Jugosloveni - Biografija

Grupu Jugosloveni osnovao je bubnjar i pevač Zoran Paunović Pauna odmah posle raspada grupe Magično Oko. Svoj prvi album "Došlo mi je da se napijem" snimili su pored Paune (vokal) u postavi Nenad Maričić (gitare), Goran Milanović (bubnjevi) i Dragan Latinčić (bas) i objavili 17 Septembra 1986 godine za Diskoton. Album je snimljen Maja i Juna iste godine u studiju "O" u Beogradu u produkciji Kornelija Kovača. Snimatelj albuma bio je Vlada Negovanović a miksao Tahir Durkalić. Sve tekstove i aranžmane napisao je Zoran Paunović osim pesme "Šta se to u nama noćas događa" za koju je aranžman napisao Kornelije Kovač. Na albumu su svirali Kornelije Kovač (klavijature) i Vlada Negovanović (gitare u pesmi "Nama nije suđeno").

Drugi album "Vruće osvežavajuće" Pauna je snimio sa studijskim muzičarima i objavio za Diskoton 11 Novembra 1987 godine i ako su u novoj postavi grupe bili: Dragan Deletić, Tomo Babović i Dejan Jeremić. Album je snimljen i miksovan Juna/Jula 1987 godine u beogradskom studiju Aquarius. Snimatelj kao i na prvom albumu bio je Vlada Negovanović koji je zajedno sa Zoranom Paunovićem producirao album. Muziku, tekstove i aranžmane napisao je Zoran Paunović. Na albumu su svirali: Aleksandar Lokner (klavijature i emax), Dragoljub Đuričić (bubnjevi), Zoran Radomirović (bas), Vlada Negovanović (gitare), Voja Vilić (solo gitara u pesmi "Jugović"), Ted Yinni (solo gitara u pesmi "Patriotska"), Svetlana Ceca Popov i Dejan S. Marconny (prateći vokali).
Treći album "Krici i šaputanja" snimljen je u novoj postavi koju su pored Paune činili Duško Maslać, Nenad Novaković, Đorđe Nejković i Dejan Jeremić. Album je snimljen u studiju "Krivi" Septembra, Oktobra i Novembra 1988 godine da bi tek 2 Marta 1989 godine bio objavljen za PGP RTB. Muziku, tekstove i aranžmane napisao je Zoran Paunović a album je producirao Tahir Durkalić koji je ujedno bio i snimatelj. Na albumu su svirali i pevali: Aleksandar Lokner, Zoran Radomirović, Sanja Čičanović i mnogi drugi.

1997 godine Komuna je objavila kompilaciju "Dođe mi da se napijem" sa najvećim hitovima grupe, a 2006 Zoran Paunović je odlučio da ponovo obradi po njemu najuspešniji materijal sa novim aranžmanima i vokalima. Tako su se na poslednjem albumu Igralište našle 14 pesama i najvećih hitova grupe u nekom novom pop-folk fazonu.

Diskografija:

Albumi:


1986 Došlo mi je da se napijem... (Diskoton)
1987 Vruće osvežavajuće (Diskoton)
1989 Krici i šaputanja (PGP RTB)
1997 Došlo mi je da se napijem (Komuna - Kompilacija)
2006 Igralište (PGP RTS)
2012 Tvoje ime je ljubav (City Records / Mascom - none)