Polić, kao pola nečega, i dao je svoj predlog Bekuta, crnogorska reč koja znači mali, zakrivljeni nož. Otišla sam kući da se dogovorim s roditeljima i da ta ideja prenoći. Negde u meni postojalo je opiranje. Ipak, 1985. godine promenila sam ime i sva dokumenta, ali me moji i danas zovu Nada.



    Ime Ana mi je olakšalo karijeru, ali i pesma „Ja nisam rođena da živim sama“. U toj pesmi najviše se pronalazim, nekako je trasirala moj lični, emotivni, profesionalni put. Snimljena je pre 25 godina, u stihu stoji „u ovo vreme burno“, a ono traje i dalje. Sad sam ušla u mirniju fazu, sve do sada bilo je burno, bez previše oluje, ali uz mnogo rada, borbe za opstanak i porodice i karijere. Volela bih da su godine ispred mene tiše. Kratki brak s jednim muzičarem desio mi se kad sam počela da se bavim muzikom. Potrajao je godinu i nekoliko meseci. Imala sam posle toga dugu vezu od deset godina, a onda sledeću od osam. Nisam imala mnogo sreće kad su u pitanju partnerski odnosi. Nisam mogla da ostanem dalje s nekim koga ne volim i odlazila sam.



    Meni je ljubav pokretač svega. Muškarci u mom životu donekle su mi bili potpora i snaga, ali sve je bilo na meni, sve krajnje odluke donosila sam ja. Naravno da bih volela da nađem nekog ko će da me vodi, ne bežim od toga i sigurno će mi se desiti. Ne volim potčinjavanje u ljubavi, svako treba da ima svoj pečat i svoje ja. Neko s kim živim treba tu tvrđavu da nadograđuje, a ne da je ruši. Nisam razmišljala o tome da li sam spremna za život udvoje. Dugi niz godina sam sama, postoji veza koja mi znači, ali nismo pod istim krovom i to je siguran recept za uspeh. Tu smo kad smo potrebni jedno drugom.



    U emocijama sam zahtevna, ali i dajem sve, idem otvoreno srcem kao u pesmi „evo duša, evo telo“, a kad se ne vrati, onda patimo. Na komentare sredine nisam se obazirala ni sa sedamnaest godina, kada sam rodila Igora, što bih kasnije? Igor je postao otac u dvadeset drugoj godini, a ja sam u trideset devetoj postala baka kada se rodio moj unuk Branko. Nisam imala krizu zato što sam već baba, mogli su da me zovu i lonac, bila je to neka uzvišena ljubav i bilo me je baš briga kako će me zvati.


    U 51. u top-formi


    U godinama koje ženama donose zrelost i mudrost, sublimiraju se prethodna iskustva. Neka bi se i zaboravila, a Ana tvrdi da ne bi ništa menjala:
    – Svesna sam da je sve moralo da ide ovako. Ne obazirem se mnogo na prošlost, gledam sadašnjost, vrlo malo u budućnost, uživam u svojoj porodici, prijateljima i ljubavi, naravno. Mogu reći, da ne čuje zlo, da sam zadovoljna svojim životom. Ne mislim da sam neka lepa, zgodna žena, to vam iskreno kažem, mislim da sam zasluge stekla glasom, muzikom, profesionalnošću, osmehom, jednom normalnošću. Nisam nikada glumila zvezdu, potpuno sam obična žena sa svim vrlinama i slabostima.



    U stanju sam da se rasplačem kad gledam ljubavni film. Očeličila sam se u ovih četvrt veka, ne dozvoljavam da me povređuju sitni ljudi iz svoje zlobe. Kad se naljutim, uuuu, znam da planem, eksplozivna sam, što se ne bi moglo reći kad me gledate. Srećom, to se ne dešava često. U stanju sam da iskuliram, ali kad mi pukne film, znam da budem gadna. I ne bude mi žao jer sam obično u pravu, isteram istinu na videlo. Ne kažem da sam žena bez mana, ali ne bih mogla neku posebno da izdvojim. Volela bih da za deset godina u ogledalu vidim jednu zadovoljnu ženu sa istim osmehom, radošću, snagom, voljom.



    Ne plašim se godina, ja im prkosim. Imam pedeset jednu i ove godine su izazov za ženu. Nema opuštanja, činim sve da izgledam pristojno i budem fit, možda da budem idol i mlađim ženama, da im kažem da i u 51. godini može dobro da se izgleda. U pozadini takvog izgleda stoji lično zadovoljstvo poslom i emocijama, ogroman rad, trud u teretani. Nije lako, ali ulažeš u sebe. Najveći uspeh su moj sin i moji unuci, neka se niko ne uvredi. Raduje me moja dugotrajna karijera, ali na decu sam ponosna.

  2. #2
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599

    Preuzeto sa sajta biografije.org

    Ana Bekuta (rođena Gordana-Nadežda Polić) je srpska pevačica narodne muzike. Rođena je 6. septembra 1959. godine u mestu Banja blizu Priboja gde je završila gimnaziju. Majka Milica, po zanimanju kuvarica, i otac Branko, zemljoradnik, trudili su se da ćerkama obezbede pristojne uslove za život uprkos oskudici sa kojom su se svakodnevno suočavali. Gordana-Nadežda je najstarije dete u porodici Polić i ima dve sestre Dobrilu i Milinu.

    Sa sedamnaest godina je zatrudnela nakon kratke veze sa čovekom čije ime ne želi da otkrije. Pošto su oboje bili mladi i nezreli, rastali su se i sva odgovornost je pala na maloletnu Gordanu-Nadeždu. Njeno odrastanje i tinejdžerski period obeležilo je menjanje pelena i brige zbog neizvesne budućnosti. Zbog pritiska koji su roditelji na nju vršili i straha od komentara okoline, morala je da ostavi dete u dom za nezbrinutu decu u Zvečanskoj ulici. Sin Igor je tamo ostao prvih osam i po meseci nakon čega ga je majčina porodica prihvatila.

    Njena prvobitna želja bila je da postane učiteljica što je naišlo na majčino odobravanje. Međutim, otac Branko koji je svirao frulu, podržao ju je u nameri da se bavi muzikom. 1974. godine zaradila je prvi honorar na takmičenju “Prvi glas Priboja” na kome joj je pripala druga nagrada. Prvi angažman imala je sa dvadeset godina u hotelu Mileševa u Prijepolju. Na taj način upoznala je klavijaturistu Aleksandra Savića sa kojim je bila u braku deset meseci. Narednih pet godina je učila zanat pevajući po hotelima širom Jugoslavije.

    1981 - godine je upoznala bubnjara Predraga Vidovića Preju koji je formirao bend čiji su članovi, osim njih dvoje, bili: Sava Jovanović, Milenko Božić, Boban Živković i Zoran Bursać. Tokom saradnje, Nada Polić i Predrag Vidović su se zbližili i bili su u vezi narednih deset godina.

    1982. - godine preselila se u Šabac gde je radila i brinula o sinu.

    1983. - septembra 1985. godine grupa izdaje album pod nazivom “Ana Bekuta” za izdavačku kuću PGP RTS. Predrag Vuković Vukas je bio producent i tvorac velikih hitova kao što su: “Pesma”, “Vodi me”, “Ti si me varao”, “Čuvaj se samo za mene” i “Ja nisam rođena da živim sama” sa kojom je nastupila na festivalu Hit parada. Pod njegovim uticajem uzima umetničko ime Ana Bekuta jer je na tadašnjoj muzičkoj sceni bilo mnogo pevačica sa istim imenom. Prihvatila je predlog Lidije Habić iz PGP-a da uzme prezime Bekuta što na crnogorskom označava mali zakrivljeni nož koji se stavlja u drvene korice.

    1984 - godine snimaju album “Ti mi trebaš” na kome je sa istoimenom pesmom ponovo nastupila na festivalu Hit parada. Izdvojili su i hitovi: “Molitva za malo sreće”, “Budi jako, srce moje” i “Tajne suze”.

    1985 - godine objavljuje album “Samo ti” sa pesmama: “Piši mi”, “Sve mi tvoje nedostaje”, “Suze moje vidi pa odluči”, “Ne poklanjam bisere”, i druge.

    1986 - godine izašao je album “Došli dani, rastasmo se sami” na kome se nalaze hitovi: “Za kim srce da plače”, “Uvek postoji nada”, “Nek’ se vrata sreće otvote”, itd. Sa pesmom “Volim ga, majko, volim” nastupa na festivalu Vogošća u Sarajevu.

    1987 - godine počinje da sarađuje sa Marinom Tucaković i Hasanom Dudićem što rezultira albumom “Stani, stani, zoro” i mnogim hitovima poput: “Šta bi bila ja, šta bi bio ti”, “Bog te kaznio” i “Rano moja” sa kojm je pobedila na festivalu MESA.

    1988 - godine nastupa na festivalu Vogošća u Sarajevu sa pesmom “Moje čežnje, moje nade”.

    1989 -
    godine izlazi album “Tu sam ruku da ti pružim” sa kojeg su se izdvojile pesme: “Bekrija”, “S’ tobom sreće ni za lek”, “Ostavljena”, “Zanele te noći”, i druge. Sa pesmom “Tugo moja crnooka” nastupa na festivalu MESA i u Valandovu sa pesmom “Stariot džumbuslija”.

    1990 - godine napušta grupu i odlazi u Beograd sa klavijaturistom Slobodanom Smakićem sa kojim je živela i radila do 2000. godine. Iako je njena karijera išla uzlaznom putanjom, pevačica ističe kako je 90-ih godina teško živela u iznajmljenom stanu na Senjaku. Sestre su imale mala primanja, a otac je bio teško bolestan i ubrzo je preminuo. Strahovala je zbog sina koji je u tom periodu bio u vojsci u Prištini.


    1991 - godine objavljuje album “Pitaš kako živim” sa istoimenim hitom. Sem ove pesme, izdvojile su se: “Veseljak”, “Imam jedan život”, “A i ti me izneveri”, itd.

    1992 - godine izdaje album “Taj život moj” na kome veliki uspeh postižu pesme: “Ne žalim ja”, “Što me pitaš” i “Oluja”.

    1993 - godine ponovo sarađuje sa Marinom Tucaković i izlazi album “Opet imam razlog da živim” sa hitovima: “Kralj ponoći”, “Zlatiborske zore” i “Umri muški”.

    1994 - godine objavljuje album “Sve je bolje od samoće” sa istoimenim hitom. Dobila je unuka Branka, a 2000. godine unuku Sofiju. Njih smatra svojom najvećom radošću. Tu godinu, osim unuke, obeležio je i album “Kriv si samo ti” sa pesmama: “Milo moje” i “Zelene oči”.

    1995 - godine za Grand izdaje album “Svirajte mi onu pesmu”, a najveći uspeh imali su hitovi “Crven konac” i “Kako da ljubim posle nje”.

    1996 - godine objavljuje album koji nosi njeno ime u izdanju Grand produkcije. Istakle su se pesme: “Ma što baš ti” i “Treba vremena”, duet koji je otpevala sa Draganom Kojićem Kebom.

    1997 - godine izlazi album “Brojanica” sa istoimenim hitom. Pored njega, veliku popularnost doživele su pesme: “Otkud baš ti” i “Ako ga vidite”.


    1998 - godine objavljuje “Manite se, ljudi”, a najpoznatije pesme su: “Dobro jutro, lepi moj” i “S’ tobom bar znam gde je dno”. Na festivalu u Valandovu peva pesmu “Luduva mesečina”.

    1999 - godine nastupa na Grandovom festivalu sa pesmom “Ničija”.


    2000 - godine je izašao album “Blago meni” na kome je snimila duetsku pesmu sa Hasanom Dudićem, “Ljubavi moja”. Ima dva dueta sa Marinkom Rokvićem: “Još te volim” i “Stani suzo” i jedan sa Dobrivojem Topalovićem “Po rastanku”. Nakon toga izdala je par kompilacija sa najvećim hitovima.

    Pokušala je sina da odgovori od razvoda, ali nije uspela. Na estradi ima mnogo prijatelja, ali najbliskija je sa Mirom Škorić i Sonjom Mitrović Hani.

    Za razliku od mnogih kolega koji su karijeru gradili na skandalima, Ana Bekuta je odbija ponude da učestvuje u rijaliti šou programima i trudi se da publiku privuče svojim pesmama i vokalnim sposobnostima. Trenutno je u vezi sa bivšim srpskim ministrom Milutinom Mrkonjićem koji je i dalje u braku sa suprugom Draganom.
    Najpopularnija pesma

    Sudeći po broju pregleda i slušanja na portalu YouTube, najpopularnija Anina pesma je “Zlatiborske zore”.



    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

Slične Teme

  1. Ana Bekuta - Diskografija
    By ★KOVAC★ in forum Diskografije / Kolekcije Narodne Muzike
    Odgovori: 28
    Zadnji Post: 25.04.2020, 09:28
  2. Ana Bekuta 2013
    By aramisBL in forum Rip by aramisBL 320 kbps
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 19.04.2013, 18:03
  3. Ana Bekuta 2003
    By aramisBL in forum Rip by aramisBL 320 kbps
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 19.04.2013, 17:59
  4. Ana Bekuta 2008 - The best of - 2 CD
    By aramisBL in forum Rip by aramisBL 320 kbps
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 13.01.2013, 13:38
  5. Ana Bekuta
    By Ančika in forum Tekstovi Narodnih Pesama
    Odgovori: 107
    Zadnji Post: 21.05.2011, 14:53

Pravila Postanja

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

PRIJATELJI SAJTA: