Autor Dj.Vesna

https://www.paragraf.rs/propisi/ured...kom_pravu.html

VLASNIŠTVO I AUTORSKA PRAVA

Generalno pravilo koje biste trebali imati na umu prije nego iskoristite neki sadržaj je:

Ako niste autor ili nemate izričito dopuštenje od autora, odnosno onoga tko posjeduje autorska prava, ne smijete koristiti sadržaj.

Popularno pogrešno tumačenje je da, ukoliko se navede izvor (npr. Google, Facebook, Twitter) ili se naglasi da nije autor rada, korisnik ne može snositi posljedice jer se radi o pravilnom korištenju. Ta pretpostavka je netočna iz dva razloga:

Internetske tražilice, društvene mreže i slične stranice ne posjeduju autorska prava pa, prema tome, ne mogu dozvoliti ili zabraniti korištenje. Te stranice služe samo za distribuciju i pronalaženje isključivo tuđeg sadržaja.

Ako je korištenje dozvoljeno uz navođenje izvora, to mora biti naznačeno uz sam sadržaj.

- Zabranjeno kopiranje i postavljanje na druge Portale, Sajtove i Forume bez moje saglasnosti.
- Sva dela, poezija, recepti, clanci koje potpisujem V.Kosovka, jesu moje autorsko delo i podlezu zakonu o zastiti autorskih prava.
- Nije dozvoljeno kopiranje i postavljane cak ni na kopiju ovog Foruma koji je hakovan i ciji sadrzaj se u celini kopira i bez nase saglasnosti postavlja na fals forumu.

Vesna Kosovka, autor dole napisanih tekstova sa potpisom V.Kosovka, V.K, Vesna Kosovka, autor razlicitih tema na forumu.