Branko Isakovic - Biografija



Rodjen sam 24. juna 1958 u Valjevu.
U Beograd došao 1961. Odrastao na Zvezdari, kod Liona.
Muzikom sam počeo da se bavim otprilike 1970. Bio sam sedmi osnovne, a mom drugu iz klupe Dušanu Bezuhi, danas poznatom gitaristi i producentu, bio je potreban ritam gitarista, koji bi pratio njegove beskonačne i virtuozne R&B solaže.
Kada sam završio VI beogradsku gimnaziju, kao totalni početnik na basu, uleteo sam u akustičarski Suncokret (1977 -1978), i zamenio Batu Sokića koji je otišao u vojsku. U ekipi su bili Bora Čorba, Snežana Jandrlić, Bilja Krstić, Gorica Popović. Putovali smo po velikim koncertima, a meni su klecale noge pred 14000 ljudi u Sarajevu...


Sa Dejanom Cukićem i Nenadom Stamatovićem osnovao Bulevar (1978-1982), kupili kombi, razglas, vežbali,vežbali...vežbali svakodnevno, održali mnogo igranki po Vojvodini, na ruke nosili Hammond orgulje na četvrti sprat, izdali dva LP-ja.



Sa Kokanom, i ekipom iz 'Zvuka Ulice' snimo projekat Propaganda (1982 PGP RTS).
U VIS Idole prešao potpuno opčinjen njihovom harizmom (1982-1985).Ovaj put je Zdenko Kolar otišao u Vojsku. Kad se vratio onda je prešao na ritam gitaru. Vežbali smo kod Krleta i Miška u garaži, u Bakićevoj, kod CZ-a. Snimili smo Ti si moja čokolada u Londonu. U Zagrebu, u Kulušiću -sedam biseva, nisu nas puštali kući.

Pred odlazak u vojsku, 1985. sam sa Vladom Divljanom radio muziku za film Šest dana juna . Sa Pikom Stančićem na bubnju, smo prašili u studiju kod Hreljca u Višnjičkoj Banji pesmu 'Ona to zna' A Mira Furlan nam je spremala pevca u vinu.
Kada sam se vratio iz JNA sa Nebojšom Krstićem i Srđanom Šaperom sam u Zagrebu snimio LP 'Poslednja mladost u Jugoslaviji'.
1986 sam sa jazz divom, Biserom Veletanlić obišao SSSR. Kroz Sibir, sve do Habarovska u blizini Japana. Dodir sa ruskim beskrajem i beznađem je doneo veliku promenu u mom životu.
Te godine sam se zaposlio kao vatrogasac u Beogradskim elektranama da bih preživeo. 'Noćne smene ubijaju' kaže Bukovski u jednoj pripoveci.
Dejan Cukić se upravo odvojio od Bajage i oformili smo Spori Ritam Band (1986-1989) i snimili LP u 'petici'. Vežbalo se kod Saše Loknera u podrumu, u zemunu. Bili su tu i Dragoljub Đuričić, Vlada Negovanović, Saja, Sloba, Dragan Mitrić i ostali.



Zbog Dragoljuba sam i prešao u Kerber (1989-1992) ovaj put kao zamena za Sosu. Puno toplog prijateljstva, lude hrane.Snimili smo dva LP-ja. Dosta vremena provedenog u Nišu.


Vraćam se u & Spori Ritam Band (1992.-2001.)
Sprema se mrak- devedesete.
Želim sve da promenim. Napuštam svoj dotadašnji život i krećem na put.
Krajem 1993 sam se sa gitarom u ruci obreo u Pragu . Proizvodio sam na strugu dečije igračke, pa se zaposlio na garderobi u klubu Repre, statirao na filmu 'Underground' ... Slatka sloboda! Moj nemirni duh je definitivno bio probuđen.
Vratio sam se u Jugu, dao svima otkaze, ostavio sve iza, krenuo putem ka sebi i kraj godine dočekao sa tri prijatelja putujući kombijem po Indiji. To je bilo mesto gde sam prešao reku, i više ništa nije bilo isto... Tada se u moju dušu definitivno uselila etno, duhovna i ambijentalna muzika.
1996 sam neko vreme živeo u komuni kod Bešketa u Drinčićevoj, i oformili smo band The Glissers sa Margitom (EKV) na klavijaturama i Marijom Mihajlović. Producirao nas je kompjuterski mag, Vladimir Stojić-Atmanactive.Tada sam prvi put video hard disk recording i potpuno se zaljubio. Odmah sam prodao 'Golfa' i kupio kompjuter. Nekako sam znao da je to sprava napravljena za mene.



Sve vreme sam i dalje svirao sa Cukićem. Unplugged , Oh Cinema...a sa potpuno druge strane reke, duhovna slobodna družina Živi Ljudi... kirtani...pesme i život posvećen Bogu...svesnost, otkrivanje sebe.

Onda je u moj život ušao Ljuba Ninković ,jedan od najtalentovanijih kompozitora kod nas, gitarista i pevač grupe S vremena na vreme. Napravili smo studio i uradili dosta muzike za pozorište Boško Buha, (Knjiga o Džungli, Jagoša Markovića i dr.) reklame, džinglove, nekoliko projekata...
Zajedno smo u našem studiju napravili muziku za dosta pozorišnih predstava, radio I tv reklama, kratkih filmova.

A onda se u proleće 1999, nešto pre bombardovanja, pojavila Bilja Krstić. Osam meseci smo snimali CD Bistrik u jednom Novobeogradskom podrumu, i to na osam mono kanala, na Pentiumu 1. Podvig!



CD je odmah postigao veliki uspeh. Ubrzo smo i oformili Bistrik Orchestra, koji je od tada imao oko 150 koncerata širom sveta. Nastupali smo u Brazilu, Rusiji, Francuskoj, Italiji, Grčkoj…postali kao porodica.



U međuvremenu sam 2001 sa svojim duhovnim bratom i tragaocem, Ivicom Stojanovićem, sa kojim sam pevao u Prvom Beogradskom pevačkom društvu, posle putovanja po Svetoj Gori, paralelno pokrenuo još jedan etno projekat TeodulIja. i CD ‘Priče iz Davnina' Na tom CD sam imao još više slobode da izrazim svu svoju ljubav prema Bogu kroz spoj duhovne, etno i pop muzike. I da pronađem svoj pravi izraz.



Keativni tim, Bilja&Bistrik Orchestra je uradio deo muzike za najgledaniji srpski film svih vremena Zonu Zamfirovu .
Uradili smo ga za nedelju dana. Spavalo se na klupama kod Vese u studiju u Košutnjaku.
I ponovo Cukić (izgleda forever) radimo prepeve Dilana, za pozorišnu predstavu "Divlji Med", u ateljeu 212, Dejana Mijača
U proleće 2005 sam saradjivao sa Draganom Ristićem i romskom grupom Kal na njihovom CD koji se pojavio početkom 2006. u izdanju kuće Asphalt Tango iz Berlina.
U aprilu 2005 sam u okviru samostalnog projekta Divine Sound , završio svoj prvi CD "Poredak Ljubavi" sa instrumentalnnom muzikom za meditaciju.
U septembru 2005. počinje snimanje novog CD Bilje Krstić i Bistrik Orchestra. Takođe se uveliko radi na novom CD-u Teodulije.
Danas se bavim sviranjem, komponovanjem, aranžiranjem i snimanjem ambijentalne, etno i duhovne muzike.
Radim uglavnom u svom kućnom studiju u Beogradu.


Izvor: Divine-sound.com