Miodrag Jevremovic - Miki - Biografija


Miodrag Jevremovic - Miki

-Kratka Biografija

Nadimak:Miki

Rođendan:27. 03. 1941.

Porodica:Troje dece, sin Đorđa iz prvog braka i sin Stefan i ćerka Jelena iz drugog, zet Predrag Nedeljković i unuk Lazar


Karijera:
Mikieva karijera je počela pre tačno pola veka pesmama „Mama“, „Pijem“ i „Osamnaest žutih ruža“. Kasniji hitovi su bili: „Ako jednom vidiš Mariju“, „S kim si sada kad je tužno vreme“ i „Pesnikova gitara“. Noviji hitovi su: „Grkinja“, „Lihnida“ i „Neka toče staro vino“. Šah je zavoleo još u najranijoj mladosti, igrao je na mnogim turnirima u zemlji i inostranstvu, a najveći uspeh mu je remi sa svetskim prvakom Anatolijem Karpovom




U bivšoj SFRJ Miki Jevremović je bio veoma popularan šezdesetih i sedamdesetih godina. Pored Đorđa Marjanovića i Radmile Karaklajić, bio je veoma popularan u SSSR. Učestvovao je na tadašnjim festivalima: „Vaš šlager sezone“ (Sarajevo), „Beogradsko proleće“, „Zagrebački festival“, „Opatijski festival“ i „Splitski festival“. Sarađivao je sa mnogim kompozitorima u zemlji i inostranstvu kao što su Boris Bizetić, Mikis Teodorakis...


Miki Jevremović ima iza sebe brojne nastupe na domaćim festivalima, na kojima se pojavljuje od početka 1970-ih godina. Najvjerniji je bio Splitskom festivalu, a pjevao je i na ostalim domaćim festivalima, kao Zagrebfest, Festival Opatija, Vaš šlager sezone i Beogradsko proljeće, a tokom 1990-ih pojavljivao se i na novim jadranskim festivalima u Crnoj Gori.


Singlovi

Samson/Ti otrove/Mama/Linda (Jugoton EPY-3154)
Tango bez nade/Malena, malena/Jedan mali poljubac/Jači od ljubavi (Jugoton 1964)
Ja te volim Marija/Bio sam mlad (Jugoton 1965)
Tata, vrati se/Zbogom Kalifornijo/Život ovaj/Svima kojih se to tiče (Jugoton 1966)
Umreću bez tebe/Nekad kad smo sami (Jugoton 1970)
Neka toče staro vino/U zagrljaj ti žurim (Jugoton 1971)
S kim si sada kad je tužno vreme/Više te zauvijek nema (Jugoton 1971)
Volim te više od muzike/Kako ćeš ti bez mene (Jugoton 1973)
Mala moja, moja mala/Bela hrizantema (Jugoton 1975)
U kamenu pjesma piše/Sedamnaest godina (Jugoton 1976)
Mjeseče, ti stari druže moj/Danas si daleko (Jugoton 1977)
Ona noćas neće doći/Kaži mi, kako da te zovem (Jugoton 1978)
Izaberi oblak/Ne žuti (Jugoton 1978)
Jedina moja/Ne čekaj me (Jugoton 1978)
Dosta mi je tvoga zagrljaja/Krive staze, krive želje (Jugoton 1979)
Pobjedila si ti/Al' je lijepo biti tvoj (Jugoton 1979)
Zasvirat' će jedna mandolina/Poslušaj me, mala moja (Jugoton 1979)
Staro vino/Sve su to ostaci ljeta (Jugoton 1980)
Šta da mu kažem/Narcisi plaču,ljubavi (Jugoton SY-21814-Pesma ljeta 1971.)
Pesnikova gitara/Muzika nek svira samo za nju(Jugoton SY-22051-"Beogradsko proleće 72")
Lastavica gnezdo vila/tko će sutra suze da čuva(Jugoton SY-22101-Pesma ljeta 72)

Albumi

Ja želim samo malo mira (Jugoton 1973)
Gubim te (Jugoton 1974)
Crni kofer i gitara (Jugoton 1977)
Grkinja (PGP RTB 1983)
Jovana (PGP RTB 1984)
Ti si kao dragi kamen, Romanela (PGP RTB 1985)