16 GODINA SA VAMA !!! Dobro dosli na Delta Radio Forum !!! Uzivajte uz najbolju narodnu muziku na internetu !!!

***INFO: UKOLIKO IMATE PROBLEMA SA PRISTUPOM FORUMA PUTEM GOOGLE CHROMA ,EDGE-A ILI OPERE KORISTITE MOZZILU ZA POKRETANJE FORUMA ***

Slušajte Radio 31 Plus pomoću:

Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime


SLUSATE RADIO 31 PLUS UZICE:


Prikaz rezultata 1 do 3 od 3
  1. #1
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599

    Smile Merima Njegomir preminula je danas u 69. godini

    Merima Njegomir preminula je danas u 69. godini

    Pevačica Merima Njegomir preminula je danas u 69. godini nakon borbe sa rakom pankreasa, a za njeno ime se tokom višedecenijske karijere nije vezan nijedan skandal

    Ona je svoju najveću želju da dugo traje na muzičkom nebu uspela da ostvari velikim trudom i radom, koji su na kraju neminovno i dali rezultat, pa je uspeh nije izostao. Zbog karijere kako je jednom prilikom otkrila nije propustila ništa važno, ali jedna stvar joj nije pošla za rukom.

    - Uvek sam bila radoholik, a svaki rad podrazumeva uspeh. U karijeri sam ostvarila ono što sam najviše želela, a to je da trajem. Zbog pevanja nisam propustila ništa važno i lepo u životu, jedino mi brak nije uspeo. Moj suprug i ja smo se razveli 1995, ali sad vidim da je to bila dobra odluka. Posle toga sam jednostavno umetnički uzletela. Stekla sam slobodu, a umetniku je ona najvažnija. Deca su uvek bila uz mene, a važno mi je i što sam s bivšim suprugom u odličnim prijateljskim odnosima - rekla je Merima jednom prilikom koja je istakla da razvod nije doživela kao poraz.

    - Ne mislim tako. To je prosto život. I dobar razvod je uspeh. Uostalom, gde piše da ste uspešni samo ako imate jedan brak. Ni za čim ne žalim, bilo je stvari za koje mislim da su mogle drugačije da se reše, ali, nikad se ne okrećem za onim što je prošlo, gledam samo napred - rekla je za "Novosti" pevačica, koju je odlazak bivšeg supruga Milana 2019. godine, s kojim ima četvoro dece, jako potresao.

    - Umro je Milan Njegomir. Umro je čovek sa kojim sam bila od svoje 21. godine života. Iz velike ljubavi rođeno je četvoro dece. Bez obzira što nismo ostali da živimo zajedno i što nam nisu uvek cvetale ruže, neraskidiva veza i komunikacija je trajala do poslednjeg dana, do 21. avgusta kada je, nažalost, izgubio bitku sa životom i otišao zauvek. Neizmerno sam tužna - bila je emotivna nakon smrti bivšeg supruga.

    Iako se pre nekoliko godina spekusalo da se Merima udala za biznismena Dragoljuba Markovića ona to demantovala.

    - Samo jednom u životu sam se udavala, i to za Milana, sa kojim imam četvoro dece. Ne pada mi na pamet da ikad više to uradim - rekla je tada Merima.

    Preuzeto sa/informer.rs
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  2. #2
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599
    Ovo je poslednja pesma Merime Njegomir: Objavljena je samo dan pre njene smrti, a po jednom detalju je veoma specifična
    Pevačica Merima Njegomir preminula je danas posle borbe sa teškom bolešću. Iza sebe je ostavila brojne hitove koji su joj obeležili karijeru, a njena poslednja pesma predstavljena je samo dan pre pevačicine smrti.


    Reč je o duetu "Ljubav traje" koji je Merima snimila sa grupom "Legende".

    Snimak dueta, nastao u studiju RTS, objavljen je juče, a autor muzike i teksta pesme je Zoran Dašić Daša.

    Baladu izdvaja neverovatno izvođenje Merime Njegomir, koja je mecosopran, a možda i prvi put u karijeri otpevala alt.

    Merimu Njegomir je kritika nazivala zlatnim glasom srpske estrade.

    Snimila je više od 25 albuma, a osim novokomponovanih pesama pevala je i tradicionalne narodne pesme, starogradske pesme i romanse.

    Snimila je veliki broj pesama za arhivu Radio Beograda, kao i više od 30 nosača zvuka.

    Otpevala je neke od bezvremenskih hitova kao što su "Ivanova korita", "Ruzmarin", "Što je lepo kad se neko voli", "Ali pamtim još", "Opilo nas vino", "Kad zaškripi kapija", "Bol bolujem", "Zelene su oči tvoje", "Da nije ljubavi tvoje", i mnoge druge.

    Njegomir je dobitnica velikog broja priznanja, medu kojima su: Vukova nagrada za doprinos srpskoj kulturi (jedina od pevaca narodne muzike), Zlatna znacka Kulturno-prosvetne zajednice i Zlatni mikrofon Radio Beograda, kao i preko dvadeset nagrada na brojnim muzickim festivalima.

    Prva je od pevača narodne muzike održala koncert na Kolarcu.

    Kao urednica narodne redakcije Muzicke produkcije RTS-a, bila je posvećena projektima vezanim za snimanje, cuvanje i promociju tradicionalne muzike Srbije, navodi se na sajtu javnog servisa.

    Dobitnica je nacionalne penzije Republike Srbije.

    Ljubav i talenat ka pevanju Merima je nasledila od majke koja je imala izuzetno lep glas i sluh za muziku.

    Odrasla je u porodici koja je cenila tradicionalne vrednosti, majka joj je poreklom iz Bosne, a otac iz Makedonije. Ima brata i sestru. Kada je bila u pubertetu, sa četrnaest godina, njeni roditelji su se razveli.

    Preuzeto sa/informer.rs
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  3. #3
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599
    NEVEROVATNA biografija Merime Njegomir:
    Pevala je na čak 20 jezika, ZANEMEĆETE o kojima je reč
    Merima je bila istaknuta estradna umetnica i dobitnica nacionalne penzije Republike Srbije

    Pevačica narodne muzike Merima Njegomir preminula je danas u 68. godini. Rođena je kao Merima Kurtiš, 9. novembra 1953. godine u Beogradu, od oca Adema i Fatime Kurtiš. Imala je tri rođena brata, i dve sestre po ocu i majci.

    Merima je odrasla u naselju Kalvarija u Zemunu, pa je nakon završetka osnovne škole stekla i srednje obrazovanje u Višoj turističkoj školi, sa kojom je uporedo pohađala i srednju muzičku školu “Kosta Manojlović” u Zemunu, odsek za solo pevanje, u klasi profesorke Milice Popović, piše Informer.


    Zanimljiva je i činjenica da je Merima svoju ljubav prema pevanju, stekla dok je kao mala slušala svoju majku koja peva uz hitove sa popularnog “Radio Beograda”, te je i sama pokušavala da uz majku peva, ali kako je govorila, njena majka je smatrala da Merima uopšte nema talenta, i da stalno falšira, i da je nije podržavala u nameri da se bavi muzikom.

    Svoju muzičku karijeru, pevačica je započela 1972. godine, kada je u pratnji orkestra “Citadela”, počela da nastupa u jednoj lokalnoj kafani, i to samo povremeno pevajući za svoje društvo i drage prijatelje, ali je kasnije počela i da često nastupa sa pomenutim orkestrom u poznatom restoranu “Romanitar”, kada je naučila dovoljno pesama da osmisli svoj repertoar.

    Upravo na jednom od njenih nastupa, mladu Merimu Njegomir je čuo i tadašnji urednik “Radio Beograda”, Svetomir Šešić Šele, koji ju je pozvao da za pomenutu stanicu snimi dve pesme, koje su i danas u arhivi “Radio Beograda” – “Idem putem, pesma se ori” i “Bisenija”.


    Preokret u muzičkoj karijeri poznate pevačice, te i njen uspon, je nastao 1977. godine, nakon što je upoznala poznatog pevača Predraga Živkovića Tozovca, koji joj je komponovao dve pesme za prvi album koji je 1978. godine izdala poznata muzička kuća “Jugoton”.

    Od tada pa do kraja života, Merima Njegomir je snimila 24 albuma, učestvovala na preko 45 festivala u periodu od 1979. do 2011. godine (gde je osvojila prvu nagradu čak na dvadeset festivala), te je snimila i preko sto snimaka za “Radio Beograd”, gde je interpretirala srpske izvorne pesme (od nekih koje su najpoznatije u njenoj interpretaciji su pesme – “Jutros mi je ruža procvetala”; kao i “Zajdi, zajdi”; “Što si leno na golemo”; “Sejdefu majka buđaše”; “Svu noć mi bilbil peva”; “Marijo, bela kumrijo”).

    Takođe je poznato, da je ova pevačica, bila i ostala jedan od retkih interpretatora pesama na čak dvadeset stranih jezika – kineskom; hebrejskom; grčkom; ruskom; turskom; italijanskom; kao i na francuskom; mađarskom i engleskom jeziku.

    Merima je u toku svoje karijere, održala čak tri koncerta na beogradskom “Kolarcu” (2002.;2004. i 2015. godine), i dva solistička koncerta u Sava Centru (2007. i 2012. godine), i koncert u “Madlenijanumu” (2013. godine).


    Nagrade koje je za svoj umetnički rad, i doprinos očuvanju srpske tradicije i izvorne muzike i kulture, Merima dobila tokom svoje dugogodišnje karijere su – “Vukova nagrada”; te i “Zlatni mikrofon”; “Povelja udruženja muzičara džez, rok i zabavne muzike”; “Specijalna Nagrada Radio Beograda”; “Carica Teodora”; “Zlatna značka”; “Estradna nagrada Srbije”.

    Solo albumi koje je snimila Merima u periodu od 1981. do 2016. godine, hronološki navedeni su – “Gde ste, moji srećni dani”; “Mezimica”; “Noći jedne žene”; “Opilo nas vino”; “Da nije ljubavi tvoje”; “Zaljubljena”; “Jutros mi je ruža procvetala”; “Zbog tebe”; te i “Moj Milane”; “Gde si, dušo, gde si rano”; “Šta mi značiš”; “Tamburice, kad bi plakat’ znale”; kao i “Pamtim još”; “Bol bolujem”; “Crnogorski biseri”; “Merima Njegomir” (kao kompilacija 1991. godine; te istoimeni album 2001. godine); “Sedam noći”; “Zapisano u vremenu” (kompilacija hitova, 2004. godinea); “Vojvođanska bajka”; “Pesme iz Crne Gore”; “Ružo moja bela”; “Podmoskovske većeri”; “Po rastanku” Sevdalinke”; “Magla padala v’ dolina”; “Ej ljubavi stara” (2016. godine).

    Merima je bila istaknuta estradna umetnica i dobitnica nacionalne penzije Republike Srbije, a na RTS-u je bila urednica narodne redakcije, posvećene očuvanju i promociji izvorne i tradicionalne srpske muzike.

    Izvor;objektiv.rs
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

Slične Teme

  1. Merima Njegomir - Biografija
    By Dj.Vesna in forum Biog. Izvodjaca Narodne Muzike
    Odgovori: 1
    Zadnji Post: 03.04.2023, 16:05
  2. Merima Njegomir - Diskografija
    By ★KOVAC★ in forum Diskografije / Kolekcije Narodne Muzike
    Odgovori: 36
    Zadnji Post: 02.08.2022, 12:12
  3. Merima Njegomir - Tekstualna Diskografija
    By Dj.Vesna in forum Narodne
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 17.11.2016, 20:33
  4. Merima Njegomir 2016 - Ej Ljubavi Stara
    By mirkan in forum Kanta Za Smece ( Linkovi koji su istekli ili ne rade )
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 17.11.2016, 20:01
  5. Merima Njegomir 2012 - Po rastanku
    By ★KOVAC★ in forum Albumi iz 2012. godine
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 23.09.2012, 18:30

Pravila Postanja

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

PRIJATELJI SAJTA: