Pitali su malu decu (liče na predškolsku) da li znaju šta je to parlament.? Neki od odgovora su glasili:

1) To je predstava.

2) Kad nekog pitaju da li će da dođe, a on kaže: "doći ću, nemam druge obaveze".

3) Tu se ljudi dogovaraju šta će da poskupi i kolike će da budu plate.

Na podpitanje, kako se biraju ljudi za parlament, jedno dete je odgovorilo: "Po dobroti".

Ovo dalje je malo off-topic, ali nema veze, iz iste emisije je. Pitanje je bilo: "Šta je to filozofija".?

Odgovori:

1) To je kad se neko glupira.

2) Ne znam šta je filozofija, ali moj tata kaže da na poslu ima jednog kolegu koji mnogo voli da filozofira.

3) To je kad neko hoće da te opali na foru. (Podpitanje) Na kakvu foru? Pa kad ti neko nešto priča i onda te opali na foru.

4) To je kad ti neko nešto mnogo priča i ti uopšte ne možeš da ideš tamo gde si pošao.

---------- Post dodat u 09:59 ---------- Prethodni post je bio u 09:58 ----------

Da, i kad su pitali šta radi stjuardesa?

1) Ona u avionu daje ljudima hranu da ne bi oboleli od gladi.

2) Ona u avionu daje ljudima doručak i ručak. (Podpitanje) Zašto im daje? (Odgovor) Pa zato što niko nije poneo.

---------- Post dodat u 10:17 ---------- Prethodni post je bio u 10:08 ----------

P: Šta je to karakter?
O: To je čovek koji trenira karate.

P: Šta proučava arheolog?
O: Arheolog proučava zvezde.

P: Šta je to zakon?
O: To je kad neko zakolje svinju, kokošku ili tako nešto.

P: Čemu služe saobraćajni znaci?
O: Saobraćajni zanci služe, na primer kad je nacrtan jelen, nosorog, lav, tigar slon i td., da vozači paze, zato što te životinje mogu da istrče na ulicu.

P: Da li znaš šta je to narod?
O: To su ljudi.
P: Da li možeš da nam nabrojiš neke narode?
O: Mogu, ali samo onoliko koliko ja znam.
P: Dobro.
O: 1,2,3,4,5,6,7...20. To su bili španci. Sad prelazim na italijane. 1,2,3,4,5,6,7...[COLOR="Silver"]