1. "Kazite nam doktore, je li istina da kad covjek umre u snu, toga nije svestan do ujutro?"

2. "Vas najmladji sin, dvadesetjednogodisnjak, koliko je on star?"

3. Jeste li bili prisutni kada su vas fotografisali?"

4. "Da li ste bili sami ili nije bilo nikoga?"

5. "Da li ste vi ili vas mladji brat ubijeni u ratu?"

6. "Da li vas je ubio?"

7. "Koliko su vozila bila udaljena u trenutku sudara?"

8. "Bili ste tamo dok niste otisli, jel tako?"

9. "Koliko puta ste izvrsavali samoubistvo?"

10. Dakle beba je zaceta 8. avgusta? -DA -A sta ste vi radili u tom trenutku?

11. Ona ima troje dece zar ne? -Da. -Koliko je decaka? -Nijedan. -A devojcica?

12. Kazete da stepenice vode dole u podrum? -Da. -A, moze li se tim stepenicama popeti gore

13. Gospodine Slatery, bili ste na prilicno dugom medenom mesecu, zar ne? -Da, boravio sam u Evropi gospodine. -A jeste li sa sobom poveli mladu?

14. Kako se zavrsio vas prvi brak? -Smrcu. -A cijom, smrcu?

15. Kako biste opisali tu osobu? -Bila je srednjeg rasta, s bradom. -Je li to bio muskarac ili zena?

16. Doktore koliko ste obdukcija obavili na mrtvacima? -Sve moje obdukcije obavljam na mrtvacima.

17. Svi vasi odgovori moraju biti usmeni, razumete? U koju ste skolu isli? -Usmenu.

18. Secate li se koliko je bilo sati kada ste pregledali telo? -Autopsija je zapocela oko pola devet ujutro. -A gospodin Dennington je u to doba bio mrtav? -Ne, sedeo je na obdukcijskom stolu i cudio se zbog cega mu treba autopsija.

19. Da li ste kvalifikovani da date uzorak mokrace? -Kvalifikovan sam od malih nogu.

20. -Doktore, pre nego sto ste pristupili autopsiji, jeste li proverili puls? -Ne. -Jeste li proverili krvni pritisak? -Ne. -Jeste li proverili disanje? -Ne. -Dakle, moguce je da je pacijent jos bio ziv kada ste poceli autopsiju. -Nije moguce. -Kako mozete biti tako sigurni doktore? -Zato sto je njegov mozak bio u tegli s formalinom na mom stolu. -Ali, zar nije moguce da je pacijent i pored toga ipak bio ziv? -Moguce je da je ziv i da se danas negde bavi advokaturom.