Federer oborio rekord i odbranio trofej na Australijan openu

Švajcarski teniser Rodžer Federer osvojio je Australijan open savladavši danas u finalu Hrvata Marina Čilića rezultatom 3:2 (6:2, 6:7, 6:3, 3:6, 6:1) posle nešto više od tri sata igre.

MELBURN - Švajcarski teniser Rodžer Federer osvojio je Australijan open savladavši danas u finalu Hrvata Marina Čilića rezultatom 3:2 (6:2, 6:7, 6:3, 3:6, 6:1) posle nešto više od tri sata igre.

Federeru je ovo 20. osvojeni Gren Slem u karijeri čime je oborio rekord kao jedini teniser kojem je to uspelo, ujedno današnji trijumf mu je ukupno šesti na Australijan openu...

Federer: Dugačak dan za mene, ali bajka se nastavlja

Švajcarski teniser Rodžer Federer okarakterisao je danas odbranjenu titulu na Australijan openu kao nastavak bajke od prošle sezone i zahvalio se svima koji su bili deo ovog turnira.

"Ovo je bio dugačak dan. Čitavog dana sam razmišljao šta će se dogoditi. Ovo je prava bajka koja se nastavlja posle sjajne prošle godine kako za mene tako i za moj tim. Želim da zahvalim Marinu na sjajnom turniru i četitam mu što je postao treći teniser sveta, a uveren sam da može još više. Zahvaljujem se porodici, volonterima po kojima se Australijan open izdvaja , kao i gledaocima širom sveta" poručio je Federer prilikom dodele prizanja posle pobede nad Marinom Čilićem...

Tanjug