16 GODINA SA VAMA !!! Dobro dosli na Delta Radio Forum !!! Uzivajte uz najbolju narodnu muziku na internetu !!!

***INFO: UKOLIKO IMATE PROBLEMA SA PRISTUPOM FORUMA PUTEM GOOGLE CHROMA ,EDGE-A ILI OPERE KORISTITE MOZZILU ZA POKRETANJE FORUMA ***

Slušajte Radio 31 Plus pomoću:

Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime


SLUSATE RADIO 31 PLUS UZICE:


Prikaz rezultata 1 do 2 od 2
  1. #1
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599

    Smile Dobrivoje Topalovic - Biografija

    Dobrivoje Topalovic - Biografija

    Dobrivoje Topalović je rođen 21. septembra 1944. godine na malu Gospoinu, u selu Preljina kod Čačka. U Preljini je odrastao i završio osnovnu šklolu a u Čačku tehničku školu, smer mašinski. Nakon završene srednje škole, radio je u preduzeću "Cer" nepunih dva meseca. U Beogradu je upisao višu tehničku ali je nakon dve godine izgubio pravo na dalje studiranje. Velika želja njegove majke je bila da joj sin bude inženjer. Kasnije je Dobrivoj pesmu Dobrice Erića "Gajila me majka kraj fenjera, negovala sa suzom u licu, želela je sina inženjera a dobila lutalicu…" posvetio majci.

    Pevačku karijeru započeo je u kulturno-umetničkom društvu u Čačku.

    Želja mu je bila da snimi ploču. Prijavljivao se na seoska takmičenja pevača amatera ali nigde nije mogao da osvoji prvu nagradu jer je u to vreme čačanski kraj bio poznat po dobrim pevačima.

    U to vreme, u Mrčajevcima, u susednom selu, živeo je Dragan Aleksić, harmonikaš i kompozitor, koji je već snimao za Diskos. Jednom prilikom, kada je Aleksić bio u nekoj kafani, Dobrivoje je zamolio orkestar da otpeva jednu pesmu kako bi ga Aleksić čuo. Nakon toga Aleksić ga je pozvao za sto, i tako je počela saradnja sa Aleksićem. Sa njim je snimio prve četiri singl ploče. Pesme nisu prošle tako slavno i uglavnom su se čule u čačanskom okrugu.

    Prvi javni nastup imao je na festivalu "Ilidže" 1970. godine sa pesmom koju je Spasoje Dukić odbio, i osvojio je I nagradu publike.

    Nakon "Ilidže" je sve bilo mnogo lakše. U međuvremenu je prešao iz Diskosa u PGP. U Beogradu je počeo saradnju sa Milankovićem, međutim još uvek nije imao dobru pesmu. Prekretnica u njegovoj muzičkoj karijeri bila je pesma Obrena Pjevovića "Eh da mi je" koju je pevao na "Hit paradi". Nakon toga snimao je ploču sa kumom, Miroslavom Ilićem: "Otvor' prozor curice malena" i počeo saradnju sa čuvenim Draganom Aleksandrićem, kompozitorom, instrumentalistom, i aranžerom koji je za Topalovića napravio nekoliko vrlo uspešnih pesama: "Volim te, jedino moje", "Progovori sliko", "Kad bi mog'o i umro bih za te".

    Godine 1986. u saradnji sa Miroljubom Aranđelovićem Kemišom snimio je za PGP RTB jednu od najlepših pesama: "Crno vino". Antologijska. Stihove je napisala pesnikinja Radmila Mudrinić. Za ovu pesmu Dobrivoje kaže da mu je "ta pesma otvorila vrata i kod mlade publike. Ipak, mladi diktiraju šta će se slušati".

    Polagao je audiciju i snimio 10-12 trajnih snimaka za Radio Beograd. Uzete su i neke njegove pesme: "Ej da mi je", "Imali smo bašču šljiva", "Progovori sliko".

    Dobrivoje Topalović je snimio veći broj singl ploča i albuma, nekoliko koktel ploča i više koktel video kaseta — ukupnog tiraža od preko milion primeraka. Pevao je na svim značajnijim domaćim festivalima narodne muzike i osvojio je više nagrada. Upoznao je i sarađivao sa mnogim kompozitorima i gostovao je skoro na svim kontinentima.

    Živi u rodnom selu Preljini a zimu provodi u Beogradu. Oženjen je, ima ćerku i unuka Radovana. Pevačku karijeru polako privodi kraju i želja mu je da snimi "još neku lepu pesmu kao što je i do sada radio" i dodaje da je "možda greška" što prilikom odabira pesama "nikada nije razmišljao da li će se pesma svideti publici, već njemu".
    last. fm/music
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  2. #2
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599
    Umro Dobrivoje Topalović

    - Jeste, preminuo je, dugo je bolovao od karcinoma, godinu dana i otišao je. Preminuo je u Čačku - potvrdila je Snežana Đurišić

    Srpski pevač Dobrivoje Topalović preminuo je danas, 16. juna, 2020 u 75. godini.


    Tužnu vest za Telegraf je potvrdila Snežana Đurišić.

    - Napustio nas je čovek koji je plenio vedrim duhom i na sceni i van nje, čije će se duhovite misli i anegdote prepričavati dugo dugo, pevač čije će pesme generacijski prenositi i samim tim trajati večno. Počivaj u miru, prijatelju i kolega. Večna ti slava - rekla nam je Snežana.
    Sa dvadesetak godina je počeo da snima ploče, i to sa najvećim autorima narodne muzike: Draganom Aleksićem, Predragom Vukovićem Vukasom, Docom Ivankovićem, Mijatom Božovićem, Ljubicom i Spasom Berak, Jozom Penavom, Obrenom Pjevovićem, Bucom Jovanovićem, Draganom Aleksandrićem, Mišom Mijatovićem, Predragom Negovanovićem, Mitom Mićićem... Nije slučajan ovako elitni spisak Dobrivoievih kompozitora.

    Em dobar čovek, em retko duhovit, em jednostavan za saradnju, daleko jednostavniji od kuma Miroslava.

    Mnogima i draži.


    Specifičnom bojom glasa i nenapadnom interpretacijom uspeo je da pobedi i na prestižnoj Ilidži 1970. pesmom "Neverna moja ljubavi". Već sledeće, 1971. godine, na festivalu u Vrnjačkoj Banji snima antologijsku Vukasovu pesmu "Na mramornoj steni". Ubrzo postaje miljenik brojnih festivala i kompozitora. Nedostajao mu je još samo Buca Jovanović.
    Kod Buce je prvi put zakucao 1969. godine, u istom danu kada i Šaban Šaulić! "To je dala sreća, al' nesreća" - primetio bi Njegoš. U Bucinoj "čekaonici" i Dobriboje je prvi put čuo mlađanog Šabana i njegov nestvaran triler. Upitao se: "Šta li ja ovde tražim?". Kad je stigao na Bucinu "audiciju" rekao je da peva Tomine pesme. Buca mu je odbrusio: "Ne zanimaju me te španske, već ove naše, narodne." Buci se svidela Dobrivojeva toplina i mekoća, taj nežni drhtaj u glasu koji zatreperi dušu.


    Ipak, prvu ploču snima sa Bucom tek 1975. godine, kada je Šaban otišao svojim putem. Bila je to pesma "Što te nema" na stihove pesnika Safeta Kafedžića, izvedena na Festivalu jugoslovenske narodne muzike u Parizu. Za taj festival Dobrivoje je pustio zafitiljene brkove, ali ni to nije pomoglo. Šaban je ubedljivo trijumfovao i bez Buce.

    Iste 1975. snima pesmu "Po rastanku" na stihove Desanke Maksimović ("Reci da l' te je moja tuga bolela, nekad kad sam te mnogo volela. Reci da l' te je moja radost bolela, jednom kad nisam više tebe volela"). Na "b" strani te ploče je pesma "Piši mi sejo" na stihove Zorice Đuđić.


    1976. na "Hit paradi" snima pesmu "Pšenica se povila u klasu" na stihove Radeta Vučkovića i "Kako mogu da te zaboravim" na stihove Branislava Cvetinovića Lakija.
    Na "Hit paradi" 1979. snima poslednje dve pesme sa Bucom Jovanovićem: "Travo zelena" i "Ovde gde smo stanimo" na stihove Žike Milosavljevića.

    telegraf.rs
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

Slične Teme

  1. Dobrivoje Topalovic - Kolekcija
    By admin in forum Diskografije / Kolekcije Narodne Muzike
    Odgovori: 5
    Zadnji Post: 08.04.2018, 01:32
  2. Duet Miroslav Ilic & Dobrivoje Topalovic
    By svetogligoric in forum Kanta Za Smece ( Linkovi koji su istekli ili ne rade )
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 02.02.2017, 18:34
  3. Dobrivoje Topalovic - Diskografija
    By Pavlesrbin in forum Diskografije / Kolekcije Narodne Muzike
    Odgovori: 27
    Zadnji Post: 29.01.2014, 17:08
  4. Dobrivoje Topalovic - Tekstovi Pesama
    By goxykv in forum Tekstovi Narodnih Pesama
    Odgovori: 42
    Zadnji Post: 26.05.2011, 21:16
  5. Dobrivoje Topalovic - Tekstualna Diskografija
    By SeRbIaN_GiRl in forum Narodne
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 29.07.2008, 04:50

Pravila Postanja

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

PRIJATELJI SAJTA: