Poraz košarkaša Srbije, Argentina u polufinalu SP

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je danas od Argentine 97:87 (23:25, 26:29, 18:14, 29:20) u četvrfinalu Svetskog prvenstva u Kini.

DONGUAN, 10. septembra (Tanjug) - Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je danas od Argentine 97:87 (23:25, 26:29, 18:14, 29:20) u četvrfinalu Svetskog prvenstva u Kini.

Posle ubedljive i velike borbe Argentinci su izborili plasman među četiri najbolje ekipe, dok će izabranici selektora Aleksandra Đorđevića igrati za plasman od 5. do 8. mesta.


Jović: Odbrana nije odradila najbolji deo posla

Košarkaši Srbije Stefan Jović i Bogdan Bogdanović istakli su da je uzrok poraza od Argentine u četvrfinalu Svetskog prvenstva loša igra u odbrani.

"Naša odbrana nije odradila najbolji deo posla, 97 primljenih poena dovoljno govori o tome. Izvanredan šut Argentine danas. I to je to. Odbrana, odbrana i samo odbrana", rekao je Jović za RTS posle meča.

Bjelica: Težak poraz, izvinjavam se ljudima u našoj zemlji

Reprezentativac Srbije Nemanja Bjelica bio je razočaran svojim nastupom posle poraza od Argentine u četvrtfinalu Svetakog prvenstva u Kini.

"Težak poraz za nas i naš tim, želim da se izvinim ljudima u našoj zemlji koji su verovali u nas. Možda smo bolji tim od Argentine, ali oni želeli više pobedu od nas u ovom trenutku. Nismo bili psihološki spremni za ovo. Pogotovo ja lično kao jedan od lidera ovog tima. Moram da kažem da sam igrao kao g.... Kada smo gledali kako oni slave, mislim da smo svi plakali. Ovo je težak poraz i ubija nas", rekao je Bjelica na konferenciji za medije posle meča.

Mediji u regionu o porazu Srbije: Senzacija, bruka...

Mediji u regionu veliku pažnju posvećuju šokantnoj eliminaciji košarkaša Srbije u četvrtfinalu Mundobasketa od Argentine.

"Senzacija! Srbija ispala sa Svetskog prvenstva", stoji u naslovu na hrvatskom portalu Index.hr, a u tekstu se navodi kako je Srbija briljirala u grupi, da su se Srbi nadali zlatu, a sada neće osvojiti ni medalj i igraće za plasman od petog do osmog mesta.




TANJUG