Milan Topalovic Topalko - Biografija


Milan Topalović Topalko rođen je 27.7.1976. godine u Trudovu nadomak Nove Varoši. Oženjen je suprugom Vesnom sa kojom ima ćerku Helenu.
Učestvovao je u takmičenju "Zvezde Granda" gde je osvojio drugo mesto. Pobednik je prve sezone reality show-a "Farma". Na trećem "Axal Grand" festivalu pobedio je sa kompozicijom "Zavet".
Svoj prvi album "Svuci se do gole kože" izdaje 2010 godine. Nastupa kao zvezda "Grand" produkcije u Srbiji i inostranstvu uz stalnu pratnju benda "For you".

Nagrade;
III Axel Grand festival
Treći "Axel Grand festival" završen je u 6. marta. 2010. pobedom Topalka sa pesmom "Zavet"!

Šestog marta 2010. godine Milan Topalović Topalko postao ukupni pobednik trećeg "Axel Grand festivala", sa pesmom "Zavet" koja je osvojila sve simpatije publike.
"Uopšte nisam očekivao da ću pobediti. Moj favorit bio je Saša Matić. Kad sam prvi put čuo pesmu "Zavet", pozvao sam ga jer sam želeo da je on otpeva na festivalu. Međutim, on se nije javljao jer je bio u Bosni, a kad me je kasnije pozvao, bilo je kasno jer sam je u međuvremenu prihvatio – kaže Topalko.
Topalko je pobedu proslavio u hotelu "Panorama", u društvu porodice i najbližih prijatelja. Mnogi učesnici mu nisu čestitali pobedu, ali topalko to nikome ne zamera.
Saša Matić, Topalkov veliki prijatelj, ostaće upamćen kao pobednik prema glasovima 51-članog žirija.
Najviše SMS glasova publika je dala Topalku, koji je zahvaljujući tome osvojio dodatnih 15.000 evra. Legende narodne muzike, Predrag Živković Tozovac i Predrag Cune Gojković, uručili su nagradu pobednicima festivala naglasivši da im je izuzetna čast i zadovoljstvo što odličja predaju dostojnim naslednicima.
"Axel Grand" festival je trajao tri dana, a u finalu je nastupilo 24 izvođača, izabrana među 44 učesnika u dve polufinalne večeri. Ovaj festival bi trebalo da postane jedna od najprestižnijih i najglamuroznijih muzičkih manifestacija. Poseban kvalitet i kredibilitet festivalu daju činjenice da o pobedniku odlučuju i publika i žiri, koji su ove godine činili eminentni kompozitori, TV voditelji, novinari, tekstopisci i drugi.

POBEDNIK "FARME"
Topalko je 24. 12. 2009. postao pobednik prvog serijala reality show emisije "Farma".

Pobednik prve Farme je zvezda "Grand" produkcije Milan Topalović Topalko! Svojim radom, iskrenim, duhovitim i kulturnim ponašajem Topalko je bio favorit skoro svih učesnika "Farme". Pobedu su mu uz himnu "Farme" čestitale kolege "seljaci" i supruga koju je prigrlio i uz ček od 100.000 evra rekao: "Sada me sigurno neće ostaviti". Spektakularnu završnicu prve sezone rijalitija obeležena je ulaskom finalista Nigora i Topalka u helikopter sa šampanjcem u ruci, kajmakom i hlebom u ustima i njihovim šaljivim komentarima. Nekoliko minuta pre nego što je proglašen pobednik, poslednji superfinalisti su otkrili da im je svejedno koji će od njih uzeti premiju od 100.000 evra. "Uvek sam govorio da je Nigor moj favorit, volim ga i biće mi drago ako pobedi", iskren je bio Topalko. Isto je mislio i Nigor. "Radovaću se njegovoj pobedi, volim ga, neki su nas čak i povezivali, ali on je oženjen..". Prva "Farma" je trajala 94 dana i kroz nju su prošli Branko Babović, poznatiji kao Đuro Palica, Olja Crnogorac, Svetlana Tanasić, Igor Lazić Nigor, Nikola Hadži Nikolić iz benda 357, Maja Nikolić, Saša Đani Ćurčić, Slavica Tripunović Dajana, Srđan Radojković Pile, Marina Perazić, Snežana Mišković Viktorija, gradonačelnik Zaječara Boško Ničić, Dragica Radosavljević Cakana, Aleksandar Jovanović, Toma Panters, Ana Nikolić, Tanja Đurović, Dragana Šarić - Bebi Dol, Sandra Obradović, Marko Đurovski, Tijana Dapčević i naravno, sam pobednik.

Izvor;Official Sajt