Trenutna pesma: Loading ...
Bit rate:
Status servera:

Slušajte radio Delta i Prijatelji - narodna muzika pomoću:
Winamp, iTunes   Windows Media Player   Real Player   QuickTime

Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... ZadnjaZadnja
Prikaz rezultata 31 do 40 od 80
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Country: Russian Federation

Odg: Citati poznatih licnosti

„Sama u gomili ljudi osećam se skrivenom u tajnovitoj radosti što samo mislim na njega.“
    N. Payne

„Sunce ne može sjati bez tebe, ptice zanemeše bez pesme. Cvetovi su izgubili svu lepotu i miris – sve je besmisleno i uzalud. Volim te, draga… U svakoj si mojoj misli, nadi, želji, u svakom snu.“
    Austin Dickinson

„Sumnjaj da zvezde su vatre žar, sumnjaj da sunce nebo ophodi, sumnjaj da istina laže je, al ne i u to da volim te ja.“
    William Shakespeare „Hamlet“

„Bilo je trenutaka kad sam strahovala da ću ti čuti glas, a onda bih ostala neutešna što nije bio tvoj. Tako je mnogo istinskih protivrečnosti, toliko potpuno nespojivih poteza, koji se objasniti mogu samo sa dve reči: VOLIM TE.“
    Julie De L. Espinasse

„Romantična se ljubav „dogodi“; nije ju moguće potaknuti; ljubav te zaludi. Posve si zanesen voljenim i nesposoban usmeriti misli na bilo šta drugo. Gubiš svaku želju da budeš slobodan, umesto toga želiš se stopiti i podčiniti… onome drugom.“
    Margaret Horton
    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."

DJ.Vesna®www.radio-delta.com

Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010

„Čuvaj me u srcu onom uzvišenom nežnošću koju sam pronašla jedino u tebi.“
    Mary Wollstonecraft

„Budi u mom naručju sve do svitanja, a onda ostani još malo.“
    Linda MacFarlane

„Vapaj mog tela za celovitošću, to je vapaj za tobom.“
    Mary Carolyn Davies

„…u tvojim se rukama osipam u deliće neke nepregledne i nerešive zagonetke.“
    Linda Pastan

„Sate koje provodim s tobom vidim kao neki miomirisni vrt, magličast suton i vodoskok koji u njemu peva… ti i ja sami – to me ispunjava osećajem da sam živ… Kažu da drugi videli su anđele, a ja sam vidio tebe i to mi je dovoljno.“
    George Moore

„Susreo sam na ulici vrlo siromašna, zaljubljena mladića. Šešir mu star, kaput otrcan, ogrtač progledao na laktovima, cipele mu vodu propuštale – ali duša mu beše posuta zvezdama.“
    Victor Hugo

Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010

„… činilo mi se kao da je poznajem već odavno i da pre nje nisam znao ni za što i da uopšte nisam živeo… „A, evo me, sedim tu, nasuprot njoj“, mišljah, „upoznah je; znam je. Bože, kakva sreća!“ Umalo sam poletio sa stolca u svom zanosu…“
    Ivan Turgenjev

„Mislim o tome kako si dobar, nadaren, dobar: neka se snažna, svečana strast rađa u mom srcu; hrli k tebi, priziva te srži moga bića i vrelu života, ovija moje postojanje oko tebe – i u čistu, moćnom plamenu sažima tebe i mene u jedno.“
    Charlotte Bronte

„Za mene si poput rajskh dveri. Zbog tebe ću se uvek odricati slave, stvaranja, svega.“
    Frederick Chopin

„Volim miris tvoje kose – volim je dodirivati usnama i osećati je na licu. Utisnut ću poljubac tu gde zrak mesečeva je deli na dve strane pa uneti lice u bujne uvojke kao što bih pomirisao pregršt ljubičica.“
    Robert Burdette

„Već si bio zaljubljen, poznaješ to stanje. Onaj osećaj ushićenosti, ne samo osobom koju voliš, već svim ljudima, samim sobom, životom. Odjednom u svemu vidiš lepotu, zanos. Ne bojiš se izraziti osećaje: strasno, nežno, rečima ili bez njih. I osećaš se tako snažnim, dobrostivim i punim života.“ George Weinberg

„Ne možeš verovati koliko mi nedostaješ. Budan sam veći deo noći jer mislim na tebe, a danju shvatim kako me noge same nose… u tvoju sobu… zatim je pronađem praznu i odem sav bolestan od tuge kao odbijen ljubavnik.“
    Plinije mlađi

„Usne im se približiše i spojiše u poljupcu; dugom, dugom poljupcu, poljupcu mladosti i ljubavi… Svaki je poljubac potresao njihova srca…“
    Lord Byron

„A-jao! Koliko god skrivam rumenilo na obrazima, ono svima govori da sam zaljubljena, a ljudi se smeše i govore: „Gde ti danas lutaju misli?“
    Taira No Kanemori

Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010

„Osećam vrtoglavicu; vrtložim se u iščekivanju; Ova je izmišljena slast tako opojna da je očarala sva moja čula.“
    William Shakespeare

„Povetarac struji prema otvorenom moru u Turangi, ti si daleko moj dragi, moja ljubav odlazi i hrli k tebi. Moja se ljubav poput kiše spušta na otvoreno more u Turangi, ostadoh ovde, živeti s ljubavlju za tebe.“
    Maorska pjesma

„Volio bih da me voliš, da budem cvet u tvojoj kosi. AKo si noć, jaću bit zora i bljesak svetlosti u rosi. Voleo bih da me voliš, i da svi dani budu pesma. Ako si izvor, i ja ću biti u živoj steni bistra česma.“
    Jure Kaštelan

„Kako da ti kažem da me omamljuje i najmanja slutnja tvog mirisa, da bi me, kad bih te imao i hiljadu puta, videla još zanesenijeg jer imao bih tada nadu i sećanje, a sada je to tek žudno iščekivanje.“
    Honoré de Balzac

„Biti s tobom, to je poput šetnje u kristalno jasno jutro – osećaj da neupitno pripadaš tu.“
    E. B. White

„Došla si, i za tobom je stiglo sunce, I zeleni je svod zlatan postao; I rogozi su usplamteli od smeha, I cvetovi mirisni zatresli se ljubavlju.“
    Algernon Charles Swinburne

„Sva divota i sva skrivena blaga u srcu jednog dragulja: U srži jednog bisera sve boje i svaki odsjaj mora; Dašak i cvet, blesak i sen… Najjasnija istina u svemiru – sve to bilo je za mene u poljupcu jedne devojke.“
    Robert Browning

cincin25's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010

"Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!"
    Ivo Andric

Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010

Ne znam zašto bi čovjeku bila ista knjiga dobra kad ima 18 i 48 godina.
    Ezra Pound

Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar čovjek.
    Wiliam Shakespeare

“Noć je sve što se kreće.”
    Dylan Thomas

Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010

"Čuvajte, čedo moje milo, jezik kao zemlju.
    Reč se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša.
    A šta je narod izgubi li jezik, zemlju, dušu?,,

Stefan Nemanja

Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010

Ono smo što jedemo. (Sokrat)

Svirepost prema životinjama ne može opisati niti kraj pravog obrazovanja niti kraj erudicije. Ona je jedna od naznakovitijih poroka nižeg i prostog naroda. leksandar fon Humbolt)

Čovjek je zaista kralj životinja, jer njegova svirepost nadmašuje njihovu. Mi živimo od smrti drugih. Mi smo hodajuće grobnice! (Leonardo da Vinči)

Onaj ko ne cijeni život, nije ga ni zaslužio. (Leonardo da Vinči)

Prijatelj prirodi je onaj, koji je sa svim što živi u prirodi, vezan iznutra, onaj koji sudjeluje u sudbini stvorenja, koliko može, pomaže iz jada i krize, i po mogućnosti izbjegava povrijediti život ili ga uništiti. (Albert Švajcer)

Nikada nisam mogao ugasiti neko životno svjetlo, jer mi nedostaje moć da ga ponovno upalim. (Sven Hedin)

Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010

Upravo ste objedovali, i koliko god da je brižljivo i u taktičnoj udaljenosti od klaonica, vi ste sukrivac. (Ralf Valdo Emerson)

Kada čovjek slobodno i pošteno traži moralni put, prvo od čega se mora okrenuti je meso. Vegetarijanstvo je kriterij po kojem možemo prepoznati da li je čovjekovo stremljenje prema moralnoj savršenosti iskreno i ozbiljno. Zastrašujuća je ne patnja i smrt životinja, već to što čovjek u sebi potiskuje najviše duhovne osjećaje samilosti i sažaljenja prema sebi sličnim živim bićima te gazeći vlastite osjećaje postaje okrutan. (Tolstoj)

Doživjeti istinsku radost života znači pridonijeti onom cilju koji i sami smatramo veličanstvenim, biti snaga prirode umjesto grozničave, sebične, sitne duše. (Džordž Bernard Šo)

Mislim da duhovni napredak na jednoj određenoj točki od nas zahtijeva da prestanemo ubijati živa subića za zadovoljenje tjelesnih zahtjeva. Veličina i moralni napredak naroda moći će se mjeriti po tome kako postupaju sa životinjama… Jedini način da živiš je da pustiš i druge živjeti. (Mahatma Gandi)

Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010

"Ne vezuj se ni za sta sto ne mozes da ostavis za trideset sekundi ako postane vruce..."

Zahvalnost nije samo najveća od svih vrlina, nego i majka svima ostalima.

Када не можеш да спаваш, то је зато што си будан у нечијем сну.

''Ја сам неко сасвим обичан, мање битан.. Само једна мала душа на овоме свету.. Али опет, ја сам неко ко је цео свој свет видео у теби.''

Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... ZadnjaZadnja

Slične Teme

1. Brus Springstin - Uskoro kompilacija manje poznatih numera
    By Dj.Vesna in forum Muzicke Novosti
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 30.07.2016, 14:40
  2. Poznate Licnosti - Biografije
    By Dj.Vesna in forum Delta Kafic
    Odgovori: 99
    Zadnji Post: 17.08.2013, 21:14