Mile Agatonovic Aga preminuo u 75 g. zivota



Srpski pevač narodne muzike, Mile Agatonović Aga (75), umro je 17. marta 2024. godine, u Torontu.

Muzikom se bavio od rane mladosti, a 1983. godine otpevao je prvenac "Peva mi se, igra mi se" u izdanju PGP-RTB. Popularnost mu je donela pesma "Svi za Niš".

U Kanadu se preselio krajem osamdesetih godina, gde je i preminuo, prenose "Novosti"

Inače, Mile Agatović Aga rođen je u Blacu, 1949. godine. Od rane mladosti se bavio muzikom i pevanjem. Godine 1983. otpevao je prvenac Peva mi se, igra mi se, u izdanju PGP-RTB. Veću popularnost donela mu je hit-pesma Svi za Niš. Pored toga, aranžirao je pesmu Čovek 20. veka Nadice Jovanović.

Preselio se u kanadski grad Toronto krajem osamdesetih godina gde je preminuo 17. marta 2024. godine.

Inače, Mile Agatonović Aga ima jako bogatu diskografiju, jedan od njegovih najvećih hitova je pesma "Peva mi se, igra mi se", a takođe su tu i pesme "Jedna žena mene čeka", "Prokocko sam mladost svoju", "Moja mama, moje Luke", a ipak mu je najveću populatno donela pesma "Svi za Niš", koju je izbacio još 1983. godine.

Ova tragična vest potresla je javnost, iako Mile Agantović već godinama nije u medijima, otkako se preselio i otpočeo život u Torontu, još pre više od 40 godina. Pevač nas je napustio u 75. godini, a njegovi najbliži se za sad još uvek nisu javno oglašavali.

https://www.republika.rs/zabava/estr...evac-umro-smrt