16 GODINA SA VAMA !!! Dobro dosli na Delta Radio Forum !!! Uzivajte uz najbolju narodnu muziku na internetu !!!

***INFO: UKOLIKO IMATE PROBLEMA SA PRISTUPOM FORUMA PUTEM GOOGLE CHROMA ,EDGE-A ILI OPERE KORISTITE MOZZILU ZA POKRETANJE FORUMA ***

Slušajte Radio 31 Plus pomoću:

Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime


SLUSATE RADIO 31 PLUS UZICE:


Prikaz rezultata 1 do 1 od 1
  1. #1
    Dj.Vesna's Avatar
    Registrovan
    Nov 2010
    Lokacija
    Rusija
    Postovi
    17,211
    Country: Russian Federation
    Thanked: 4599

    Cool U 76. godini umro legendarni trubac Fead Sejdic

    U 76. godini umro legendarni trubac Fead Sejdic

    Otišao je veliki muzičar, perfektan gospodin i sjajan čovek, složili su se Dejan Petrović, Sanja Ilić i Bora Dugić, povodom vesti da je u 76. godini umro legendarni trubač Fead Sejdić.

    Jedan od najcenjenijih naših trubača Dejan Petrović naglasio je da još uvek ne može da veruje da nas je zauvek napustio veliki muzičar.

    - Kao klinac sam mu se divio. On je za mene uvek bio perfektan gospodin. Pokušavao sam da učim od njega kako je biti veliki gospodin na sceni, u samom muziciranju, oblačenju, ophođenju prema kolegama i medijima - kazao je Petrović.

    On je napomenuo da se uvek sav naježi kada pomisli koliko je dobrih stvari iza sebe ostavio Sejdić.

    - On je bio kompozitor, izvrstan istrumentalista, pedagog...Uvek je verovao u porodične vrednosti. Bio mi je uzor u svakom smislu. Mnogo mi je žao što je otišao - istakao je Petrović.


    Kompozitor i pijanista Sanja Ilić naglasio je da je Sehdić bio pionir nove trubačke muzike u Srbiji.

    - Napustio nas je veliki muzičar koji je zapravo bio veliki muzički fenomen. Bio je autentičan na sceni i po stilu muziciranja i komponovanja. Sa druge strane Sejdić je bio jednostavan čovek odan porodici. Biće upamćen u istoriji kulture naše zemlje - kazao je Ilić.

    Frulaš Bora Dugić kaže da će Sejdića pre svega pamtiti generacije trubača kao uzora i pedagoga.

    - On je svirao sa dušom. Bilo koja kvalitetna muzika ako se svira bez duše prestaje da bude muzika. Sejdić je iza sebe ostavio upečatljiv način asviranja i kao veliki muzičxar trudio se da to podeli sa svima koji su bili zaineteresovani za trubu. Svi ti muzičari koji učili od njega danas u srbiju predstvaljaju posebnu kulturnu baštinu - kazao je Dugić.

    informer.rs
    Sva muzika koja se nalazi na našem forumu postavljena je iz promotivnih razloga i podleže zaštiti autorskih prava.
    Stoga ste dužni da svaku pesmu koju skinete sa našeg foruma (nakon slušanja) uklonite sa Vašeg HDD-a u roku od 24h!
    Ukoliko Vam se sviđa preslušana pesma kupite CD tog izvođača!



    "Ljubav ne daje ništa osim sebe i ne uzima ništa osim sebe."


    Dj.Vesna®www.radio-delta.com

  2. Članovi koji su se zahvalili Dj.Vesna za ovaj post:

    ★KOVAC★ (23.08.2017)

Slične Teme

  1. Odgovori: 0
    Zadnji Post: 30.03.2017, 23:07
  2. Odgovori: 0
    Zadnji Post: 29.12.2016, 13:26
  3. Odgovori: 0
    Zadnji Post: 23.11.2016, 22:01
  4. Odgovori: 0
    Zadnji Post: 28.07.2016, 22:40
  5. Fejat Sejdic 1999 - Fejatova dirlada
    By mirkan in forum Narodna Kola
    Odgovori: 0
    Zadnji Post: 23.01.2015, 22:28

Pravila Postanja

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  

PRIJATELJI SAJTA: