16 GODINA SA VAMA !!! Dobro dosli na Delta Radio Forum !!! Uzivajte uz najbolju narodnu muziku na internetu !!!

***INFO: UKOLIKO IMATE PROBLEMA SA PRISTUPOM FORUMA PUTEM GOOGLE CHROMA ,EDGE-A ILI OPERE KORISTITE MOZZILU ZA POKRETANJE FORUMA ***

Slušajte Radio 31 Plus pomoću:

Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime


SLUSATE RADIO 31 PLUS UZICE:


Strana 1 od 4 123 ... ZadnjaZadnja
Prikaz rezultata 1 do 10 od 35
  1. #1
    Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010
    Age
    32
    Postovi
    107
    Thanked: 5

    Poucne Price!

    Mislim da ćete uživati u sledećim stranicama raznih priča...

    ...Jednog dana, jedan slepi covek sedeo je na stepenicima
    jedne zgrade,
    sa sesirom blizu svojih stopala i jednim natpisom na kome
    je pisalo:
    "Slep sam, molim vas pruzite mi pomoc."

    Jedan slucajni prolaznik, igrom prilika strucnjak za
    reklamu, koji je
    tuda prolazio, zaustavio se zapazajuci da je u sesiru
    bilo prisutno samo nekoliko metalnih novcica.

    Savio se da bi mu pruzio novac, zatim, i bez pitanja za
    dozvolu,uzeo je karton, okrenuo ga ispisavsi novi natpis.
    U toku popodneva slucajni prolaznik se vratio do slepog
    coveka zapazajuci da je njegov sesir ovom prilikom bio pun novcica
    i novcanica.

    Slepi prosjak prepoznavajuci ga po koraku uputio mu je
    pitanje da nije bio on taj koji je nesto napisao na kartonu i
    sta je to mogao napisati.
    Nasta ce prolaznik odgovoriti:

    "Nisam napisao neistinu – samo napisah tvoju poruku na
    drugaciji nacin", nasmesi se i izgubi u guzvi.

    I tako slepi covek nije saznao da je natpis jednostavno
    glasio:

    "Danas je prolece … a ja ga ne mogu videti".

    Promeni strategiju kada se oko tebe sve naopako krece
    i videces da ce se pre ili kasnije okrenuti na bolje....
    Pevaj,živi,veseli se sudbini prkosi život malo daje a mnogo odnosi!
    volim_deltu_)

  2. #2
    Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010
    Age
    32
    Postovi
    107
    Thanked: 5

    Odg: Poučne priče!

    ...Nekada davno je deda svome unuku ispricao jednu životnu istinu.
    U duši svakog čoveka se vodi bitka. Kao borba izmedju dva vuka. U duši svakoga od nas.
    Jedan vuk predstavlja zlo. Predstavlja bes, zavist, ljubomoru, žaljenje, pohlepu, aroganciju, samosažaljenje, krivicu, greh, srdžbu, inferiornost, laž, lažni ponos, egoizam...
    Drugi vuk predstavlja dobro. Predstavlja ono što pruža užitak, mir, ljubav, nadu, vedrinu, poniznost, ljubaznost, dobrotu, srdačnost, darežljivost, istinu, saoosećanje i veru.

    Unuk se zamisli na nekoliko trenutaka. Sve svoje misli vredno usmeri u dubinu dedovih reci, pa ga upita;
    -Koji vuk na kraju pobedi?
    Deda odgovori sa smeškom na svom starom licu:
    -Pobedjuje uvek onaj koga hraniš...
    Pevaj,živi,veseli se sudbini prkosi život malo daje a mnogo odnosi!
    volim_deltu_)

  3. #3
    Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010
    Age
    32
    Postovi
    107
    Thanked: 5

    Odg: Poučne priče!

    Da li si ti sargarepa, jaje ili zrno kafe?

    Cerka se zalila svom ocu na tezak zivot i rekla kako ne zna vise kako da se suprotstavi zivotnim problemima i teskocama, kako nema vise snage za borbu; jer cim resi jedan problem, vec je pred njom drugi i tezi od prethodnog.
    Njen otac, koji je bio kuvar po zanimanju, odveo ju je u kuhinju. Uzeo je tri lonca, napunio ih vodom i stavio ih na vatru. Za kratko vrijeme voda u posudama pocela je da kljuca. U prvi lonac je stavio sargarepu, u drugi jaje, a u treci nekoliko zrna kafe, zatim ih je ostavio da se kuvaju neko vreme.
    Cerka se nije mogla strpeti, jer nije znala sta njen otac tim postupkom zeli reci i dokazati.
    Otac je iskljucio sporet, pa je izvadio sargarepu iz vode i stavio je u posudu, a isto je uradio sa jajetom i kafom. Pogledao je cerku i upitao: "Sta vidis?"

    - "Vidim sargarepu, jaje i zrno kafe", odgovorila je.
    Zatrazio je od nje da opipa sargarepu i osetila je da je sargarepa jako meka i krhka. onda je zatrazio da oguli jaje i videla je da je ono tvrdo i skuvano. Rekao joj je da pomirise kafu, a ona se nasmesila kad je osetila njen bogati miris.
    -"Ali sta sve ovo treba da znaci"?, upitala je zacudjeno.
    -"Znaj, kceri moja, da su i sargarepa i jaje i kafa prosli kroz isto stanje, boreci se sa istim neprijateljem -'kljucalom vodom', ali se svaki od njih suprotstavio na razlicit nacin.
    Sargarepa je bila tvrda i jaka, ali je vrlo brzo omeksala i oslabila u kljucaloj vodi.
    Jaje je cuvala njegova jaka ljuska, ali ne zadugo i ono se skuvalo u vreloj vodi i promenilo iz tecnog u tvrdo stanje.
    Dok je kafa sasvim drugacija. Njeno zrno je ostalo isto, naprotiv - ona je uspela promeniti vodu! A ti??
    Da li si sargarepa koja je naizgled jaka, ali, cim naidjes na manje prepreke i teskoce, oslabis i gubis snagu?
    Ili si jaje mekog srca koje, kad naidje na probleme, postaje jako. Tvoja ljuska (spoljasnji izgled) se ne menja, ali se menja tvoja unutrasnjost tako da tvoje srce postaje tvrdo, jako i gorko?
    Ili si zrno kafe koje izmeni vrelu vodu (a ona je izvor bola) tako sto je cini ukusnom i daje joj lep miris. Ako si kao zrno kafe, ti svoju okolinu cinis boljom, vrednijom, ti teskocu sebi olaksavas tako da ona bude olaksica umesto teskoce i problema, brige i tuge.
    Razmisli, kceri moja, kako ces se suociti sa svim problemima i teskocama ovoga sveta??"
    Pevaj,živi,veseli se sudbini prkosi život malo daje a mnogo odnosi!
    volim_deltu_)

  4. #4
    Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010
    Age
    32
    Postovi
    107
    Thanked: 5

    Odg: Poučne priče!

    Jednom je jedna žena zalivala svoj vrt, kada je ugledala 3 starca pred svojim vrtom. Nije ih poznavala, no svejedno im je rekla:
    " Mislim da vas ne poznajem, ali mi se čini da ste gladni. Molim vas uđite unutra i pojedite što god. "
    Starci su je upitali: " Je li Vaš muž kući? "
    "Ne ", odgovorila je, nije."
    "Onda moramo otići, " rekli su.
    Uveče kada joj se muž vratio, žena mu ispriča što se dogodilo.
    " Sada im možeš reći da sam se vratio i pozovi ih natrag, unutra ",
    rekao je muž, i žena je otišla da pozove starce na večeru.
    " Nažalost, ne možemo svi prihvatiti Vaš ljubazni poziv."
    Rekli su joj starci. " Zašto ne ?"
    Upitala je iznenađena žena. Jedan od staraca pokaza na jednog i reče:
    " Njegovo ime je Bogastvo."
    Potom pokaza na drugoga i reče:
    " Ovomu je ime Uspjeh."
    " Meni je ime Ljubav."
    " Sada pođi k mužu i skupa odlučite kojega biste od nas 3 pozvali unutra."
    Žena se je vratila u kuću i sve ispričala mužu.
    Muž presretan reče:
    " Super! Pozovi Bogatstvo da sa svim i svačim napuni našu kuću!"
    na pak nije bila zadovoljna s njegovim prijedlogom:
    " Zašto radije ne bih pozvala Uspjeh ?"
    Razgovor između njih je slušala njihova kćer i sva oduševljena rekla:
    " Zar ne bi bio bolje pozvati Ljubav ? Naš dom bi potom bio napunjen Ljubavlju !"
    Poslušavši savjet njihove kćeri, muž je rekao ženi:
    " Pođi i zamoli Ljubav neka bude naš gost. "
    Žena je pošla i upitala:
    " Ko je od vas Ljubav ? Molim neka dođe i bude naš dragi gost."
    Ljubav je sjedila u svojim invalidskim kolicima i skupa sa njima se odvezla u kuću.
    Druga dva starca su krenula za njom.
    Zaprepaštena žena je upitala zašto idu i Bogatstvo i Uspjeh, kada je ona pozvala samo Ljubav ?
    Starci su u jedan glas odgovorili:
    " Da si pozvala Bogatstvo ili Uspjeh, druga dva bi otišli. No, ti si pozvala Ljubav i gdje god Ona ide, nas dvoje je slijedimo !"
    Tamo gdje ima Ljubavi, tamo uvijek dolaze Bogatstvo i Uspjeh.
    Pevaj,živi,veseli se sudbini prkosi život malo daje a mnogo odnosi!
    volim_deltu_)

  5. #5
    Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010
    Age
    32
    Postovi
    107
    Thanked: 5

    Odg: Poučne priče!

    "Jednom davno...svi ljudski osecaji i sve ljudske vrednosti su se nasli na jednom
    skrivenom mestu na zemlji....
    Kada
    je DOSADA zevnula treci put, LUDOST je , uvek tako luda, predlozila:
    Hajdemo se igrati skrivanja! Ko se najbolje sakrije, pobednik je medju
    osecajima!
    INTRIGA je podigla desnu obrvu, a RADOZNALOST je, ne mogavsi precutati, zapitala: Skrivanje?
    Kakva je to igra?
    To je jedna igra, zapocela je objasnjavati LUDOST- u kojoj ja pokrijem oci i brojim do milion, dok se
    vi ne sakrijete. kada zavrsim sa brojanjem, polazim u potragu i koga ne pronadjem, taj je pobednik.
    ENTUZIJAZAM je zaplesao, sledilo ga je ODUSEVLJENJE. SRECA je toliko skakala, da je nagovorila
    SUMNJU i APATIJU, koje nikad nista nije interesovalo...
    Ali nisu se svi hteli igrati...
    ISTINA je bila protiv skrivanja, a i zasto bi se skrivala? ionako je uvek, na kraju svi pronadju...
    PONOS je mislio da je to glupa ideja, iako ga je zapravo mucilo sto on nije bio taj koji se setio
    predloziti igru... OPREZ nije hteo reskirati...
    Jedan, dva, tri.... pocela je brojati LUDOST
    Prva se sakrila LENJOST, koja se kao i uvek bacila iza prvog kamena na putu...
    VERA
    se popela na nebo, ZAVIST se sakrila u senku USPEHA koji se muceci
    popeo na vrh najviseg drveta...VELIKODUSNOST se nikako nije mogla
    odluciti gde se sakriti, jer joj se svako mesto
    cinilo savrsenim za
    jednog od njenih prijatelja. LEPOTA je uskocila u kristalno bistro
    jezero, a SRAMEZLJIVOST je provirivala kroz pukotinu drveta... DIVOTA
    je nasla svoje mesto u letu leptira...
    a SLOBODA u dahu vetra...
    SEBICNOST je pronasla skroviste...ali samo za sebe! LAZ se sakrila na
    dno okeana (laze, na kraju duge), a POZUDA i STRAST u krater
    vulkana. ZABORAV se zaboravio sakriti, ali to nije ni vazno...
    Kada je LUDOST odbrojavala 999 999 LJUBAV jos nije pronasla skroviste, jer je sve
    vec bilo zauzeto...ugledavsi ruzicnjak, uskocila je, prekrivsi se prekrasnim pupoljcima...
    MILION povice LUDOST, i otpoce svoju pretragu...
    Prvu je pronasla LENJOST, iza najblizeg kamena...
    Ubrzo je zacula VERU kako raspravlja o teologiji s bogom, a STRAST i POZUDA su iskocile iz kratera
    od
    straha... Slucajno se tu nasla i ZAVIST, i naravno USPEH, a SEBICNOST
    nije ni trebalo traziti jer je sama izletela iz svog savrsenog
    skrovista, za koje se ispostavilo da je pcelinja kosnica...
    Od
    tolikog trazenja LUDOST je ozednela, i tako u kristalnom jezeru
    pronasla LEPOTU sa SUMNJOM joj je bilo jos lakse, jer se ona nije mogla
    odluciti za skroviste pa je ostala da sedi na obliznjem kamenu...
    Tako je LUDOST, malo po malo pronasla gotovo sve...
    TALENAT
    u zlatnom klasju zita ,TESKOBU u izgoreloj travi,, LAZ na kraju
    duge...( laze, bila je na dnu okeana ) a ZABORAV je zaboravio da su se
    uopste icega igrali...
    Samo LJUBAV nije mogla nigde pronaci...
    Pretrazila je svaki grm i svaki vrh planine i kada je vec bila besna, ugledala je ruzicnjak.
    Usla je medju ruze, uhvatila suvu granu i od besa i iznemoglosti pocela udarati po
    prekrasnim
    pupoljcima. odjednom se zacuo bolan krik...ruzino trnje je izgrebalo
    LJUBAVI oci... LUDOST nije znala sta ciniti...pronasla je pobednika,
    OSECAJ NAD OSECAJIMA...ali LJUBAV je postala slepa... plakala je i
    molila LJUBAV da joj oprosti i naposletku odlucila zauvek ostati uz
    LJUBAV i pomagati joj.
    Tako je LJUBAV ispala pobednik nad osecajima, ali je ostala slepa, a LUDOST je ostala da je zauvek prati."

    ...pronadjite sebe u owoj priči
    Pevaj,živi,veseli se sudbini prkosi život malo daje a mnogo odnosi!
    volim_deltu_)

  6. #6
    Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010
    Age
    32
    Postovi
    107
    Thanked: 5

    Odg: Poučne priče!

    BAJKA O JEDNOM MIŠU
    Jednog dana, miš je gledao kroz pukotinu na zidu farmera i njegovu ženu kako otvaraju neki paket.
    Kakvu hranu bi to moglo sadržavati? Pitao se. Ali kad je otkrio da je u pitanju mišolovka, bio je užasnut. Trčeći kroz dvorište farme upozoravao je ostale vičući: “U kući je mišolovka! U kući je mišolovka!”
    Kokoš, kvocajući i čeprkajući, podigne glavu i reče:
    “Gospodine Miš, to je ozbiljan problem za tebe, ali nema baš nikakve posljedice po mene. Ja se zbog toga ne mogu uzrujavati.”
    Miš se okrene svinji i vikne: “Mišolovka je u kući! MIšolovka
    je u kući!”
    Svinja je suosjećala, ali reče: “Vrlo mi je žao, gospodine Miš, ali ja tu ne mogu ništa učiniti osim moliti. Budi siguran da si u mojim molitvama.”
    Miš tada krene prema kravi: “Mišolovka je u kući! Mišolovka je u kući!”
    Krava reče: “Oh, gospodine Miš, žao mi je zbog tebe, ali s mog nosa neće faliti koža.”
    Tako se miš vratio odbijen pognute glave u kuću kako bi se sam suočio s farmerovom mišolovkom.
    Te noći začuo se čudan zvuk u kući – kao zvuk kad mišolovka uhvati svoj plijen.
    Farmerova žena požurila je vidjeti što se uhvatilo. U mraku nije vidjela da je mišolovka uhvatila rep otrovne zmije. Zmija ju je ugrizla. Farmer ju je brzo odvezao u bolnicu i kući se vratila s vrućicom. Znamo da se vrućica liječila svježom kokošjom juhom, pa je farmer zaklao kokoš. Ali bolest njegove žene se nastavila pa su je došli posjetiti prijatelji i susjedi. Da bi ih nahranio, farmer je zaklao svinju. Farmerova žena, nažalost, nije se oporavila, umrla je. Došlo je toliko ljudi na njen sprovod, da je farmer morao zaklati i kravu kako bi osigurao dovoljno mesa za sve njih.

    Miš je to sve gledao s velikom tugom kroz svoju pukotinu na zidu.

    ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

    Kad sljedeći put čuješ da se neko suočio s problemom i misliš da te se to ne tiče, sjeti se – kad je jedan od nas ugrožen, svi smo u opasnosti. Brinite o drugima i drugi će vam vratiti – kad se najmanje nadate.
    Pevaj,živi,veseli se sudbini prkosi život malo daje a mnogo odnosi!
    volim_deltu_)

  7. #7
    Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010
    Age
    32
    Postovi
    107
    Thanked: 5

    Odg: Poučne priče!

    UMECE ZIVLJENJA

    Dva andjela putnika zaustavila su se da prenoce u kuci jedne vrlo mocne porodice. Porodica je bila netakticna i nije im odobrila da se smeste u gostinjskoj sobi njihove vile. Umesto toga dali su im mali prostor u hladnom podrumu kuce. Dok su raspremali lezajeve na podu, stariji andjeo ugledao je jednu pukotinu na zidu, i popravio ju je. Kada ga je mladji andjeo upitao zasto je to napravio, stariji mu je odgovorio, “Stvari nisu uvek onakve kakvima se cine”.

    Sledecu noc, andjeli su dosli da prenoce u kucu jednog vrlo siromasnog para, ali muskarac i njegova zena bili su vrlo gostoljubivi. Nakon sto su sa njima podelili ono malo hrane sto su imali, bracni par je dozvolio andjelima da spavaju u njihovom krevetu gde ce se moci dobro odmoriti. Kada su se sledeci dan probudili, andjeli su pronasli gospodina i njegovu suprugu u suzama. Jedina krava koju su posedovali, cije je mleko bilo njihov jedini izvor prihoda, lezala je mrtva na polju. Mladji andjeo bio je besan i upita starijeg andjela, “Kako si mogao dozvoliti da se to desi? Prvi covek imao je sve, i ti si mu pomogao; druga obitelj imala je malo toga, ali je bila spremna sve podeliti, a ti si dozvolio da im ugine krava”.

    “Stvari nisu uvek onakve kakvima se cine” odgovori stariji andjeo.

    “Kada smo bili u podrumu one vile, primetio sam da je u onoj pukotini na zidu sakriveno zlato.
    Obzirom da je vlasnik bio opsednut novcem, zatvorio sam pukotinu tako da im onemogucim da pronadju to zlato.”

    “Nocas, dok smo spavali u krevetu siromasne porodice, andjeo smrti dosao je po zenu ovog seljaka, a ja sam mu dao kravu. Dakle, stvari nisu uvek onakve kakvima se cine”.

    Ponekad se desi upravo to, kada stvari ne idu onako kako bismo zeleli…
    Pevaj,živi,veseli se sudbini prkosi život malo daje a mnogo odnosi!
    volim_deltu_)

  8. #8
    Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010
    Age
    32
    Postovi
    107
    Thanked: 5

    Odg: Poučne priče!

    Razgovor sa Bogom

    Usnuo sam san da razgovaram s Bogom.
    Dakle, ti bi hteo razgovarati sa mnom-rece Bog.
    Ako imas vremena rekoh.
    Bog se nasmesi.
    Moje je vreme vecnost. Sta si me zeleo pitati?
    Sta te najvise iznenadjuje kod ljudi?
    Bog odgovori:
    Sto im je detinjstvo dosadno. Zure da odrastu, a potom bi zeleli ponovo biti deca. Sto trose zdravlje da bi stekli novac, pa potom trose novac da bi vratili zdravlje. Sto razmisljaju teskobno o buducnosti, zaboravljajuci sadasnjost. Na taj nacin ne zive ni u sadasnjosti ni u buducnosti. Sto zive kao da nikada nece umreti, a onda umiru kao da nikada nisu ziveli.
    Bog me primi za ruku. Ostadosmo na trenutak u tisini.
    Tada upitah: Kao roditelj, koje bi zivotne pouke zeleo da tvoja deca nauce?
    Osmehujuci se, Bog odgovori:
    Da nauce da nikoga ne mogu prisiliti da ih voli. Mogu samo voleti. Da nauce da nije najvrednije ono sto poseduju, nego ko su u svom zivotu. Da nauce kako se nije dobro uporedjivati s drugima... Da nauce kako nije bogat onaj covek koji najvise ima, nego onaj kojem najmanje treba. Da nauce kako je dovoljno samo nekoliko sekundi da se duboko povredi voljeno bice, a potom su potrebne godine da se izleci. Da nauce oprastati tako da sami oprastaju. Da spoznaju kako postoje osobe koje ih nezno vole, ali to ne znaju izreci niti pokazati. Da nauce da se novcem moze kupiti sve. Osim srece. Da nauce da dve osobe mogu posmatrati istu stvar, a videti je razlicito. Da nauce da je pravi prijatelj onaj koji zna sve o njima...a ipak ih voli. Da nauce kako nije uvek dovoljno da im drugi oproste. Moraju i sami sebi oprastati. Ljudi ce zaboraviti sto si rekao. Ljudi ce zaboraviti sto si ucinio. Ali nikada nece zaboraviti kakve si osecaje u njima pobudio.
    Pevaj,živi,veseli se sudbini prkosi život malo daje a mnogo odnosi!
    volim_deltu_)

  9. #9
    Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010
    Age
    32
    Postovi
    107
    Thanked: 5

    Odg: Poučne priče!

    Nikada se ne suocavaj sa nevoljom polovicno.Nervoza je rdja zivota;kada dodas sutrasnji teret na danasnji,njihova tezina postaje nepodnosljiva.Izbegavaj klupu za oplakivanje i zahvaljuj se,umesto toga,za svoje poraze.Ne bi ih dobio da ti nisu bili potrebni.Uvek uci od drugih.Onaj koji uci od sebe ima budalu za nastavnika.Budi oprezan.Ne preopterecuj svoju savest.Upravljaj svojim zivotom kao da ga provodis u areni punoj glodara.
    Izbegavaj preterivanje.Ako primetis nesto u sebi sto te ispunjava ponosom,pogledaj bolje i naci ces vise nego sto je potrebno da se postidis.Budi mudar.Shvati da nisu svi ljudi stvoreni jednaki,jer nema jednakosti u prirodi,pa ipak,nijedan covek nije rodjen sa kojim nije rodjeno i njegovo stvaralastvo.Radi svakog dana kao da ti je prvi,ali ipak nezno postupaj sa zivotima koje dodirujes,kao da ce se svi zavrsiti u ponoc.
    Voli svakog,cak i one koji te odbijaju,jer mrznja je luksuz koji ne mozes sebi da priustis.
    Potrazi one kojima je potrebna pomoc.Nauci da onaj koji pruza iz jedne ruke,uvek dobija u obe.
    Budi dobrog raspolozenja.Iznad svega,zapamti da je vrlo malo potrebno da bi se stvorio srecan zivot.Pogledaj gore.Pruzi ruke.Prosto ostani veran Bogu i putuj tiho svojim putem ka vecnosti sa milosrdjem i osmehom.Kada odes,svi ce reci da si u nasledstvo ostavio bolji svet od onog koji si zatekao.

    Odlomak iz knjige Akabarov dar ... autor Og Mandino i Badi Kej
    Pevaj,živi,veseli se sudbini prkosi život malo daje a mnogo odnosi!
    volim_deltu_)

  10. #10
    Dj Slaki's Avatar
    Registrovan
    Dec 2010
    Age
    32
    Postovi
    107
    Thanked: 5

    Odg: Poučne priče!

    PRICA O EKSERIMA
    Bio jedan mali decak koji je imao losu narav. Otac mu je dao vrecu punu eksera i rekao da svaki put kada pobesni i izgubi kontolu nad sobom , ukuca jedan ekser u ogradu.

    Prvoga dana decak je ukucao 37 eksera. Tokom sledecih nekoliko meseci on je naucio kontrolisati svoj bes, i broj zakucanih eksera se smanjivao. Otkrio je da je lakse kontrolisati narav nego zakucavati eksere u ogradu.

    Napokon je osvanuo dan u kom decak nije zakucao ni jedan ekser. Otisao je ocu i rekao mu kako tog dana nije pobesneo. Otac mu je tada odgovorio:
    - Svakoga dana kada uspes kontrolisati svoje ponasanje, iz ograde iscupaj po jedan ekser.
    Dani su prolazili i jednog dana cecak je rekao ocu da je izvdio sve eksere. Otac je uzeo sina za ruku i odveo ga do ograde. Tada mu je rekao:
    - Dobro si to uradio sine moj ali pogledaj sve te rupe u ogradi. Ograda vise nikada nece biti ista. Kada u besu kazes neke stvari one ostavljaju oziljak, kao sto su ove rupe u ogradi. Mozes coveka ubosti nozem i izvuci noz i posle toga nije vazno koliko puta kazes da ti je zao, rane ostaju.
    Verbalna rana je isto toliko bolna kao i fizicka. Prijatelji su vrlo vredan dragulj, oni cine da se smesis, ohrabuju te da uspes u necemu, oni su spremni da te saslusaju, da podele tvoju bol, imaju lepih reci za tebe i uvek im je srce otvoreno.
    Pevaj,živi,veseli se sudbini prkosi život malo daje a mnogo odnosi!
    volim_deltu_)

Strana 1 od 4 123 ... ZadnjaZadnja

Slične Teme

  1. Novi Fosili 1980 - Nedovrsene Price
    By aramisBL in forum Rip by aramisBL 320 kbps
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 18.07.2014, 13:29
  2. Alogia 2012 - Price o snovima
    By mirkan in forum Albumi iz 2012. godine
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 21.04.2013, 11:15
  3. Ivana Banfic 1994 - Istinite price Vol. 1
    By aramisBL in forum Kanta Za Smece ( Linkovi koji su istekli ili ne rade )
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 21.03.2013, 22:35
  4. Decije price
    By Dj.Vesna in forum Delta Kafic
    Odgovori: 4
    Zadnji Post: 02.12.2011, 16:14
  5. Decije price u mp3 formatu
    By SeRbIaN_GiRl in forum Kanta Za Smece ( Linkovi koji su istekli ili ne rade )
    Odgovori: 6
    Zadnji Post: 13.10.2009, 13:07

Pravila Postanja

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

PRIJATELJI SAJTA: