Blagojević: Nišvil je evropsko lice Srbije

Džez festival "Nišvil" biće održan od 10. do 13. avgusta, a direktor Ivan Blagojević danas ističe da ponovo idu preko svojih granica u misiji da, kao i do sada, budu hodocašće za sve ljubitelje umetnosti i brana neukusu.


Blagojević: Nišvil - brana od neukusa i nekulture

Džez festival "Nišvil" biće održan od 10. do 13. avgusta, a direktor Ivan Blagojević danas ističe da ponovo idu preko svojih granica u misiji da, kao i do sada, budu hodocašće za sve ljubitelje umetnosti i brana neukusu.

BEOGRAD - Džez festival "Nišvil" biće održan od 10. do 13. avgusta, a direktor Ivan Blagojević danas ističe da ponovo idu preko svojih granica u misiji da, kao i do sada, budu hodocašće za sve ljubitelje umetnosti i brana neukusu.

"Ove godine smo malo i preterali, imaćemo 130 koncerata na 12 bina, 700 muzičara, 16 pozorišnih predstava, 100 filmova, 20 akademskih slikara i vajara, 20 strip crtača, sijaset promocija, izložbi", rekao je Blagojević na konferenciji za novinare u Beogradu.


Veletanlić: Publika u južnim gradovima ume da sluša

Dobitnica ovogodisnsje Nagrade za životno delo "Nišvila" pevačica Bisera Veletanlić kaže da je iznenađena da su je se setili, ali i da jedva čeka susret sa niškom publikom koja je uvek razumela.

"Nemam ja nameru da pričam tri dana o nagradi. Tako ljudi pričaju ni o čemu tri sata i na kraju ništa ne kažu. Iznenađena sam. Ima dva meseca kako su mi javili i nisam verovala kada su mi rekli. Obično me se ne sete kada treba da me hvale", rekla je Veletanlić novinarima danas u Kulturnom centru Beograda.

Tanjug